facebook_pixel

Bojové sporty

Lokalita

Hledat do ceny (Kč)

Pro koho

Stips gift
Bonusové dárky

Víme, na kolik je příjemné dostávat dárky a proto každý den připravujeme pro vás nové bonusy. Nenechte si ujít unikátní a časově omezené akce.

Zážitky jako dárky

Tisíce zážitků po celé ČR jedině u nás!

  • k-nakupu-vzdy-neco-navic
    K nákupu vždy něco navíc
  • ceny-drzime-bez-navyseni
    Ceny držíme bez navýšení
  • 10-darky-v-jednom
    10 dárků v jednom
  • Dárkové balení zdarma

Kurz bojového umění je skvělý dárek nejen pro rváče. Potěšte svoje blízké! Kurzem bojového sportu obdarovaný udělá radost svému tělu, ale zároveň se naučí, jak se bránit v případě přepadení.

+
Číst více »

Co to je bojový sport?

Bojový sport, jak už z názvu vyplývá, je většinou kontaktní sport, jehož cílem je nejčastěji dostat protivníka na zem a držet ho tam po určený časový interval. Tento boj je buď s klasickými zbraněmi jak je tyč, šavle a nebo je bez zbraní, tj. bojuje se kopy, údery, atd.

Kolik stojí bojový kurz?

Cena bojového kurzu záleží na druhu bojového umění, které chceme praktikovat, na době, po který chceme kurz navštěvovat, zda je kurz individuální, či ve větší skupině lidí. Obvykle cena začíná od 3 000,- za čtvrtletí. Dobrý trerné je to, na co si dát pozor při výběru bojového kurzu.

Alfou omegou je dobrý trenér, dobře dostupná lokalita a kolektiv lidí, které si lidově řečeno sednou 🙂 a kteří chtějí něco dokázat, motivovat se. Na těchto kurzech se často tvoří dlouhodobé přátelství, protože svému bojovému partnerovi musíte důvěřovat. Občas jsou cvičení dosti intimní. S tímto souvisí i otázka s kým na bojový kurz vyrazit? Pokud nemáte s kým byste chtěli tento kurz navštěvovat, pak do toho běžte sami! Nebojte se. Budete mít možnost poznat někoho nového.

Jak se připravit na bojový kurz?

Na bojový kurz se nemusíte speciálně připravovat. Stačí si vzít sportovní oblečení, dostatek vody a ručník. U velmi kontakntích sportů a u kurzů, které již nejsou určeny začátečníkem je dobré mít i chránič zubů, chrániče kolen a loktů, helmu a nejdůležitější jsou mít kvalitní rukavice, protože jinak Vám při úderech hrozí zlomení zápěstí a další poškození ruky.

Kdy na bojový kurz?

Na bojový kurz je vhodné se přihlásit kdykoli. Lepší dřív než později. Zkušený instruktor Vás dokáže psychicky připravit i na skutečné přepadaní. Takže pokud se bojíte chodit v noci sami, pak se neváhejte zapsat.

Kam na bojové sporty?

Kam na bojové sporty si vybírejte podle recenzí a dostupnosti. Po prvních 2-3 lekcích zjistíte, zda Vám styl učení dotyčného lektora sedí nebo zda pro Vás bude lepší popojíždět kousek dál.

Kurz bojového umění – druhy

Jsou různé druhy kurzů bojového umění. Hodně oblíbený je kurz sebeobrany. Kurz sebeobrany Vás naučí, jak se nejúčiněji ubránit při napadení a nebo jak mu předcházet. Kurz sebeobrany pro ženy Vás naučí, jak se bránit při pokusu o znásilnění, jak se vymanit ze spárů útočníka, který Vás chytí za vlasy, přepadne zezadu, jaké běžné pomůcky použít při sebeobraně (např. mobilní telefon, deštník). Sebeobrana pro muže je určena těm, kteří chtějí být připraveni na potencionální střet, protože se například pohybují v prostředí, kde je vysoká pravděpodobnost útoku.

Bojové sporty jako je kurz wing tsunu začínají nabírat na oblibě. Je to tím, že wing tsun a další podobné sporty jsou založeny nejenom na fyzické síle, ale zejména na té duševní. Vychází z taoistického učení, které se vyznačuje hloubkou myšlenek, poznáváním vlastních hranic.

Nejmladší čínský bojový styl je wing chun, který je založen na jednoduchosti a přesnosti úderů. Vyzkoušejte například wing chun v Praze, což je místo, kam na bojový sport zajít.

Bojové kurzy jako kurz steet fightu nebo kurz MMA jsou narozdíl od čínských stylů agresivnější a je zde kladen větší důraz na fyzickou sílou.

Proč vyzkoušet naše bojové kurzy?

V naší nabídce naleznete různou paletu bojových kurzů. Stips.cz Vám ulehčí hledání školy, která Vám kurz bojového sportu poskytne, takže ušetříte čas. V naší nabídce naleznete pouze prověřené a kvalitní poskytovatele kurzů.

Ať se Vám zvolený kurz líbí :)!