facebook_pixel

Míčové

Míčové hry patří k nejoblíbenějším kolektivním sportům. Celé davy sledují mistrovství ve fotbale či velké tenisové a golfové turnaje. Míčových her je mnoho, vybrat si tedy můžete tu, která vám sedne nejvíce! Ať už to bude cokoli, věříme, že v této kategorii si vyberete.

Lokalita

Hledat do ceny (Kč)

Pro koho

Stips gift
Nejlepší dárek je zážitek

Je snad něco špatného na tom, udělat opravdovou radost sobě či blízkým?
Není! Rádi vám s tím pomůžeme.

+
Číst více »

Jaké existují typy míčových her?

Míčových her existuje nepřeberné množství. Asi každý si ze školy pamatuje vybíjenou nebo házenou. Mnoho mladých kluků, ale i dospělých, se aktivně věnuje celosvětově adorovanému fotbalu. Běžným je také volejbal, basketbal nebo tzv. hra králů a aristokratů – tenis. Chcete hrát jako Berdych, Nadal nebo Kvitová? Navštivte tenisové lekce s profesionálem a vycvičte si svůj forehand i backhand!

Kolektivní sport

Proč jsou míčové hry tak často označovány jako kolektivní sport? V první řadě zvláště proto, že se v nich zpravidla zapojuje více hráčů. U těch „menších“, jako je ping pong nebo zmíněný tenis, jsou ke hře potřeba 2-4 hráči. U her, jako je fotbal, nohejbal, rugby, florbal, softball či baseball už ke hře potřebujete tým či celé mužstvo. Nejen, že ke hře potřebujete protihráče, ale musíte se opravdu sladit s vlastním týmem. Při hře cvičíte týmovou hru, plánujete strategii a s ostatními spoluhráči si vzájemně kryjete záda. Také proto jsou míčové hry často vyhledávanou aktivitou pro různé firemní teambuildingy a další akce za účelem stmelení kolektivu.

Netradiční míčové hry

Možná jste již narazili na nějakou netradiční hru, a možná už vám nic nepřijde zvláštní. Jsou však hry, které se hrají dokonce na mezinárodní úrovni, ale nejsou již ve společnosti tak známé a médii mnoho probírané. Mezi takové patří např. Lakros nebo Kinball. Že jste o nich ještě neslyšeli? O to větší překvapení bude, až si je na hřišti vyzkoušíte na vlastní… přeci vám to hned všechno neprozradíme. Přejeme příjemnou zábavu!