facebook_pixel

Paintball očima holky

Simona Horackova

Zkouším všemožné věci a nebojím se ani extrémních zážitků. Tentokrát nápad nevzešel z mé hlavy, ale od kamaráda. Jeho parta sehnala ve výhodné akci paintball pro skupinu i s kuličkami v ceně. Měla jsem trochu obavy z tohoto sportu, který mají rádi především kluci. Na co ale sedět doma jako pecka, když si můžu zahrát na vojáka? V několika autech a v počtu 20 lidí jsme dorazili na pozemek o rozloze 33 000 m2.

Instruktor, zapálený fanoušek paintballu, nám vysvětlil pravidla, bezpečnost a jak funguje naše zbraň. Potom jsme si oblékli maskáčové overaly, nasadili masky a mohli jsme začít. Jeho úkol při hře byl sledovat průběh a pořizovat fotky. Rozdělili jsme se do dvou týmů a pravidla byla jasná. Zneškodnit druhou stranu. Kdo byl zasažen barvou, se zdviženou rukou odchází pryč ze hřiště jako poražený a musí si počkat na vzkříšení při nové hře.
Odehráli jsme celkem šest kol a vystřídali tři hřiště s různými styly. První hřiště bylo v rozpadlém domě s malými překážkami, za které se dalo schovat spíše jen v podřepu. Dále nás instruktor vzal provětrat ven a vyzkoušeli jsme si zákopy, věž a přírodní překážky. Po outdoor předvádění jsme to zkusili v objektu stylizovaném do města s uličkami i vraky aut.

Před zahájením nás instruktor upozornil: „Opovažte se mě trefit, jinak mi platíte pivo!“ To ovšem nepomohlo, protože během šesti her, byl několikrát zasažen v domněnce, že je protivník! 😀 Mě se jednou kulička rozprskla na masce takovým způsobem, že jsem ochutnávala její pachuť v puse. Neotrávila jsem se, protože kuličky obsahují potravinářské a ekologicky nezávadné barvivo. 😛

Rada pro holky: Sice to trošičku bolí, ale běžte do toho, s overalem to jde lépe a získáte aspoň na nějakou chvíli obdiv od kamarádů opačného pohlaví. Dejte najevo, že se jen tak nezaleknete a máte zájem zkusit něco nového. Ten dobrý pocit potom, co jste trefily soupeře nebo vydržely až do konce s vítězstvím v kapse, je k nezaplacení 😛

Okomentovat