facebook_pixel

Mushing

Lokalita

Hledat do ceny (Kč)

Pro koho

Stips gift
Bonusové dárky

Víme, na kolik je příjemné dostávat dárky a proto každý den připravujeme pro vás nové bonusy. Nenechte si ujít unikátní a časově omezené akce.

Zážitky jako dárky

Tisíce zážitků po celé ČR jedině u nás!

  • k-nakupu-vzdy-neco-navic
    K nákupu vždy něco navíc
  • ceny-drzime-bez-navyseni
    Ceny držíme bez navýšení
  • 10-darky-v-jednom
    10 dárků v jednom
  • Dárkové balení zdarma

Mushing je zájmovým segmentem pro milovníky psů a psího spřežení. Tato aktivita je vsazena do odvětví kynologického sportu, tento název z anglického slova se u nás ujal natolik, že nebyl ani pozměněn a lidé ho začali využívat tak, jak se k nám dostal. Nabízíme vám možnost skrze náš portál využít dospělé terénní koloběžky pro mushing a užít si dostatečnou porci zábavy se svými kamarády nebo přáteli.

+
Číst více »

Nalézt v dnešní době originální aktivitu není vůbec jednoduché, proto se každá taková nabídka vyvažuje doslova zlatem. Kostka mushing je zde pro všechny začínající i pokročilé zájemce. Nasedněte a vyzkoušejte si, co koloběžka pro mushing dokáže. Ponořte se na malý moment do tajů přírodních sil a nechte se unášet přírodou za pomocí psího spřežení. Pevně věříme, že si z této aktivity odnesete báječný zážitek.

Potřeby pro mushing

Psi byli pro tažení saní a nákladu využívány od nepaměti, tato práce se pozvolna proměnila v zájmovou činnost a dnes se již koloběžka kostka mushing využívá ke zpestření stereotypního života. Úplně první historické zmínky o původním zápřahu psů se datují k devatenáctému století. Nemusíme snad polemizovat nad tím, že kolébkou tohoto sportu nebo aktivity byla Aljaška, kde se dodnes s tímto kynologickým sportem setkáváme. Je to mnohdy jediný způsob přepravy na kratší i delší vzdálenost zasněženou krajinou. Mushing je na Aljašce dokonce národním sportem a zároveň se v tamních končinách pořádají nejslavnější yukonské závody na světě.

Mushing Krkonoše

Výcvik psa pro mushing je v našich končinách relativně mladý. Do Evropy se dostal na přelomu šedesátých let a do Čech zavítal až o několik let později. Za úplně prvního průkopníka, který přinesl mushing do naší země se považuje Petr Hanzlík. Ten se stal nejslavnějším pošťákem, když začal rozvážet poštu v horské oblasti právě za pomocí mushingu. Koloběžky pro mushing se tak za posledních pár desetiletí zmodernizovali a nyní se využívají i k zábavní činnosti, kterou na svém portálu předkládáme všem potencionálním zájemcům.

Saně pro mushing jsou zde pro vás i koloběžky

Klasický mushing ponechme na chvíli na straně a podívejme se na zcela novou odnož, kde hlavní roli sehrávají koloběžky pro mushing. Jedná se o koloběžku taženou jedním nebo dvěma psy. Jedná se o skvělou adrenalinovou zábavu, kterou si lze u nás objednat za pomocí jednoho kliknutí. Pečlivě pro vás vybíráme ta nejlepší místa, kde se dá k této aktivitě přistoupit. Záleží pouze na vás, zda vás zajímá spíše mushing Praha, mushing Olomouc nebo mushing Jeseníky. Vybírejte si podle svého zvážení i lokality, kde se chcete této aktivitě věnovat.

Výcvik psa pro mushing

Máte psa a chcete ho mushing naučit? Nejlépe, když ho zapřáhnete mezi zkušené psy. Díky této strategii se nejlépe naučí, co se od nich očekává. Během velmi krátké chvíle se vyškolí a budou z nich perfektní tahouni. Také se psi učí za pomocí tažení břemene za vašeho povzbuzování až se jednoho dne postavíte za něho a zapřáhnete sebe. Mushing je zde pro všechny s vášní k pohybu, adrenalin a s láskou ke psům.

Využijte této příležitosti a nahlédněte do našeho portálu, kde se nacházejí obrovské možnosti ke krácení volných chvil. Zapomeňte na malou chvíli na pracovní nasazení a běžte se bavit s přáteli do netradičního světa a pokud vás koloběžka mushing neoslovuje, máme zde pro vás více jak dalších 20 témat k okamžitému odkupu. Bavte se, užívejte života a hlavně se společně s námi vracejte do svých domovů s nenahraditelnými zážitky.