facebook_pixel

Akrobatické létání

Lokalita

Hledat do ceny (Kč)

Pro koho

Stips gift
Bonusové dárky

Víme, na kolik je příjemné dostávat dárky a proto každý den připravujeme pro vás nové bonusy. Nenechte si ujít unikátní a časově omezené akce.

Zážitky jako dárky

Tisíce zážitků po celé ČR jedině u nás!

  • k-nakupu-vzdy-neco-navic
    K nákupu vždy něco navíc
  • ceny-drzime-bez-navyseni
    Ceny držíme bez navýšení
  • 10-darky-v-jednom
    10 dárků v jednom
  • Dárkové balení zdarma

Hledáte zážitek na celý život? Akrobatické létání jako dárek je opravdu pro otrlé. Chcete, aby Váš kamarád, přítel nebo příbuzný zažil stav bez tíže? Víte o něm, že se nebojí výšek a že slovo adrenalin už skoro nepoužívá, protože si na něj zvykl? Pokud mu chcete dát novou dávku, pak letecká akrobacie je přesně pro něj!

+
Číst více »

Co to je akrobatické létání?

Obecně letecká akrobacie je druh sportovní disciplíny, při níž se pilot snaží co nejlépe provést obraty, které jsou předem stanoveny za účelem dosažení nejvyššího počtu bodů. Obraty jsou nastaveny tak, aby pilot musel dělat různé výmyky, otáčky ve vzduchu. Jako norma se bere létání hlavou dolů, kolmý vzlet nahoru a strmý pád dolů. Chtěli jste si vyzkoušet, jak se cítí orel při výpadu na myš? Zde máte příležitost 🙂

Jaké letadlo se na akrobatické létání použivá?

Na akrobatické létání se používá upravený sportovní druh letadla. Může být jak po domácku vyrobený, tak například upravné z vojenského letadla. Jako u sportovních aut i ve sportovním letadle je většinou místo jen pro pilota. Před tím než je letadlo vypuštěno, se obvykle dělá zkouška létání, protože jde o podívanou divácky oblíbenou, tak aby se předešlo bezpečnostním rizikům.

Akrobatické létání letadlem se do podvědomí začalo dostávat po roce 1936, kdy se akrobatické létání zařadilo do programu Olympijských her v Berlíně. Zážitek z akrobatického létání je silný nejenom pro pilota, ale také pro diváky. Akrobatické létání si čím dál více získává na oblíbenosti.

Pro koho je akrobatické létání určeno?

Tento originální dárek akrobatické létání je určen pro osoby starší 14 let, jejichž tělesná váha nepřesahuje 100 kg. Účasník akrobatického létání by neměl mít problémy se srdcem, neměl by trpět závratěmi a neměl by se bát výšek.

Jak se chovat na akrobatickém létání a jak probíhá akrobatické létání?

Pokud se dostanete do kokpitu jako spolujezdec spolu s instruktorem – pilotem, pak se připravte na velmi výživných 10, 20 až 30 minut. Ihned po odlepení od země ucítíte přetížení, které bude spojené s přílivem adrenalinu. Možná se Vám bude chtít křičet, ale věřte, že fyzika má silné zákony, které Vás zatlačí do sedačky tak, že budete rádi, že dýcháte. Kdy je nejlepší čas na akrobatické létání? K letu je nutné, aby bylo hezké počasí, takže bez mráčků, větru a deště. U akrobatického létání nemusíte přemýšlet nad tím, s kým na akrobatické létání máte jít, protože do kokpitu se vejdou maximálně dva lidé, což s největší pravděpodobností budete Vy a pilot 🙂

Kam na akrobatické létání?

Akrobatické létání poskytují letecké společnosti zejména v Brně, Příbrami, Praze. Na co si dávat bacha při výběru akrobatického letu? Před tím než si akrobatický let objednáte, je užitečné prohlédnout si recenze akrobatického létání společnosti, se kterou chcete letět. Jde hlavně o zkušenosti. Cena akrobatického letu se začíná na částce 3 000,- a závisí na době letu, stroji, atd.

Kde se létá na akrobatické létání?

Zejména se léta tam, kde nejsou elektrické dráty a stromy. Nejčastěji se létá nad poli nebo nad širokými travnatými plochami.

Proč vyzkoušet akrobatické létání?

Akrobatické létání je jako droga, se kterou pokud začnete, budete mít velký problém přestat. Příval adrenalinu zaplaví Vaše tělo. Zažijete stav beztíže, stav přetížení, ale budete mít i čas si prohlédnout krajinu pod sebou. Pocítíte, jak se cítili letci za druhé světové války. To už za to stojí ne?

Nebojte se a udělejte něco, na co budete ještě dlouho vzpomínat!