facebook_pixel

Food festivaly

Nikolaj Kolesnik

Je květen a poslední dobou se to hemží samými food festivaly. Sesbírali jsme informace o těch nejlepších tak, aby Vám nějaká zajímavá událost s jídlem neutekla. 🙂 Seřazené jsou podle data konání…

Food revolution day 20. 5.

Tato událost následuje záměr Jamieho Olivera, který odstartoval revoluci ve Velké Británii. Jeho cílem je zařadit do školních jídelen zdravější a pestřejší stravu. Food revolution day je tedy boj za kvalitnější jídlo a lepší životní styl pro děti. Kapacita v Holešovické tržnici už je naplněna, ale zapojit se může každý, získat materiály s recepty od Olivera a připravit kvalitní a chutné jídlo.

Pivo a burger fest 22.5.

Skočte si v neděli na Karlínské náměstí. Budete moct ochutnat burgery z karlínských restaurací a zapíjet kvašenými pivy. S doprovodem živé muziky 🙂

Prague food festival 27. – 29.5.

Největší gastronomický festival v ČR se letos koná už podesáté a opět nabídne 3 dny nabité všemožnými druhy kuchyní. Královská zahrada bude živým místem pro ukázku jídel různých restaurací, ochutnávku vín a šampaňského a uvidíte naživo i michelinské kuchaře. Lístky v předprodeji jsou za 450 Kč, na místě pak za 500 Kč.

RawFest 4.6.

Raw strava v poslední době stoupá na oblibě. Avšak spousta lidí občas neví, co to je za stravu. Pokrmy se skládají ze syrových, tepelně nijak neupravených surovin nebo sušených do maximální teploty 42°C. Fanoušci raw stravy jsou toho názoru, že tepelnou úpravou se ničí spoustu živin a enzymů.
Na ostrovu Štvanice se můžete inspirovat, jak udělat chutná raw jídla. V programu jsou připravené přednášky, sport, jóga a zábava pro děti.

BezeZbytku – vaříme zdravě 11.6.

Tento festival má za cíl, jak neplýtvat potravinami a správně je uchovávat. Seznámíte se s raw, paleo stravou, superpotravinami a veganskými a vegetariánskými pokrmy. BezeZbytku chce lidem ukázat, jak používat zdravý selský rozum při vaření. Zajděte si na Smíchovskou Náplavku. 🙂

Pizza festival 17. – 18.6.

Fanoušky Itálie nadchne Pizza festival v červnu na Karlově náměstí. Těšit se můžete na pizzy, italské delikatesy, vína a zmrzlinu.

Jestli Vám jsou food festivaly málo, mrkněte zde. Můžete objevovat a degustovat čokoládu, kávu, víno nebo naučit se vařit asijské a středozemní pokrmy. Pro pohodu a relaxaci doporučujeme také večeře na Vltavě či pikniky.

Okomentovat