facebook_pixel

Co dělat o Vánocích – zážitky v ČR a v zahraničí

Marketa Dlabolova

Vánoce jsou za dveřmi a všichni se těšíme na dárky, které najdeme pod stromečkem. Blíží se také poklidné vánoční časy, při kterých se scházejí rodiny většího či menšího počtu a zasedají ke společnému stolu. Mnohdy se však může stát, že se nám nebude chtít jen sedět, dívat se na vánoční filmy a přejídat se cukroví nebo bramborového salátu. Co když ale budete chtít zažít trochu aktivnější svátky? Také každý rok přemýšlíte nad tím, co dělat o Vánocích?

Nebojte, řešení je snadné. Buď můžete celou rodinu zaangažovat do nějakého zajímavého zážitku nebo můžete změnit místo, kde Vánoce společně prožijete.

Ať už jste si vybrali jakoukoliv možnost, nechte se inspirovat našimi nápady. Třeba nakonec vymyslíte něco, co vaši rodinu zaujme a Vánoce si užijete tentokrát trochu jinak.

Vánoce na horách

Nejklasičtější odpověď na otázku „Co dělat o Vánocích?“. Strávit Vánoce na horách, to si snad každý člověk někdy představoval. Znáte to z filmů – krásná chata, všude sníh a rodina si užívá vánoční atmosféru. Jsme přesvědčení, že jste někdy o takové nádheře také snili. Co se tentokrát odhodlat a letošní Vánoce si užít právě na horách? S dětmi si můžete postavit pěkného sněhuláka, koulovat se nebo si zajít na běžky. A na Štědrý den si můžete užít kouzelné rozbalování dárků a užívat si klid s rodinou.

Vánoce u moře

Nejste fanoušci zimy a rádi byste si Štědrý den užili v teple? Pak je pro vás nejlepším výběrem moře. Představte si, jak ležíte na pláži, užíváte si sluníčko před tím, než odejdete na štědrovečerní večeři. To je paráda, co říkáte?

Vyberte si pěknou destinaci, která se bude líbit také dětem, které na takové speciální Vánoce jistě nikdy nezapomenou.

Náš tip: Takové Vánoce u moře skvěle vyřeší rodinný vánoční dárek.

Vánoce ve městě

Nemáte čas, abyste mohli odjet na předchozí speciální místa? To nevadí! I ve městě se dá užít spousta zábavy. Vezměte děti na procházku, běžte se podívat na náměstí, kde se můžete pokochat krásným vánoční stromkem.

A co speciálního udělat před štědrovečerní večeří? Co byste řekli na takovou malou procházku, kdy se projdete přes město, užijete si chvilku klidu a načerpáte síly na pořádnou večeři a rozbalování dárků?

Vánoce na venkově

Takové Vánoce na venkově nemusejí být vůbec špatný nápad! Před Štědrým dnem se můžete jít projít do lesa, užít si krásně zasněžené stromy a klid, který na vás v lese čeká. Pokud hledáte nějakou pěknou aktivitu pro vaše děti, můžete společně připravit nějaké zajímavé krmení pro zvířátka a připravit jim v lese vánoční pochoutku. Nejenže tím zabavíte děti, ale uděláte radost také zvířátkům.

Zážitky na sněhu

Já jsem textový blok. Klikni na tlačítko úprav ke změně textu. Výplňový text: Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Okomentovat