facebook_pixel

Paragliding

Lokalita

Hledat do ceny (Kč)

Pro koho

Stips gift
Bonusové dárky

Víme, na kolik je příjemné dostávat dárky a proto každý den připravujeme pro vás nové bonusy. Nenechte si ujít unikátní a časově omezené akce.

Zážitky jako dárky

Tisíce zážitků po celé ČR jedině u nás!

  • k-nakupu-vzdy-neco-navic
    K nákupu vždy něco navíc
  • ceny-drzime-bez-navyseni
    Ceny držíme bez navýšení
  • 10-darky-v-jednom
    10 dárků v jednom
  • Dárkové balení zdarma

Berme život s nadhledem. A to doslova! Ptačí perspektiva paraglidisty vás jistě učaruje, čerstvý vzduch nakopne a krása přírody poznamená, tak, že se nebudete chtít vrátit zpět nohama na zem.

+
Číst více »

Co to je paragliding?

Létání a zase létání. Paragliding vás vynese do nebe, řízeně se proletíte mezi ptáky.

Není tomu dávno, rok 1985 se zapsal jako počáteční pro tento sport. Pak už se kluzáky (padáky) pouze vylepšovaly. Pro zajímavost, Česká republika se v dnešní době řadí mezi jednu z nejlepších zemí právě ve výrobě padáků. Nemusíte mít tedy strach z paraglidingu, jsme v tom totiž dost dobří!

Možná vás láká otestovat si českou výrobu padáků. Jestliže tomu však tak není. Nechte mne povědět, proč si vyzkoušet paragliding? Na kopci k sobě s respektem připoutáte padák, rozběhnete se a pak už jen kulíte oči a chytáte dech. Protože ohromná síla a krása přírody vám ho zcela určitě vezme.

Pročvyzkoušet paragliding

Možná vás láká otestovat si českou výrobu padáků. Jestliže tomu však tak není. Nechte mne povědět, proč si vyzkoušet paragliding? Na kopci k sobě s respektem připoutáte padák, rozběhnete se a pak už jen kulíte oči a chytáte dech. Protože ohromná síla a krása přírody vám ho zcela určitě vezme.

Školy paraglidingu

Hryže vás již myšlenka, zkusit to? Míst, kde vyzkoušet paragliding v České republice je mnoho. Ať už vás lákají malebné Beskydy či kraj pražský. Na začátek byste se však měli přihlásit do školy paraglidingu, kde vás naučí na co si dávat bacha při paraglidingu, vysvětlí vám důležitost počasí a při samotných letech vám budou pomáhat pomocí vysílaček. Absolvováním základního kurzu, získáte svůj pilotní průkaz. Paragliding škola je proto dobrý start k tomu stát se dobrým paraglidistou.

Jestliže se ptáte, kde si můžete paragliding vyzkoušet nanečisto, svěřte se nejdříve do rukou zkušených pilotů a vrhněte se na tandem paragliding. Profesionální paraglidista vás vezme pod svá “ochranná křídla”. Nebudete se muset o nic starat, instruktor vás seznámí s veškerým vybavením, řekne vám jak se chovat při samotném paraglidingu, spolu se pak již jen rozeběhnete a poletíte vstříc neuvěřitelnému zážitku.

Kam na paragliding

Česká Republika nabízí mnoho míst, kam na paragliding můžete vyjet. Mimo nejrozšířenější místa okolo Prahy (oblíbená Raná) a východní Moravy (Javorový Vrch, Velký Javorník), se můžete vydat i za hranice. S čerstvým pilotním průkazem můžete otestovat dokonalé podmínky Slovinského Lijaku či Italského Bassana. Švýcarsko či Francie jsou naopak pověstné svými dech beroucími výhledy na úchvatná jezera a horské horizonty. Letové sezóny jsou jaro, léto i podzim, kdy je nejlepší čas na paragliding.

Cena paragliding

A kolik stojí takový paragliding? Základní paraglidingový kurz školy vás vyjde do cca 10.000,- Kč, kdy kromě pilotního průkazu, cena může zahrnovat i ubytování a stravu v průběhu převážně týdenního kurzu. Nemusíte shánět kamarády a řešit s kým na paragliding vyrazit. Připravte se na skvělou partu lidí a silné vlny entuziasmu okolo kolem! Věřte, že se vám budou těžko opouštět grilovací večery, humor pilotů a samotná atmosféra paraglidingu.

Neváhejte…

Chcete nejdříve cítit bezpečí instruktora na svých zádech a ušetřit třeba nějakou korunku na vlastní padák? S tandem paragliding slevou toho dosáhnete! Či přemýšlíte o svém kamarádovi, který o paraglidingu básní již pár let? Věnujte mu paragliding jako dárek. Nebo vám již vaše vlastní touha nedá spát? Věnujte paragliding jako zážitek sobě samému a váš sen se stane skutečností.