facebook_pixel

Kiting

Dnes si můžete pravou dračí sílu vyzkoušet při Kittingu. Ptáte se, co to je Kiting? Obecně, se za pomocí draka neboli kitu, pohybujete po zemi, vzduchu či vodě. Čtyřšňůrový drak je k vám připoután a síla větru vás společně dává do pohybu. Uvažujete, proč jezdit na kiting? Jelikož se stává jedním z nejvíce oblíbených sportů, neměla by ani vám chybět tato adrenalinová injekce a kdoví, zda to nebudete právě vy, kdo překoná světový rychlostní rekord 100km/h.

Lokalita

Hledat do ceny (Kč)

Pro koho

Stips gift
Bonusové dárky

Víme, na kolik je příjemné dostávat dárky a proto každý den připravujeme pro vás nové bonusy. Nenechte si ujít unikátní a časově omezené akce.

Zážitky jako dárky

Tisíce zážitků po celé ČR jedině u nás!

  • k-nakupu-vzdy-neco-navic
    K nákupu vždy něco navíc
  • ceny-drzime-bez-navyseni
    Ceny držíme bez navýšení
  • 10-darky-v-jednom
    10 dárků v jednom
  • Dárkové balení zdarma

Druhy kitingu

Mezi druhy kitingu, už nepatří pouze známější watterkiting (pohyb na vodě) či landkiting (pohyb na suchu). Ale přidává se i snowkiting (pohyb na sněhu). Můžete si tedy vybrat, který povrch pro vás bude nejlepší. Nebo pro vás povrch není až tak důležitý? Chcete vyzkoušet něco opravdu jedinečného? Obujte zimní brusle. Díky Ice kitingu se dostanete na led a třeba si i vyzkoušíte některé kousky krasobruslařů. Máte raději teplo? Moře, surfování a vlny. Tento vodní ráj si pak nejlépe okusíte s Kitesurfingem (jízda na vodní hladině se surfovým prknem) či Wave kitingem (jízdou na vlnách).

Landkiting školy

Probouzí se ve vás již malý adrenalinový dráček? Česká republika má naprosto ideální podmínky pro landkiting. Kdy se nemusí jednat pouze o jízdu na betonu, ale i jízdu po trávníku. Běžný kiteboard můžete vyměnit za in line brusle či buggy. Naučíte se i skokům či jiným kouskům. To vše v bezpečnosti instruktorů a kvalitního vybavení landkiting školy.

Snowkiting kurz

Snowkiting kurz vás naopak vezme na sníh. Možná vás to překvapí, ale kam si zajezdit na kiting tohoto druhu, nemusíte řešit i v případě dnešní doby globálního oteplování. Česká republika je jedna ze zemí s nejrychleji rostoucí popularitou tohoto sportu. A to díky loukám, polím a kopcům, kde je ideální neupravený prašan pro snowkitisty.
Naučit se řídit a ovládnout sílu draka, vám obecně pomohou profesionálové na Kite kurzech. A kde je nejlepší místo pro kiting? V každé zemi najdete vhodná místa, pro jednotlivé druhy kitingu. Jestliže jste však vášnivý kiteboardista, nemělo by vám uniknout rozsáhlé pláže a severní vítr Dánského pobřeží. Snowkitisti i landkitisti nemusí cestovat daleko. Jistě je potěší různorodé povrchy a možnosti České republiky.

Co je to kite kiteboarding?

Kiteboarding, nejpopulárnější verze kittingu celosvětově, vás prožene po vodní hladině. Drak, ke kterému jste upevněni pomocí bederního trapézu, vám tak ukáže svou sílu. Jestliže se bojíte pádů do vody, nemusíte mít strach, díky možnosti opětovného nafouknutí kitu, budete mít mnoho šancí na jeho ovládnutí.

Kitting kurzy

Kitting kurzy jsou jednoznačně nejlepší možností, jak začít s Kiteboardingem. Instruktorové vám v první řadě vysvětlí bezpečnostní pravidla, naučí vás jak jezdit na kitu. V případě, že v kitingu objevíte zalíbení, pomohou vám také s výběrem a kontrolou vlastního vybavení.

Jakmile zdoláte kiting kurz, nic už vám nebrání k cestě za dobrodružstvím spolu s vašim novým dračím přítelem! Nemáte na draka koule? Darujte kite zážitek přítelovi, kterému adrenalin pumpuje v krvi. Věřte, že si už navždy bude pamatovat den, kdy dostal kite jako dárek.

Zajímavosti o kitingu

George Pocock, britský vynálezce, na začátku 19. století vynalezl prvního čtyř šňůrového draka, které mohlo lidstvo řídit. Překvapivě to však nebyla až tak revoluční myšlenka. Jelikož, již staří Číňané ve 13. století přišli na využití této ohromné tažné dračí síly!