facebook_pixel

Co je to Fashion week?

Eliška Dostálková

Když má přijít Fashion Week, nikdo nemluví o ničem jiném. Ať už je to jeden kousek z největší světové fashionweekové čtyřky („BIG FOUR“ – Miláno, Londýn, Paříž, New York) nebo ten náš pražský, vždycky se jedná o akci, které jsou plné noviny. A co že to vlastně je, odkud to pochází a jak se to u nás ocitlo? Dozvíte se v článku.

SOUTĚŽTE O DÁRKOVÝ POUKAZ DO FASHION ARENA PRAGUE OUTLET

Zapojte se do naší soutěže o 3 POUKAZY NA 1000 KORUN DO FASHION ARENA PRAGUE OUTLET

Jak na to?

V následujícím článku hledejte odpověď na soutěžní otázku: „Kdo založil newyorský “fashion Press Week”?”

Odpověď na soutěžní otázku společně s e-mailovou adresou zadejte do odpovědníku, který naleznete na konci článku.

Soutěžit můžete do 30. 11. 2020. Výherce bude kontaktován na uvedený e-mail.

K čemu ta velká paráda vůbec je?

Je to jednoduché. V průběhu jednoho týdne, a to dvakrát ročně se předvedou módní návrháři a návrhářky pomocí cyklu módních přehlídek. V rámci tohoto slavného týdne probíhají i další doplňkové akce, jako přednášky, prezentace, workshopy, ale i parties. Na tuto akci doráží pravidelně i celá řada celebrit a mnozí návrháři se mohou proslavit právě tím, že je oblečou.


Kde to vlastně všecko začalo?

Pro nález počátků historie takových událostí se musíme vydat až do Francie, tam ukázka nového ošacení sloužila spíše jako společenské událost. Úplně první módní přehlídka jako taková se konala v roce 1903 v New Yorku. Fashion week už v přibližné podobě připomínající tu dnešní fashion weeky se konal v roce 1920, ale pod názvem “fashion Press Week”, který založila Eleanor Lambert.


Kdy se koná?

Týden módy se koná vždy dvakrát do roka po dobu 7 dní. V září a říjnu probíhá ukázka jarní a letní kolekce pro příští rok a v únoru a březnu se prezentují kolekce pro podzim a zimu.

Jak je to v Česku?

U nás v České republice je Fashion week sponzoruje automobilka Mercedes-Benz a pořádá se už od roku 2013. V současnosti se pro výběr lokace, kde se bude akce konat používá koncept „fashion temple”, což znamená, že se akce konají v atraktivních historických budovách.

Letos se Mercedes-Benz Prague Fashion Week bohužel nemohl konat na jaře vzhledem ke koronavirové pandemii, a tak proběhla prezentace jarní i podzimní kolekce společně v září.


Chcete také vypadat a cítit se jako na Fashion weeku?

Místem, kde doplníte svůj šatník o šmrncovní kousky je například Fashion Arena Prague Outlet. Pokud hledáte kvalitní módní kousky za skvělé ceny, najdete je právě zde. A když se navíc stanete členy Fashion klubu, dostane se vám mnoha dalších výhod.

Stanete-li se členem/kou Fashion Arena Fashion Club dostanete z každého nákupu 5 % z celkové částky zpět ve formě kreditu.

Po nasbírání kreditů z pravidelných nákupů můžete obdržet slevu až 25% na další nákup.


    Soutěžní odpovědník

    Váš e-mail nikomu nedáme! Pročtěte si podmínky ochrany osobních údajů.

    Okomentovat