facebook_pixel

Káva kurzy

„Dokonce i šálek špatné kávy je lepší než žádná káva.“ --David Lynch, režisér-- Asi se všichni shodneme, že na tomhle výroku něco málo pravdy je, ale zase na druhé straně, proč si nedopřát luxus v podobě šálku dobré kávy. Aby sme se pravidelné konzumaci špatné kávy vyhli, je lepší se o přípravě jednotlivých kávových nápojů dozvědět alespoň pár základních informací.

Lokalita

Hledat do ceny (Kč)

Pro koho

Stips gift
Bonusové dárky

Víme, na kolik je příjemné dostávat dárky a proto každý den připravujeme pro vás nové bonusy. Nenechte si ujít unikátní a časově omezené akce.

Zážitky jako dárky

Tisíce zážitků po celé ČR jedině u nás!

  • k-nakupu-vzdy-neco-navic
    K nákupu vždy něco navíc
  • ceny-drzime-bez-navyseni
    Ceny držíme bez navýšení
  • 10-darky-v-jednom
    10 dárků v jednom
  • Dárkové balení zdarma

Káva je v současnosti velice populární nápoj

Kavu si dopřává a vychutnává většina z nás i několikrát za den. Tento hořký nápoj je naším nerozlučným spojencem, když se probouzíme do nového dne anebo nám dodáva energii a inspiruje během dne.
Káva je obyčejně horký nápoj, charakteristický svou silnou vůní a černou barvou. Povzbuzuje srdeční činnost, zvyšuje tlak a údajně napomáhá i hubnutí. Pro ty z nás, kteři jsou na kofein citlivejší je na trhu dostupná i varianta kávy bez kofeinu. Takže kavárenskému povalečství může holdovat každý z nás, bez výmluv.

Jak si správně připravit a vychutnat kávu?

Existuje nesčetné množství způsobů, jak si kávu vychutnat a také (nechat) připravit, či už jste doma nebo v kavárně. Pokud si kávu připravujete radši doma, nemusíte mít zrovna baristický kurz, aby jste si s přípravou kávy věděli poradit. Ideálně je začít postupně, například exkurzí do menších výběrových kaváren, kde Vás seznámí s historií kávy, s jejím pěstováním a dalším zpracováním. Kromě toho se naučíte baristou připravenu kávu i správně degustovat. Pokud jste opravdovým milovníkem kávy, dopřejte si o víkendu třeba Prague Coffee Tour, kde se během prohlídky Prahou dozvíte víc informací o historii kavárenství v Praze a taky se zúčastníte malého kurzu zaměřeného na přípravu a degustaci kávy. Naučíte se zde identifikovat klíčové chutě v kávě a zároveň se zúčastníte degustace různých druhů kav. Prohlídky se můžete zúčastnit buď individuálně či ve dvojici, kde budete součástí menší skupinky max. 10 lidí, nebo si spolu s kamarády zorganizovat individuální termín prohlídky, dle Vašich časových možností.

Kam a kdy na kurz baristy?

Pokud se o kávu zajímate spíš z profesionálního hlediska, nebo si plánujete splnit sen a otevřít si malou kavárnu, poohlédněte se po našich baristických kurzech. V začátečníckých baristických kurzech, které jsou většinou určené i pro širokou veřejnost, se dozvíte více o způsobu pražení kávy, jejím mletí a následném vaření, nebo-li způsobu připravy. Nakouknete i do umění zvaného latté art a naučíte se pár základních technik pro vytvoření jednoduchých obrázků.

Pokud se zajímáte o pokročilejší baristické kurzy, ty momentálně do naší nabídky kávových kurzů pouze připravujeme. Základem pokročilejších kurzů je technika přípravy espressa a kávových nápojů na bázi espressa. U těchto kurzů se pak počítá i se závěreční teoretickou, či praktickou zkouškou.

Jak na přípravu domácí kávy

Když si i doma chcete pochutnávat na ty nejlepší kávě, zapište se na kurz domácí přípravy kávy. Základem je kvalitní zrnková káva, o kterou dnes již v obchodech není nouze, popřípade si jí můžete zadovážit přímo z některé své oblíbené pražírny. Na přípravu lahodné kávy nepotřebujete drahé přístroje. Stačí si zadovážit kvalitní mlýnek na kávu a vybrat si svůj oblíbený způsob přípravy, podle kterého si pak určíte i stupeň mletí kávy. Na kurzu se pak naučíte připravovat kávu v moka express kávovaru, chemexu, french pressu a dalších jiných kávovarech. Provoňte svůj domov dokonalou vůní a překvapte své kamarády skvělou chutí kavy!