facebook_pixel

Bungee jumping – inspirujte se typy seskoků!

Simona Horackova

Bungee jumping je jednou z možností, jak si skočit bezpečně z mostu. A jak byste mohli těchto pár nepopsatelných sekund naplněných emocemi zpestřit? Zkuste skočit netradičně, třeba ze stojky! Jaké další typy by vám mohly posloužit inspirací?

Level 1 “Na plno”: Základním typem je odskok dopředu za nohy nebo za postroj. Vyzkoušet si můžete tzv. Titanic, kdy přepadáváte dopředu za nohy za postroj. Odvážnější účastníci si mohou zvolit skok Psycho, kdy přepadnou pozadu za nohy nebo za postroj. Chcete-li zážitek sdílet s někým dalším, pak je pro vás volba Tandem to pravé, skáčete totiž ve dvojici za nohy.

Bungee jumping in beautiful nature

Level 2 “Adrenalin”: Místo klasického přepadávání si můžete zvolit verzi vyžadující trochu větší zapření vašeho pudu sebezáchovy, aneb….nadechněte se a skočte! Ať už pozadu nebo popředu. Uvidíte, jaký nový rozměr bungee jumping získá :-).

Level 3 “XXX”: Jste adrenalinoví gurmáni? Při bungee jumpingu si také přijdete na své. Co tak skočit ze stojky? Udělat salto vpřed či vzad? Seskočit za ruce pozadu? Seskočit za jednu nohu pozadu či popředu? Nebo si skočit na vašem BMX?

A pokud stále rádi zkoušíte nové věci a posouvání vaší komfortní zóny patří mezi vaše koníčky, vyzkoušet si můžete tzv. Kieneovou houpačku. Jedná se o je skok, při kterém narozdíl od Bungee Jumpingu vás pružné lano k zemi nebrzdí, ale kyvadlovým letem prolétáte nad zemí rychlostí zhruba mezi 90 až 110 km/hod. Při tomto skoku jste uvázáni sedacím postrojem. Skok si můžete vyzkoušet jako jednotlivec i pár do 300 kg.

O svou zkušenost s bungee jumpingem se s námi podělila členka našeho týmu Stips.cz. Její vyprávění naleznete zde.

Jaký typ vás nejvíce zaujal? A jaký typ se vám nejvíce líbil, pokud už jste skákali? Podělte se i vy se svou zkušeností!

Okomentovat