facebook_pixel

Alenka v říši divů: za zrcadlem – únikovka

Michaela Králová

Snad každý zná příběh Alenky v říši divů, dívky, která běžela za mluvícím králíkem a spadla králičí nory, díky které se přenesla do jiného světa plného dobrodružství. Není to tak dávno, co v kinech běžel druhý díl Alenka v říši divů: za zrcadlem. Víte co se v tomto díle stalo?

SOUTĚŽTE O ZÁŽITKOVÝ POUKAZ NA ÚNIKOVKU

Zapojte se do naší soutěže o poukázky na ÚNIKOVOU HRU ALENKA V ŘÍŠI DIVŮ/ EXPERIMENT!

Jak na to?

V následujícím článku hledejte odpověď na soutěžní otázku: „Kolik litru vody bylo spotřebováno při natáčení scén bouře na otevřeném moři?”

Odpověď na soutěžní otázku společně s e-mailovou adresou zadejte do odpovědníku, který naleznete na konci článku.

Soutěžit můžete do 31. 10. 2020. Výherce bude kontaktován na uvedený e-mail.

V tomto díle strávila Alenka poslední tři roky svého života tím, že si plnila svůj několikaletý sen a plavila se po mořích jako kapitánka vlastní lodi. Po návratu do Londýna zjišťuje, že během její nepřítomnosti se mnohé změnilo, až na zastaralé názory na roli žen ve společnosti. Kvůli který se nejspíš bude Alenka muset vzdát svých představ o životě. V rámci společenské akce u lorda Ascota ji její city přemohou a znechuceně večírek opouští. V ten den si všimne Absolema, ze kterého je nyní modrý motýl monarcha.

Ten ji zavede ke kouzelnému zrcadlu, díky kterému se Alenka může vrátit do kouzelné Podzemní říše, kde se opět setkává se svými přáteli a především s Potrhlým kloboučníkem, který se ale necítí dobře. Bílá královna pověřuje Alenku úkolem vyhledat samotný Čas – stvoření, které je napůl člověkem a napůl hodinami, žijící v nekonečné prázdnotě a vlastní Chronosféru, jež Alence umožní cestovat zpátky časem, aby zachránila kloboučníkovu rodinu. Srdcová královna zatím stále pobývá ve vyhnanství, do kterého ji uvrhla její sestra. Zde se ji podařilo spřátelit s Časem. Alenka se vrací do minulosti, setkává se se svými přáteli i nepřáteli v různých fázích jejich životů a vydává se na nebezpečnou pouť napříč Oceánem času, aby unikla Iracebeth a Času a zachránila kloboučníka dříve, než bude pozdě.

Příběh zná vždy každý, ale co například zákulisní scény, nehody, které se staly při natáčení? O ty už se nikdo nezajímá. Proto jsme pro vás připravili několik zajímavostí o filmu Alenka v říši divů: za zrcadlem.

 • V průběhu natáčení se uplatnilo vice než 1 000 statistů, kteří si zahráli nejrůznější role, od hostů na večírku přes měšťany až po dělníky v docích.
 • Exteriéry záběrů sídla lorda Ascota se natáčely v Ditchley Manor, historickém sídle postavené v roce 1722, ve kterém svého času pobýval i významný politik Winston Churchill.
 • Snímky z interiérů domova rodiny Kingsleighových se natáčely v historické budově, která byla postavena v osmnáctém století. Nachází v Craven Street v Londýně, kde strávil 16 let života Benjamin Franklin, žádné jiné z míst, na kterých kdy žil, již v současnosti neexistuje
 • Při natáčení scén bouře na otevřeném moři bylo spotřebováno zhruba 900 tisíc litrů vody;
 • Pro natáčení exteriérů Alenčiny lodi The Wonder bylo využito skutečné lodi The Earl of Pembroke, zakotvené v docích v Gloucesteru v Gloucestershire;
 • Při natáčení byl kladen velký důraz na ekologii. Po natáčení bylo dřevo, které se nespracovalo věnováno místní škole a zbytky látek z kostýmů obdržela organizace TRAID, která se věnuje recyklaci textilií pro charitativní účely.

  Soutěžní odpovědník

  Váš e-mail nikomu nedáme! Pročtěte si podmínky ochrany osobních údajů.

  Okomentovat