facebook_pixel

Zimní zážitky

Lokalita

Hledat do ceny (Kč)

Pro koho

Stips gift
Bonusové dárky

Víme, na kolik je příjemné dostávat dárky a proto každý den připravujeme pro vás nové bonusy. Nenechte si ujít unikátní a časově omezené akce.

Zážitky jako dárky

Tisíce zážitků po celé ČR jedině u nás!

  • k-nakupu-vzdy-neco-navic
    K nákupu vždy něco navíc
  • ceny-drzime-bez-navyseni
    Ceny držíme bez navýšení
  • 10-darky-v-jednom
    10 dárků v jednom
  • Dárkové balení zdarma

Máte rádi zimu? Ten pocit, když výjdete ven, od úst se Vám začnou valit obláčky sraženého vzduchu, na tvářích se objeví ruměnec a pod nohama cítíte křupat čerstvý sníh. Tak to je zima. K zimě neodmyslitelně patří i zimní sporty jako snowboarding, stále populárnější snowkiting, kiteboarding – na ten musíte odjet do teplých krajů 🙂 Ještě jste si nevybrali? Tak šup! Zima se blíží.

+
Číst více »

Co to je zimní zážitek?

Dárek jako zimní zážitky je vhodný nejen pro milovníky zimy, ale naopak i pro zarputilé odpůrce sněhu a mrazu. Ptáte se proč? Protože jim alespoň zima rychleji uteče, mají možnost si vyzkoušet něco nového, zažit nové pocity, vidět ve sněhu nové možnosti. Zimní adrenalinové aktivity právě jako snowkiting jsou vhodné i do našich českých hor, protože jsou zde více než polovina roku dobré povětrnostní podmínky tj. 4m/s odpovídají 3. stupni Beaufortovy stupnice větru.

Obecná definice zimního sportu by se dala popsat asi takto: Zimní zážitek je adrenalinový, nebo jinak jedinečný zážitek, který je prováděný v zimě, nejčastěji na sněhu a v mrazu.

Kde koupit zimní zážitek?

Zimní zážitek nám možná daruje sama Zima, ale na to se nemůžeme spoléhat, proto neváhejte navštívit náš e-shop a vybrat si z široké škály zimních zážitků.

Kam na zimní zážitek?

Záleží na mnoha faktorech. Nejdůležitější je druh zimního sportu. Jiný povrch potřebuje snowkitinig, který se nejlépe provozuje na pláních, kde jsou dobré povětrnostní podmínky, a jiný mushing nebo snowboarding. Kopcovitá krajina, to je místo, kam na snowboarding zajít.

Proč koupit zimní zážitek?

Dárek – zimní sport můžete darovat svým blízkým, kamarádům, kolegům jako dárek k Vánocům, k narozeninám, k svátku, nebo jen tak pro radost. Čím víc pozitivních zážitků ze zimy dotyčný bude mít, tím víc bude mít rád zimu a toto nemilosrdné roční období mu rychle uteče.

Co to je kiting?

Kiting je druh sportu, při kterém se člověk pohybuje na vodě, sněhu nebo se zdvihá do vzduchu za pomoci tažného draka, který je podobný menšímu padáku nebo křídlu pro paragliding. Kiting je jeden z nejmladších, zároveň však nejrychleji se rozvíjející sport na světě. Technologie je převzatá z paraglidingu.

Kite – „drak“ je vlastně motor, díky kterému se pohybujeme z bodu A do bodu B. Díky větru, který je klíčový pro tento druh sportu, se dobře jezdí na rovině, ale i z kopce na kopec. V našich podmínách se nejčastěji setkáme se snowkitingem, ve kterém i čeští jezdci patří mezi elitu. Kiteboarding a kitesurfing se provozují na vodě. Někoho může překvapit, že i tyto sporty přes svůj název, se provozují i v Čr na různých vodních hladinách, ale není vhodný pro začátečníky.

Jak na kite?

Je potřeba mít stále na mysli, že kite je nebezpečný sport, takže důležitá je helma a další chrániče, pokud nebudete jezdit na vodě, ale na helmu nezapomínat ani tam! Než začnete kitovat s velkým depower kitem, tak je nasnadě vyzkoušet malého draka, na kterém se naučíte, jak kite reaguje.

Než se vrhnete do zkoušení, řekněte si, na jakém povrchu chcete jezdit. Preferujete vodu, trávu nebo sníh ? Měj také na paměti, že je vždy lepší létat ve dvou. Nikdy nevíš, co se stane a přeci jen ve dvou se to lépe táhne. Co když nemáte s kým na kiting jít? V dnešní době je mnoho kite seznamek, diskuzí a kurzů. Mimochodem kurz je asi nejlepší způsob, jak s kitingem začít. Poradí Vám zkušený instruktor s vybavením, jaký kite je vhodný, atd.

Proč na kiting?

Kiting je způsob, jak si zablbnout na čerstvém vzduchu a přitom rozproudit celé tělo.

Kam na kiting?

Jak již bylo napsáno výše, kiting je vhodný na vodu, trávu a sníh. Kiteři preferují spíš velké rovné plochy s vhodnou sílou větru, ale jsou i styly, při kterých jezdec jezdí z kopce na kopec. Fantazii se meze nekladou 🙂

Přejeme dobrý vítr!