facebook_pixel

Pilotem na zkoušku na letovém simulátoru

Renata Blažková

12. duben je oslavován jako Mezinárodní den letectví a kosmonautiky. V roce 1961 se v tento den konal první let člověka do vesmíru, což je považováno za jednu z nejvýznamnějších událostí 20. století. Jurij Alexejevič Gagarin pilotoval vesmírnou loď Vostok, se kterou obletěl Zemi. 

Když jsem v kosmické lodi obletěl Zemi, viděl jsem, jak je krásná. Lidé chraňme a rozmnožujme tuto krásu, ale neničme ji. – J.A. Gagarin

 

Jako připomínku tohoto dne vám přinášíme několik tematických zážitků za extrémně výhodné ceny :). 

 

Přáli jste si odmalička být pilotem dopravního letadla? Nebo obdivujete schopnosti bojových pilotů, kteří se musí během několika vteřin rozhodovat s chladnou hlavou? Zbystřete uši, máme pro vás něco speciálního! 

 

V Praze a Brně můžete navštívit letecký simulátor, který vám zprostředkuje skutečně realistický zážitek. Kokpit byl navržen a rekonstruován skutečnými piloty, kteří ho využívají pro kondiční lety. Rozměry i vybavení simulátoru jsou prakticky nerozeznatelné od originálu. Pro dokreslení atmosféry je simulátor vybaven širokoúhlým půlkruhovým plátnem se třemi FullHD projektory. 

 

A jaké stroje jsou k dispozici? 

Boeing 737 MAX je čtvrtá generace dvoumotorového proudového úzkotrupého dopravního letounu, který dokáže pojmout až 200 pasažérů. S tímhle broučkem můžete letět až 30 minut, během nichž budete muset opětovně přistát a vzlétnout na dvou různých letištích. Tento zážitek doporučujeme jako cenový tip! Podívejte se sami :). 

 

Nebo si vyberte Boeing B737-800 Next Generation. Úzkotrupý letoun je vhodný pro krátké až střední tratě – lehce ale zvládne i ty šestihodinové. Na půl hodiny si budete moci vyzkoušet nejmodernější letový simulátor v České Republice. Součástí zážitku je i občerstvení v pilot baru, kde vás bude obsluhovat pravá letuška. Nechtěli byste si tento let vyzkoušet

 

Blížíme se do finále, kde vás čeká stíhací letoun Messerschmitt BF-109. Toto německé letadlo se začalo vyrábět před druhou světovou válkou. Tento model je nejčastěji vyráběný stíhací letoun na světě – a rozhodně nejúspěšnější typ v počtu sestřelů protivníka. Pokud si vyberete tento zážitek, čeká vás dobrodružný scénář! Musíte letoun vyvést z palebné linie pod kulometnými útoky nepřátel. Střílejte přesně a využijte veškeré akrobatické kousky, které letoun dovede. 45 minut nabitých adrenalinem! Troufnete si být pilotem stíhacího letounu?

 

Pokud jste od dětství snili o kariéře kosmonauta, nezoufejte. Máme zážitek i pro vás! 

 

Unikátní úniková hra ve virtuální realitě, která je u nás jediná svého druhu. S pomocí virtuálních helem a senzorů budete mít moc nad svým osudem. Vesmírná stanice se bortí a vy se musíte dostat zpět na Zemi. Budete bojovat s roboty a dělat rychlá rozhodnutí, která vás mohou stát život. Máte 60 minut, a hodiny tikají! Více detailů v sekci netradičních zážitků

 

Pokud vás už nebaví sedět doma, vyzkoušejte něco nového. Letové simulátory či virtuální realita jsou zážitky, které nepřicházejí každý den… Budete si je pamatovat po celý život. Odvážíte se?

Okomentovat