facebook_pixel

5 druhů neobvyklých masáží

Simona Horackova

Jestli jste si mysleli, že masáže pomocí čokolády nebo lávových kamenů jsou nevšední, tak jste potom možná neslyšeli o těchto druzích masáží. Udiví Vás, jaké možné způsoby masírování jsou schopni lidé vymyslet.

  1. Šnečí masáž

Masáže s plžem je velmi populární v Thajsku. Šneci jsou aplikováni na obličej a pomáhají mnoha lidem s bojem proti akné. Za cenu 30 dolarů podstoupíte terapii o délce 45 minut. V Thajsku rozhodně narazíte na výhodnější nabídku oproti Tokiu, kde za stejnou proceduru zaplatíte 200 dolarů.

  1. Šnečí masážOhnivá masáž

Na ohnivou masáž přišli v Číně. Hadr namočený v alkoholu se přikládá na různé části těla. Ulevuje od bolesti kloubů, odstraňuje vrásky, léčí nachlazení, podporuje dobré trávení a zmírňuje nespavost. V Tibetu tuto proceduru nazývají jako dračí terapii.

  1. Sloní masáž

Maséři si občas chtějí odpočinout a nejraději přenechat práci někomu jinému. Ale nenapadlo by Vás, že si k tomu pozvou slona! Při cestování v Thajsku Vás mohou namasírovat slůňata svými choboty nebo dokonce dospělí sloni přímo na zemi svýma nohama.

  1. Sloní masážMasáž nožem

Masírovat nožema začali už před 2000 lety v Číně. Dnes je Taiwan jedno z mála míst, kde se tento druh masáže ještě praktikuje. Pokud seberete dost odvahy, užijete si několik sekáčků na Vašich zádech. Nebojte se, zákazníci mají na sobě několikrát přeloženou látku.

  1. Kaktus masáž

Asi si myslíte, že masáž tohoto typu bude velmi nepříjemná. Není to tak, může to být i příjemné a hlavně vysoce léčivé! Kaktusová masáž je raritou Mexičanů. Při přípravě masér nejprve odstraní trní a jednotlivé lopatky dá do vroucí vody. Poté placičky rozřeže, aby vytekla léčivá mazlavá šťáva. Masáž s takovým mokem potom krásně detoxikuje a hydratuje unavenou kůži. Jeden resort s lázněmi nabízí Kaktus masážtaké masáž pomocí tequily a šalvěje.

Za takovými kuriózními masážemi musíte vyrazit do světa, ale v pohodlí ČR si můžete dopřát relaxaci a uvolnění svalů od nás 😀

Doporučení: Relaxace

Okomentovat