facebook_pixel

Top rozhledny v okolí BRNA

Kateřina Procházková

Rozhledna Akátová věž

Téměř 18 metrová rozhledna je situovaná přibližně 20 kilometrů jižně od Brna. Leží na kopci Výhon mezi obcemi Židlochovice a Blučina. Rozhledna má 76 schodů. Pokud preferujete vstup zdarma, pak je pro vás tato věž správnou volbou, nicméně počítejte s tím, že k rozhledně žádná silnice nevede. Osobně mohu doporučit pěší stezku z obce Židlochovice. Cesta vede chvíli po betonové silnici, poté se mění v kamenný a nakonec v blátivý povrch. Při špatném počasí doporučuji snadno omyvatelnou obuv.

Rozhledna Akátová věž

Znáte rozhledny slavných pánů?

Asi 30 kilometrů jihozápadně od Brna u města Ivančice se nachází pouze 4 metrová rozhledna Alfonse Muchy. Tato betonová stavba je řazená mezi nejmenší rozhledny v Česku. Dostupnost je bez omezení a vstup zcela zdarma. O kousek blíž u obce Hlíny se tyčí 22 metrová rozhledna Vladimíra Menšíka. Avšak pozor, pokud se chcete pokochat vyhlídkou, otevřená je pouze v sobotu a neděli mezi 10. až 17. hodinou.

Zdroj: 1. Rozhledna Alfonse Muchy – rozhlednovymrajem.cz; 2. Rozhledna Vladimíra Menšíka – ivancicko.com

I z malé rozhledny může být pěkná vyhlídka

Ve východní části Brna, v oblasti nad sídlištěm Kmechy se nachází nenápadná dřevěná vyhlídka Chvalovka. Tato poměrně jednoduchá dřevěná stavba leží ve výšce 325 metrů nad mořem. I když je její výška pouhých 2,5 metrů a vede na ni  9 schodů, z rozhledny je celkem pěkná podívaná do okolí. Stavba je často vyhledávaná i turisty, kteří provozují nordic walking.

I z malé rozhledny může být pěkná vyhlídka

Zdroj: rozhledny.webzdarma.cz

Znáte rozhlednu v Lesoparku?

Trochu blíže k centru Brna, nicméně stále na východním okraji v oblasti Nový Lískovec leží funkcionalistická rozhledna Kamenný vrch. Tato 6 metrů vysoká stavba pocházející z roku 1928 má bohužel omezenou vyhlídku skrze vysoký porost. Avšak pokud si chcete udělat výlet do přírody s cílem navštívit nové místo, tak Kamenný vrch je tu pro vás. Vstup je zdarma celoročně neomezený.

Znáte rozhlednu v Lesoparku

Zdroj: mapio.net

Rozhledna Babí lom

Pokud se opět vzdálíme od Brna, tentokrát severně až ke Kuřimi, najdeme jednu z turisticky nejznámějších rozhleden v okolí, 15 metrovou rozhlednu Babí lom. Tato vyhlídka poskytuje krásnou podívanou nejen na Brno, ale částečně také i na oblast Moravského krasu. Rozhledna je zdarma celoročně volně dostupná.

Rozhledna Babí lom

Zdroj: livetouring.com

Láká vás vyhlídka z kovové konstrukce?

V oblasti obce Soběšice u Brna se nachází 19 metrová rozhledna zvaná Ostrá horka. Tato rozhledna s plošinou, kam vede točité schodiště, poskytuje nádherný pohled na severní část Brna, Pálavu, nebo nedaleký Moravský kras. Rozhledna je volně otevřená bez vstupného.

Láká vás vyhlídka z kovové konstrukce

Zdroj: kudyznudy.cz

Trošku blíže k Moravskému krasu

Výhledem na Adamovské údolí a jeskynní oblast Moravského krasu se může pyšnit 17 metrová Alexandrova rozhledna. Tato kamenná stavba leží severozápadně od obce Babice nad Svitavou. Rozhledna je zdarma volně přístupná po celý rok

Trošku blíže k Moravskému krasu

Zdroj: rozhlednovymrajem.cz

Východněji od Brna

Pokud se vydáme východněji od Brna směrem k obci Mokrá – Horákov, najdeme zde na mírném návrší stejnojmennou asi 10 metrovou železnou rozhlednu s točitým schodištěm. Rozhledna je otevřená po celý rok bez poplatku. Slouží nejen jako turistický cíl, ale také jako anténa.

Východněji od Brna

Zdroj: rozhledny.webzdarma.cz

SEZNAM ROZHLEDEN s mapou

  • Rozhledna Akátová věž (mapa)
  • Rozhledna Alfonse Muchy (mapa)
  • Rozhledna Vladimíra Menšíka (mapa)
  • Dřevěná vyhlídka Chvalovka (mapa)
  • Rozhledna Kamenný vrch (mapa)
  • Rozhledna Babí lom (mapa)
  • Rozhledna Ostrá horka (mapa)
  • Alexandrova rozhledna (mapa)
  • Rozhledna Mokrá – Horákov (mapa)
  • Rozhledna Holedmá – článek o BRNĚ

Okomentovat