facebook_pixel

Diving

Lokalita

Hledat do ceny (Kč)

Pro koho

Stips gift
Bonusové dárky

Víme, na kolik je příjemné dostávat dárky a proto každý den připravujeme pro vás nové bonusy. Nenechte si ujít unikátní a časově omezené akce.

Zážitky jako dárky

Tisíce zážitků po celé ČR jedině u nás!

  • k-nakupu-vzdy-neco-navic
    K nákupu vždy něco navíc
  • ceny-drzime-bez-navyseni
    Ceny držíme bez navýšení
  • 10-darky-v-jednom
    10 dárků v jednom
  • Dárkové balení zdarma

Ponořte se do vodního světa a prozkoumejte tak přes 70% zemského povrchu! Jelikož hlavně voda tvoří naši zeměkouli, budete se díky potápění či vodáckému kurzu moct podívat do dosud nespatřených míst naší matky Země.

+
Číst více »

Co to je diving?

Diving nebo-li potápění se pod vodní hladinu, můžeme členit podle způsobu ponoru. A to buď s dýchacím přístrojem či bez něj (pamatujete na šnorchly a obří potapěčské brýle?) či na rekreační a profesionální potápění (policejní potápěči).

Výbava

Výbava na potápění záleží na účelu a druhu ponoru. Každý potápěč bez rozdílu by však měl mít základní ABC výbavu – maska, šnorchl a ploutve. Dále si může vybrat, zda se vydá s dýchacím přístrojem do větších hloubek, avšak také s mnohem větší zátěží, kterou tlaková láhev váží. Nebo proplave hlubiny jen s pomocí svého dechu (tzv. freediving). Potápěč by však neměl zapomenout ani na nůž (nechtěli byste přece uváznout jako ryba v rybářské síti), hloubkoměr, tlakoměr či spolu s dýchacím přístrojem na další nezbytnosti.

Také odskočit si pro lékařské potvrzení je nutností! Bohužel, ne každý je předurčen k tomu stát se potápěčem. Zdravotní omezení pro potápění můžou být zejména problémy dýchacího ústrojí či problémy se srdcem.

S perfektní výbavou a lékařským svolením, pak už stačí jen vyrazit na místo ponoru. Oblíbená místa na potápění jsou pestrobarevné korálové útesy, vyhaslé sopky či potopené vraky lodí. Exotičtější jsou však zatopená města (znáte Mušov na Pálavě?) a nebo pozorování bílého žraloka, který se jednoznačně stane potápěčským zážitkem číslo jedna.

Kurz potápění

Láká vás plout společně s rejnoky či našimi českými kapříky? Zažít dobrodružství či uklidnit svou mysl ve vodním království. Kurz potápění je zde pak přesně pro vás!

Česká republika nabízí mnoho míst, kam na kurz potápění můžete vyrazit. Patří zde například – jižní Morava, okolí Liberce či Praha. Vodomilní přátelé jistě s vámi rádi vyzkouší tuto příležitost a budete mít tak parťáky s kým na kurz potápění vyjet. V ceně kurzu potápění je zahrnuto vybavení a odborná instruktáž, kde vám profesionál vysvětlí jak se chovat při potápění. Během hodin teorie se naučíte základy, které si pak osmělíte při ponorech v bazéně. Vrchol však přijde nakonec, a to ponory ve volné vodě se štikami kolem vás a reálnými podmínkami, kde názorně uvidíte, na co si dávat pozor na kurzu potápění (zvýřené bahno atd.).

A kdy je ten nejlepší čas na kurz potápění? Máte raději zimní období a vynoření se do zasněžené krajiny či teplou letní vodu? Nic není nemožné! Kurz je otevřen po celý rok a dokonce si i sami můžete regulovat termíny ponoru.

Jestliže stále váháte proč si vyzkoušet kurz potápění. Možná vám bude odpovědí, že po kurzu dostanete mezinárodní certifikát IANTD Open Water Diver, se kterým se můžete potápět jak v Karibiku, Indonésii či České republice.

Nejsou hloubky přesně pro vás, pro koho je diving určen? Ale pro vašeho kamaráda je to životním snem? Darujte mu potápěčský kurz jako dárek. Diving zážitky, které vám pak bude vyprávět, vás strhnou do hlubin vodního světa spolu s ním. Jako byste tam byli!

Kde můžete koupit kurz potápění?

Diving kurz jako dárek sobě samému či vašemu příteli, můžete koupit i u nás. Na kurzu se naučíte profesionálnímu potápění, dozvíte se zajímavosti z potápění a nakonec budete moct dostat i osvědčení pro start vašeho vlastního potápěčského dobrodružství.

Probádejte ohromující vodní svět naší Země a napište nám pak menší recenzi z potápění. Radostí budeme překypovat jak my, tak budoucí potápěči, kterým třeba pomůžete s kuráží, také se ponořit!