facebook_pixel

Jaký to je jízda na koni po Karlštejně

Simona Horackova

Koně – milujeme, ale co víme o jejich historii? Kůň údajně před 50 miliony lety byl malé zvíře, ne větší než pes. První předkové moderních koní žili v Severní Americe, odtud postupně pronikali do Evropy. Hyracotherium – nejstarší předchůdce koně – malé zvíře, jehož růst v ramenou nepřesáhl 20 centimetrů. Měl krátký čenich a krk, dlouhý ocas, zakřivené záda a krátké tlapy. Klíčovou událostí ve vývoji koní jsou klimatické změny v Severní Americe. Lesy byly nahrazeny savanou a klima bylo sušší. V důsledku toho předci koní vyrostli, aby se lépe přizpůsobili okolním podmínkám, zvýšila se rychlost jejich pohybu. Moderní koně rodu Equus vznikli před 4 miliony let.

Vecerni doba a kun

Toužíte se projet na koni po Karlštejně?

Proč nespojit historii s jízdou na koni po Karlštejně? Fantastická romantika, kde je nádherným způsobem spojen pobyt na čerstvém vzduchu v náruči historie na koňském hřbetu. Karlštejn – symbol zlatého věku. Velkolepý hrad Karlštejn se pyšně vyjímá nad řekou Berounkou. Je to tiché svědectví o největších dějinách, které probíhaly v královských zemích Čech. Hrad postavený Karlem IV. zároveň sloužil jako královská rezidence a pokladna. Je zřejmé, že tento nádherný pozdně gotický hrad symbolizuje Svatou horu v Jeruzalémě s chrámem umístěným na vrcholu. Středověká kosmografie považovala Jeruzalém za centrum světa. Možná proto Karel IV. chtěl, aby se Karlštejn stal centrem Svaté říše římské.

Neváhejte a využijte příležitost projíždět se na koni v místech, kde rozjímal a žil největší Čech – Karel IV.

Ohlasy

SASHA   25 listopadu 2017

Nezapomenutelný zážitek, mockrát děkuji!

 

ANNA   25 listopadu 2016

Já jsem jezdila na koni poprvé, opravdu se mi to líbilo!!!

 

ERIKA JUNGMANNOVÁ   23 listopadu 2016

Měli jsme klidné koně, hodného průvodce a krásnou přírodu … Co víc si přát ?

 

NIKOLAJ KOLESNIK   19 října 2016

Osobně jsem to vyzkoušel. Příjemný personál, suprový koně. A hlavně koně nejsou auta, mají svůj charakter a my s tím musíme počítat.

Okomentovat

Top zážitky