facebook_pixel

Charitativní projekty

Jana Prascakova

Mezinárodní Svaz Mládeže (v článku dále jako MSM) organizoval na podzim roku 2015 charitativní projekt pod názvem „Pomoc dětem vojáků ze zóny ATO“ (ATO – antiteroristická operace na východě Ukrajiny, pozn. překl.). Čtyři děti přijeli na náklady společnosti MSM do Prahy a strávili tak svoje podzimní prázdniny v krásném městě Praha.

Tento projekt byl pořádán při příležitosti Poselství Ukrajiny v České Republice. Během pobytu v Praze, se všichni účastníci projektu Poselství Ukrajiny v ČR měli možnost setkat s generálním konzulem Ukrajiny v ČR – Valerijem Lobačem a taky s tiskovým mluvčím pro projekt  Poselství Ukrajiny v ČR – Juliem Kločkem. Děti byly pohoštěny čajem a na památku návštěvy České Republiky jim byly darované hezké dárky.

Všichni účastníci tohoto charitativního projektu byly za hranicemi rodné krajiny poprvé a vzali si s sebou domů mnoho krásných a nezapomenutelných zážitků. Kromě bohatého edukačně-poznávacího programu po ČR se žáci zúčastnili výuky anglického jazyka a navštívili německé město Drážďany, které je známé svojí architekturou a často se mu přezdívá „německá Florencie“.

Tým MSM je přesvědčen, že v dnešní době nikdo nesmí být brán za druhořadého, že k důležitým životním situacím se nemá stavět lhostejně a když se naskytne možnost pomoci – je naší morální povinností tuto pomoc poskytnout!

Reakce účastníků projektu „Pomoc dětem ze zóny ATO“ si můžete přečíst na naší stránce:  http://msmacademy.eu/cs/

Okomentovat