facebook_pixel

Lety balónem

Lokalita

Hledat do ceny (Kč)

Pro koho

Stips gift
Bonusové dárky

Víme, na kolik je příjemné dostávat dárky a proto každý den připravujeme pro vás nové bonusy. Nenechte si ujít unikátní a časově omezené akce.

Zážitky jako dárky

Tisíce zážitků po celé ČR jedině u nás!

  • k-nakupu-vzdy-neco-navic
    K nákupu vždy něco navíc
  • ceny-drzime-bez-navyseni
    Ceny držíme bez navýšení
  • 10-darky-v-jednom
    10 dárků v jednom
  • Dárkové balení zdarma

Dostali jste už někdy chuť vznášet se nad zemí? Vidět Zemi z jiné perspektivy? Nebo už se Vám stalo, že jste záviděli ptákům? Vaše touhy a představy si můžete splnit díky vynálezu jménem horkovzdušný balón. Neváhejte užíjte si vyhlídkový let balonem ještě tento rok!

+
Číst více »

Co je to let balónem?

Let balonem si zaslouží rozepsání. Jeho historie sahá až do 18. století, kde žili dva bratři Montgolfiérové. Byli to výrobci papíru a dělali ruzné pokusy s různými plyny. Už v té době věděli, že existují lehčí plyny než je vzduch a že teplý vzduch je lehčí než ten studený. Proto roku 1783 vypustili první horkovzdušný balón, který měřil 12m a uletěl 2 km, ale byl bez posádky. Po tomto úspěchu byli pozvaní samotným Ludvíkem XVI. na Versailles, kde svůj pokus zopakovali. Ludvík je dokonce jmenoval šlechtici.

První montgolfiéra, jak se horkovzdušným balónům říkalo, s lidskou posádkou vzlétla roku 1783 na pozdim. Let dopadl dobře a od té doby se typy balonu stále vylepšují. V Česku se vyrobil horkovzdušný balón až roku 1983 na počest 200 let od vzniku první montgolfiéry.

Kdy je nejlepší čas na let balonem?

Balón může vzlétat ze kteréhokoli místa, které je velké alespoň 50×50 m a kde jsou vhodné povětrnostní podmínky. Horší je to s přistáváním. Pilot balónu nikdy neví, kde přesně přistane, protože záleží hlavně na směru větru a vhodném place na přistání. Pro někoho také může být znepokojující, že balón se nedá řídit. Vše určuje vítr, který se mění s výškou, proto je nejlepší létat při bezvětří nebo při slabém vánku. Pokud plánujete na rande let balónem, pak raději vymyslete i plán B, pro případ, že by originální dárek let balónem nevyšel. Další kritérium kdy je nejlepší čas na let balónem je ráz krajiny.

Let balónem pro dva je netradiční svatební dárek. Překvapte svoje blízké nebo přátele a darujte jim neopakovatelný zážitek! Let balónem pro dva vychází relativně levně. Cena letu balonem vychází zhruba na 5 000,- – 10 000,- v závislosti na společnosti, která lety nabízí, na času stráveném v balóně a na doplňkových službách. Oblíbený je přípitek šampaňským po skončení letu. Když poletíte poprvé je tradicí Vás pokřtít politím hlavy šampaňským, takže nebuďte vylekaní, až Vám instruktor začne polívat hlavu 🙂

Na co si dávat bacha při letu balonem?

Rozhodně se nevyplatí vzlétnout na lehko, ikdyž je začátek srpna. Přeci jen ve výšce je celkem zima.

Proč si vyzkoušet let balónem?

Jak už bylo popsáno výše, let balónem je jedinečný zážitek, ve kterém si prohlédnete krajinu z jiné perspektivy, která bude ochucena špetkou adrenalinu. Zážitek se násobí, pokud při něm budete obklopeni lidmi, které máte rádi. S kým na let balónem Vám poradit nemůžeme, ale rozhodně neberte člověka, který se bojí výšek 🙂

Kolik stojí let balónem?

Cena letu balonem se pohybuje od 3 000,- do zhruba 16 000,- záleží však na lokalitě letu, dalších služeb poskytovaných během letu. Obvyklá cena letu balonem nad Prahou se pohybuje okolo 5 000,- – 7 000,-.

Kam na let balonem?

Vybrali jsme pro Vás města z různých krajů, kde nabízejí let horkovzdušným balonem.

Let balonem Ostrava – Ostrava nabízí krásné scenérie města s památkovou zónou.

Let balonem Brno – Brno je známe nejenom hradem Špilberg, ale i zachovalou a romantickou přírodou okolo města.

Let balonem Praha, let balonem Karštejn – Let nad Prahou patří tradičně k nejluxusnějším zážitkům, protože nabízí nejvíce k vidění, co se týče památek, historických mostů, které dávají výhledu na město jinou atmosféru. Nezáhlédli jste lesknoucí zbroj rytíře?

Let balonem Chrudim – v Chrudimi se můžete kochat krásami města historickým opevněním města počínaje po kostel a desítky měšťanských domů končeje.

Let balónem Jihlava a let balonem Vysočina – nabízí nejen chráněné oblasti, ale i městské památky.