facebook_pixel

Trh s francouzskými specialitami

Jana Prascakova

Oficiální letní sezóna food festivalů již byla zahájená a červenec s sebou přináší další gastronomické potěšení ve formě různých trhů a akcí s cizokrajnými pochoutkami! Jedním z nich je právě i francouzský trh, kde se i tento rok můžete těšit na jedinečný gurmánský zážitek. Trh se bude konat již devátým rokem, klasicky na ostrově Kampa pod Karlovým mostem.

Tenhle 9. ročník se nese ve znamení motta: „La vie en rose / Růžový život“, a to nejen kvůli barvě vína, ale co se symboliky týče taky kvůli mnohým mezilidským vztahům, které byly na trzích, při příležitosti konání předešlých ročníků, navázány.

Trh s francouzskými specialitami                                                                      Trh s francouzskými specialitami

Na co se ale můžete během návštěvy trhu s francouzskými specialitami těšit?
Je to zaručeně výběr těch nejkvalitnějších vín, šampaňského a sektů, ke kterým se budou nabízet jenom ty nejlepší druhy sýra a uzenin spolu s chutnými a křupavými bagetkami. Kromě těchto dobrůtek si s sebou domů můžete odnést i různé druhy ovoce a zeleniny, bylinek a hub. I milovníci dezertíků si přijdou na svoje a můžou se těšit na různé makronky, palačinky, tartaletky, dortíky a samozřejmě croissanty. 😛

Francouzská kuchyně je celosvětově známá pro svoje jedinečné kulinářské mistrovství, které považuje taky i UNESCO za velké nedotknutelné kulturní dědičství.  Francie je totiž kolébkou vyšší kuchyně (haute cuisine) a dala světu ty nejznámější gastronomické příručky, či průvodce Michelin-a, který je uznávaný jako nejvyšší autorita při oceňovaní kvality restaurací.

Trh s francouzskými specialitami                               Trh s francouzskými specialitami

Jídlo je pro Francouze zkrátka rituálem. Pojďte si proto na chvilku oddychnout na francouzské trhy od běžného každodenního shonu, kde během jednoho odpoledne můžete ochutnat speciality z rozličných koutů Francie a zaposlouchat se do tónů příjemné francouzské hudby.

Doba konání: 12. – 17.7.2016 od 10:00 do 20:00

 

Bon apetit Vám přeje tým stips.cz

Okomentovat