facebook_pixel

Dneska 8. března, Mezinárodní den žen

Jana Prascakova

Dneska 8. března, Mezinárodní den žen. Pokud jste na tenhle den zanevřeli, protože si ho spojujete s komunismem a rudým karafiátem, který většina žen opravdu dostat nehce, tak se pletete. Tenhle den je spojován zejména s bojem za rovnoprávnost žen a

mužů. Ve zkratce se dá říct, že se jedná o genderový svátek na podporu rovnoprávnosti a s rudým karafiátem, kladivem a srpem nemá nic společného.

Asi každá z nás dostala na tento svátek květinu. Tou nejčastější je rozhodně růže. To je květina, která pro nás symbolizuje lásku, protože symbolizuje vše, co láska přináší. Tak jako láska pomalu rozkvétá, rodí se růže z poupěte. Může i zranit svými trny, bodnout do prstu, tak jako láska do srdce. Antické báje popisují růži jako pozůstatek ranních červánků na zemi. Když nám naše drahá polovička dává k MDŽ květinu, rozhodně tím neproklamuje nějaké genderové řečičky, prostě a jednoduše nám tím říká, že mu na nás záleží a jsme v jeho životě důležité. Možná to trochu zaměňují s Valentýnem a někdy i s Dnem matek, ale důležité je, že si na nás vzpomněli.

woman-570883_1280

Čokoláda, druhý dárek, který určitě každá z nás dostala. Všechny ji zbožňujeme, ale většina z nás si pak vyčítá kolik ji snědla. Alespoň u mě to tak je.

Každá z nás, určitě někdy dostala dárek, u kterého jsme si řekli, že byl hezký, ale nějak velkou vzpomínku v naší paměti nezanechal. Květina zvadne, čokoládu sníme, parfém je krásný, ale tak nějak jich už máme celou řadu. Co se trochu vrátit k původnímu významu svátku? Tématem letošního Mezinárodního dne žen je – „Planeta 50/50 od roku 2030: posilme rovnost žen a mužů“.

Tak co dámy, letos svým drahým polovičkám říct, že nechceme tu tradiční květinu, čokoládu a podobné věci a říct si o něco trošku jiného? O něco, na co jen tak nezapomenete? Co trochu narušit ten známý stereotyp, že ženy jsou slabé a křehké a posunout své hranice?

dessert-case-1935187_1280

Akrobatický let je přesně tím dárkem, díky kterému Vám vyletí hladina adrenalinu příjemně vysoko. Asi všechny známe film, kdy hlavní hrdinka vypískne radostí, když ji její milovaný vezme plachtit. Letadlo možná nebude pilotovat Vaše drahá polovička, ale nezapomenutelný zážitek to bude rozhodně.

Já osobně jsem loni od přítele k MDŽ květinu nedostala, ale daroval mi kartičku od firmy Stips.cz, která obsahovala zážitek. O pár dní později jsem si vyzkoušela Bungee Jumping v Harrachově. A musím říct, že to bylo opravdu něco, na co nikdy nezapomenu. Když jsem se připravovala na skok, byla jsem hrozně nervózní, žaludek jsem měla sevřený a v duchu si říkala, proč mi prostě nedal kytku a tu čokoládu. Ale po tom, co jsem skočila jsem byla naprosto unešená tím, že jsem fakt skočila. A musím říct, že tenhle dárek byl opravdu nezapomenutelný a rozhodně lepší, než ta zmíněná květina a čokoláda.

bungee jumping ahojik

Pokud ale máte v běžném životě přece jenom adrenalinu víc než dost a spíše by jste ocenili den v klidu, tak firma Stips.cz nabízí i spoustu wellness zážitků, jako čokoládová a medová masáž. Masáž lávovými kameny je něco, co by jste si rozhodně měli vyzkoušet. Masáž se praktikovala už ve staré Číně a po jejím absolvování pochopíte proč.

Pokud milujete líčení, sledujete nejnovější trendy, ale Vám samotné to moc nejde, v tom případě by Vás určitě potěšil Osobní make-up kurz. Tenhle kurz je totiž určen pro každou ženu a dívku, která chce zefektivnit techniky svého líčení a být se svou vizáží maximálně spokojena.

Osobní make-up kurz stips 20

Docela mě zaujal kurz s názvem Vášnivá exprese. Miluji umění a vždycky jsem si říkala, že bych chtěla umět nakreslit něco, tak nádherného jako Edvard Munch Výkřik. Expresionisté umí brilantně pracovat s barvou a to je něco, co bych se opravdu chtěla naučit. Tak teď to budu muset doma asi nenápadně naznačit a doufat, že přítel bude znovu kreativní a nedaruje mi tu milovanou a proklínanou čokoládu.

Jestli na Vás zrovna doma nikdo nečeká, tak si dárek můžete nadělit i sama. Občas je fajn si udělat radost. Jsme ženy, svátek máme i když momentálně jsme sami, tak proč si nezaplatit třeba kurz potápění? A kdo ví, třeba díky tomu, že vyrazíte ven a zkusíte něco nového, poznáte člověka, který bude za rok tou drahou polovičkou, která pro Vás bude vybírat dárek. Jasně, tohle jistě nevím, za to ale vím, že když zůstanete doma, tak nezažijete nic a na gauči potkáte někoho nového jen s těží.

ahoj

A pokud tento článek čtě nějaký můž, který hledá inspiraci, aby své drahé a milované polovičce daroval perfektní dárek k Mezinárodnímu dni žen, tak doufám, že jsem mu pomohla a svoji drahou překvapí něčím jiným než kyticí růží.

Okomentovat