facebook_pixel

Kterými rostlinami obohatit svůj home-office?

Martin Pilous

Celková situace ve světě způsobila to, že mnoho lidí okusilo takzvaný home-office, aniž by jej předtím mělo možnost ozkoušet, a to i na delší dobu. Pokud v tomto režimu pracujete pravidelně či občasně, tak pro vás máme nápad na to, jak si domácí kancelář udělat hezčí, vzdušnější a zdravější. A nejde o nic menšího než přidání vhodných rostlin.

Květiny jsou nejen dotekem samotné přírody, ale také vám pomohu se lépe soustředit na práci, aby nedocházelo k rušivým elementům. Vůbec se to nezdá, ale i touto jemnou úpravou vaší domácí kanceláře docílíte mnohem vyšší efektivity a produktivity.

kvetina v home office

Největším benefitem pro pokojových rostlin je rozhodně jejich přínos na ovzduší. Nejenže působí příjemně na vaše oči, jako estetický prvek, ale také čistí vzduch a zvlhčují jej. Dokážou také absorbovat hluk a ochlazují místnost. Doporučuje se ideálně jedna rostlina na 10 čtverečních ve vašem bytě, aby došlo k přirozenému čištění vzduchu. Pokud se tedy obklopíte rozumným počtem, tak nic nezkazíte.

Květiny působí uklidňujícím a uvolňujícím dojmem díky své přirozené barvě. Zelená je zkrátka barvou klidu, rovnováhy, pozitivismu a uvolnění. Pochopitelně se s rostlinami pojí také pravidelná údržba a starost o ně. Vaši péči vám však mnohonásobně oplatí.

Čerstvě řezané květiny

Pokud zvolíte čerstvě řezané květiny, tak vás oblaží svým pozitivním dojmem a přirozenou krásou. Jejich znatelnou nevýhodou je rozhodně fakt, že zdaleka nevydrží tak dlouho, jako například květiny v květináči. Nejideálnější volbou jsou světlé květiny, které dokážou navodit pocit čistoty. Smíšené květiny, kdy jsou nakombinovány například různé druhy tulipánů nebo růží zase mohou ve vaší domácí kanceláři připomenout dotek samotné přírody a její rozmanitosti, což se podepíše na vaší kreativitě a produktivitě.

Jaké řezané květiny jsou dle nás tím pravým ořechovým?

Růže

Růže patří mezi nejznámější řezané květiny vůbec. Jde o naprosto charakteristickou květinu, která se vyznačuje nejrůznějšími barvami. Navzdory svému krásnému zbarvení je jejich výdrž poměrně nízká a pohybuje se v rámci několika dní.

Tulipány

Další krásnou rostlinou, která může zpestřit vaše pracovní místo je tulipán. U tulipánů je důležité je zakoupit jako sytě zelené listy s pevnými stonky a naprosto zavřenými květy. Tulipány milují studenou vodu a potěší vás svým rozmanitým spektrem barev.

Slunečnice

Jakkoliv netradiční se může Slunečnice zdát, tak jde o nádhernou výzdobu pro váš pracovní stůl. Do vázy se hodí dát pouze polorozvinuté květy. Stonky je třeba řezat na šikmo a na několik sekund ponořit do horké vody. Ihned poté je dejte do studené vody.

Květiny v květináči

Toužíte po květinách, které září barvami, ale vydrží déle než jen pár dní? Tak nesmíte váhat a pořídit květiny v květináči. Jestliže zvolíte květiny typu kaktusů, které není třeba tak často zalévat, tak vůbec nevadí, když na ně například týden zapomenete.

Z námi ozkoušených květin můžeme doporučit tyto:

Aloe Vera

Aloe Vera je známá pro své léčebné účinky, ale jedná se také o skvělou květinu do květináče. Bez větších obtíží zvládá zalití jednou za 3-5 dní. Doporučujeme ji umístit na přímé světlo a rostlina se vám odvděčí šťávou z listů, která je vhodná na drobná zranění či popálení.

Orchidej

Orchidej je z námi ozkoušených květin nejvhodnější v případě, že uvažujete o pestrobarevném prostředí. Druhů a barevných kombinací je obrovské množství, takže si vybere každý. Údržba je velmi snadná, neboť květinu stačí zalévat velmi sporadicky. Z osobní zkušenosti můžeme doporučit jednou měsíčně rostlinu namočit do vody.

Dracéna

Z exotičtějších rostlin můžeme doporučit Dracénu, která je velmi dobře dostupná a lze ji sehnat v různých druzích a mnoha barevných provedeních. Jedná se o velmi nenáročnou rostlinu, které nesvědčí pouze vystavení na přímém slunci.

Juka

Z oněch exotických rostlin je další ideální volbou Juka. Z naší zkušenosti víme, že ji stačí zalévat jen velmi málo a svým vzhledem se nejvíce podobá palmovitým rostlinám. Její údržba je naprosto bezproblémová.

Umělé květiny

Nejjednodušší na údržbu jsou pochopitelně umělé rostliny, které nevyžadují žádnou péči. Výhodou umělých květin je rozhodně jejich vzhled, neboť na první pohled dnes nikdo nerozezná, zda jde o reální květiny či nikoliv. Jedinou podmínkou, kterou je třeba u umělých květin dodržet, tak je vyhýbání se přímému slunci.

Kterou rostlinu nakonec zvolíte vy?

Okomentovat