facebook_pixel

Se zážitky do přírody – ty nejlepší ze všech našich krajů I.

Renata Blažková

Jako připomínku mezinárodního dne lesů (21.3.) jsme pro vás nachystali výběr těch nejlepších zážitků v přírodě v každém kraji! Pohodlně se usaďte a naplánujte si nezapomenutelný den v krásném prostředí. 

 

Jihočeský kraj, známý svými lesy a rybníky, představuje nádherné prostředí, ve kterém můžete strávit den nabitý zážitky! Co byste řekli vyhlídkovému letu balónem? Lehce se vznášet ve výškách v doprovodu zkušeného stewarda… Po celou hodinu se kochat výhledem z výšky 800 metrů… Uvolnit se, vydechnout si a prostě jen tak si snít… To zní jako z pohádky!

 

Jižní Morava, proslulá svými magickými vinicemi a ještě magičtějším vínem, nabízí zážitek pro opravdové adrenalinové nadšence… Už dlouho si přejete vyzkoušet něco nového, co by vás nadchlo a vlilo vám sílu do žil? Zkuste popřemýšlet o kurzu landkitingu! Pokušení krotit zemské živly je příliš lákavé. Naučíte se rozdílným technikám práce s drakem, takže pro vás posléze bude hračka rozvíjet své umění individuálně! Věřte nám, tohle rozhodně není sport pro padavky!

 

Pokud se na přírodu nejraději díváte přes sklo vašeho bouráku, pak pro vás máme v Karlových Varech něco extra! A něco extra neznamená nic menšího než jízdu v Lamborghini Huracan! Až si zapnete pás, uslyšíte hromové burácení motoru a vytáhnete otáčkoměr do závratných výšek, výhled na krajinu bude to poslední, co vás bude zajímat ;)!

 

Pokud žijete v okolí Hradce Králové, máme pro vás nevídanou specialitu! Už jste slyšeli slovo Flyboard? Jestli ne, tak rozhodně nahoďte Youtube! Vodní atrakce, při níž vás trysky upevněné na vašich nohou mohou vynést až 9 metrů do vzduchu a vzápětí se s nimi dostanete pod vodní hladinu! Veškerý pohyb je ovšem ve vaší režii a upravujete si zážitek tak, jak se vám líbí.

 

Liberec, Semily. Pokud jste slyšeli něco málo o vysokohorské turistice, pak určitě víte, že tam je nejkrásnější ferrata Česka Vodní brána. Tento zážitek je šitý na míru těm, kteří by se je teprve učí zdolávat. Instruktor vám vysvětlí všechny zásady a pomůže vybrat trasu dle vašich schopností. Uvidíte, jak budete přírodě blízko!

 

Pokud jste milovníkem Beskyd a máte alespoň trochu odvážného ducha, rozhodně vyzkoušejte tandemový paragliding! Klouzejte po nebi lehce jako pták a kochejte se krajinou, jež ubíhá dole pod vámi. Nebudete mít v rukou otěže, proto se budete moci soustředit jen na sílu okamžiku. Užijte si chvilku jen pro sebe! 

 

Věděli jste, že v Olomouckém kraji létají vírníky? A co takhle let vírníkem na Hostýn? Místní to tam dobře znají. Nebylo by skvělé podniknout okružní let a prohlédnout si svět z ptačí perspektivy? Všechna místa, které dobře znáte, uvidíte jinýma očima. 

 

Pokud pochází z některého z ostatních krajů, nebojte – na vás taky dojde! Počkejte si na další článek :). 

 

Okomentovat