facebook_pixel

Jak darovat dárek

Jana Prascakova

Po všech těch hodinách strávených přemýšlením, hledáním a balením dárku nastane moment, kdy musíme svoji volbu dárku otestovat – a tedy, předat ho člověku, pro kterého je určený! Ani tenhle okamžik by se neměl v konečném důsledku podceňovat a třeba se na něj náležitě připravit.

Je na každém z nás jak svůj dárek odprezentujeme – jestli k němu přiložíme (vlastnoručně psané) přání nebo si připravíme krátký přípitek či dokonce příběh. V některých případech stačí jenom obyčejné potřesení rukou nebo polibek na tváře. Jakoukoliv variantu si zvolíte, nezapomínejte, že cílem tohoto celého procesu je navodit atmosféru překvapení a pocit štěstí na obou stranách.

Jak darovat dárekZpůsob darování dárku závisí také od situace – když jste venku s partou kamarádů, tak se různým fórkům a překvapením navíc, není třeba bránit. Každopádně, ve formálních situacích, např. v práci, firemní akci nebo svatbě, se však musíme nad vhodnosti dárku zamyslet, aby jsme někoho neurazili nebo zbytečně nerozčílili.

Dárek, který se rozhodnete darovat by proto neměl být příliš malý ani příliš velký a zároveň by neměl být z kategorie úplně nejlevnějších, či dokonce přehnaně luxusních dárků. Zlatá střední cesta je nepsaným pravidlem i v této situaci a garantuje spokojenost na obou stranách.

Nezapomínejte, že teda i způsob jakým dárek předáváme je velmi důležitý – v okamžiku obdarovávání se předávají totiž i věci nehmotné, jako jsou třeba vzájemné sympatie, prestiž nebo dokonce moc. Nezapomeňte si proto kromě dárků vzít s sebou i dobrou náladu a úsměv na tváři!

Okomentovat