facebook_pixel

Snowkiting tady a teď!

Renata Blažková

Jste adrenalinem nabitý tvor, který se rád pouští do nových výzev? Pak bychom vám rádi představili snowkiting! Zimní outdoorový sport, který vás zaručeně dostane! Takže pokud byste si tenhle zážitek rádi vyzkoušeli, doporučujeme jednodenní kurz snowkitingu!

 

Snowkiting je poměrně nový sport, který si ovšem rychle získává příznivce po celém světě. Není se taky čemu divit! Jezdit na prkně dolů z kopce či na U-rampě není k zahození, ale pokud byste chtěli vyzkoušet něco nového a vzrušujícího… Jízda ve volné přírodě, kdy vás vítr táhne kupředu rychlostí  70-100 km/h… To už za trochu rizika rozhodně stojí!

 

Jen vy a drak. Sami, na zasněžených pláních. Již nemusíte čekat fronty na sjezdovkách ani za ně platit. Z kopce… Do kopce… Dlouhými skoky… Potřebujete jen zasněžený prostor bez většího množství překážek!

Snowkiting vznikl v 70. letech, ale opravdu se mu začalo dařit až v letech devadesátých, kdy už to šlo jako po másle – výukové školy, závody… Ovšem až v posledních letech – s pomocí profesionální techniky za dostupné ceny – si sport začal získávat příznivce všech věkových kategorií!

 

A co vlastní vybavení?

Snowboard určený ke snowkitingu – obvykle dlouhý a tvrdý, popř. pro freestyle s velkým rádiusem

Rovněž můžete vyzkoušet lyže, rovné a taktéž s velkým rádiusem. 

Drak – v tomto případě si můžete vybrat ze dvou nabídek. Komorový drak je rozhodně odolnější, lehký (tudíž vhodný i na létání ve slabém větru), a snadný pro přepravu. Tento drak nabírá vzduch svou přední stranou, čímž zůstává nafouknutý. Nafukovací draci mají zase multifunční využití – bez problémů je můžete používat v zimě i v létě, ale připlatíte si. 

Trapéz přebírá část zátěže z rukou jezdce a výrazně usnadňuje manipulaci s drakem. Může být sedací či bederní, ale to již závisí na vašich preferencích. 

Počet šňůr – 2, 3, 4 – závisí na typu draka. Delší šňůry zvyšují výkon draka, ale zároveň snižují jeho citlivost. 

 

Ale to je jen taková rozcvička na rozehřátí! Na našem jednodenním kurzu snowkitingu se naučíte vše, co budete potřebovat pro svůj snowkite start! Zabezpečit draka i sebe. Jak startovat a jak přistávat. Jak ovládat draka. Nejdřív létání s malými tréninkovými draky a posléze s velkými depower draky. 5 lokalit k výběru. 

Je nejvyšší čas se zapsat, protože zima nebude trvat věčně!!!

 

Okomentovat

Top zážitky