facebook_pixel

Adresa Praha!

Renata Blažková

V dnešním článku vám přineseme souhrn zajímavých míst, která v Praze stojí za vidění – a přesto je možná neznáte! Pokud máte v oblibě „něco trochu jiného“, pak následující řádky patří právě vám!

 

Containall je kulturní centrum na Malé Straně, otevřené od května do září. V prostorách přepravního kontejneru naleznete bohatý program – koncerty, filmy na plátně, bleší trhy, workshopy… Otvíračku byste si rozhodně neměli nechat ujít! Kulturní centrum Stalin na Letné přináší na světlo lokální mladou kulturu, výběr z hudební i dokumentární scény, sportovní akce nebo výtvarné projekty! Tak program na léto by byl, že?

 

Již na Čarodějnice otevře areál Žluté lázně, který přes léto také stojí za návštěvu. Najdete tam restaurace, tančírnu, sportovní povyražení, relaxační plochy, koncerty i zábavu pro nejmenší! Skvělé místo pro jednotlivce i pro celou rodinu.

 

A teď něco málo k restauračním zařízením!

 

Přes léto byste neměli zapomenout navštívit Parlor Café – Ice cream sandwiches! Vyberte si cookies, zmrzlinu a vytvořte si sandwich! Taktéž je k dostání skvělá káva, víno nebo míchané drinky!

Pokud kvůli samé práci nemáte na zmrzlinu čas, bude pro vás tím pravým Barry Higgel´s coffeehouse. Každé místo s barovou stoličkou má vlastní zásuvku a lampičku – tohle místo je stvořené pro práci z kavárny! Ochutnat můžete skvělou kávu z celého světa! Návštěvníci místo popisují jako „kousek Londýna v Praze“. 

Nemáte rádi teplo? Zajděte do Ice Pub Prague! Stěny, bar, police i sklenice jsou vyrobeny z ledu! Uvnitř je udržována stálá teplota -7 °C, proto jsou návštěvy rozděleny na úseky po 30 minutách… A dostanete i bundu a rukavice!

A na závěr přinášíme MoMo Veg Café – neboli veganskou kavárnu! Dorty, smoothie a wrapy – vše bez cukru, lepku a veganské! A pochopitelně nechybí ani fair trade káva!

 

Jestli tíhnete k alternativnímu divadlu, rozhodně byste neměli vynechat hru Pomezí. Jako imerzní divadlo je hra situována v třípatrovém domě, kde souběžně probíhají herecké akce, a je jen na divákovi, jak se rozhodne děj sledovat. Jeho pohyb po domě není nijak omezen, a proto může sledovat jednu z postav, střídat scény… Inscenace získala několik cen. 

 

Pokud nejste zrovna vyznavačem moderního umění, máme v nabídce i něco lehčího. Bar Joystick má na skladě spousty „oldschool“ arkádových her, které si můžete užít společně s vychlazeným pivem!

 

A pro umělecky založené jedince doporučujeme ArtMap. Knihkupectví, které se zaměřuje na umění, architekturu, film – ale také komiksy, urban culrute a mnoho dalšího! Toto místo ale rovněž podporuje nejrůznější výstavy, autorská čtení a diskuze!

 

Tohle je jen malá ukázka krásy a povyražení, které Praha nabízí! Máte také své oblíbené alternativní místo, kam rádi chodíte? 

Okomentovat