facebook_pixel

Golfové kurzy

Lokalita

Hledat do ceny (Kč)

Pro koho

Stips gift
Bonusové dárky

Víme, na kolik je příjemné dostávat dárky a proto každý den připravujeme pro vás nové bonusy. Nenechte si ujít unikátní a časově omezené akce.

Zážitky jako dárky

Tisíce zážitků po celé ČR jedině u nás!

  • k-nakupu-vzdy-neco-navic
    K nákupu vždy něco navíc
  • ceny-drzime-bez-navyseni
    Ceny držíme bez navýšení
  • 10-darky-v-jednom
    10 dárků v jednom
  • Dárkové balení zdarma

Váš blízký, známý, kamarád nebo Vy sami jste již několikrát přemášleli o tom, že byste se moc rádi naučili hrát golf? Potom rozhodně sáhněte po golfovém kurzu pro začátečníky. Dárek lekce golfu zaručeně potěší! Nejenom že je to skvělá příležitost jak se seznámit s někým novým, ale také je to vcelku fyzicky náročný sport, i když tak nevypadá 🙂

+
Číst více »

Jak se připravit na golfový kurz?

Kurz golfu pro začátečníky je vhodný právě pro ty, kteří nikdy golf nehráli, nevyznají se v pravidlech, neví, co si vzít na sebe, neznají golfové hole, atd. Na první lekci se proto nemusíte nějak složitě připravovat. Stačí si přečíšt pár článků o golfu pro začátečníky. Hole Vám většina golfových klubů půjčí. Oblečení na golf je vhodné sportovní, obuv spíše pevná. Počítejte s tím, že golfový trávník sice vypadá jako koberec, ale stále je to trávník, takže se možná zamažete.

Co to je golfový kurz?

Golfové kurzy jsou oblíbené právě pro začátečníky, ale i pro pokročilé golfisty, kteří se chtějí zlepšit při účasti zkušeného trenéra, který jim může pomoci zlepšit techniku golfu. Golfové kurzy jsou různě dlouhé, od pár hodin po víkendové či týdenní pobyty. Jedna lekce golfu s instruktorem trvá od 1hodinu po několik hodin. Pro představu jedna golfová hra obsahuje 18 jamek a zahraje se zhruba za 5 hodin.

Kdy na golfové kurzy aneb pro koho je golf určen?

Na golfový kurz se můžete přihlásit v jakémkoli věku. Kurzy jsou jak pro malé předškolní děti, tak pro dospělé. Golf je ideální sport, protože při golfu se využívají přirozené pohyby. Je známo, že rychlá chůze je jeden z nejzdravějších a přitom nejpřirozenějších pohybů. Za den bychom měli nachodit 7 km.

Pravdila golfu

Golf má celkem složitá pravidla, která čítají několik stránek, ale na internetu, pokud hledáte, najdete i stručné schrnutí. Před hrou samotnou si označte svůj míček, golf hraje na jednom hřišti souběžně několik hráčů, proto by se mohlo stát, že svůj míček nerozeznáte od míčku protihráče a pak se míček považuje za ztracený. Maximálně při hře můžete mít 14 holí. Hole na golf se dělí podle terénu, vzdálenosti plánovaného odpalu, proto se 14 holí zdá hodně, ale ve výsledku jich může být málo. Nehledě na to, že se může rozbít. Další pravidlo nutné znát před začátkem hry je, že se nesmí radit, pouze se svým spoluhráčem nebo nosičem. Jako nejdůležitější pravidlo se mi jeví si přečíst lokální pravidla.

Další pravidla hry už se týkají spíše odpalu golfového míčku a řešení různých variant dopadu míčku a následujícího odpalu. Například jak zahrát míček, který Vám spadl do vody.

S kým na golfové kurzy?

Golf není jenom o sportu, je to i příležitost jak strávit příjemný čas se svou rodinou, přáteli, potažmo je to vhodné místo k navazování obchodních partnerství. O golfu panují různá dogmata, z toho nejznámější je, že golf je jen pro zámožné. Z historického hlediska to opravdu tak bylo. Zejména v Anglii jsou proslulé Gentelmen kluby, které byli vyhrazeny pro vyšší vrstvu obyvatelstva. Dnes golf hraje zhruba 60 milionů lidí po celém světě.

Jak vypadá terén na golf?

Aby Vás hra golfu neomrzela, což se nestane, v tomto sportu je stále prostor se zlepšovat, tak se golf nehraje jenom na typickém golfovém trávníku, ale součástí hry může být i voda, písek, kameny. Samozřejmostí jsou přírodní překážky, pařezy, myší díry, atd. Překonávaní některých překážek je speciálně definované v pravidlech.

Zážitek kurz golfu Vám může obohatit dosavadní život. Je totiž dost možné, že po vyzkoušení golfu, Vás tento sport „chytne“ a stane se Vaším novým koníčkem. Originální dárek kurz golfu nabízí nepřeberné množství škol golfu, které jsou vhodným místem, kde hrát golf a kam na golfový kruz vyrazit. Každá má svoje výhody a nevýhody a každému sedne něco jiného. Jestli budete cítit, že jste si golfovou školu vybrali špatně, není důvod nezkusit jinou 🙂

O golfu, jeho pravidlech, historii, kladech i záporech by se dala napsat celá kniha, proto pokud ještě uvažujete, proč vyzkoušet naše golfové kurzy, tak neváhejte a vyzkoušejte si tuto jedinečnou hru na vlastní kůži a objevte v sobě golfového mistra!