facebook_pixel

Nejlepší místa pro psy i páníčky v Praze

Michaela Králová

Máte doma čtyřnohého kamaráda, který chvilku neposedí? Ano? Tak to pro vás máme několik tipů, kde můžete vašeho milovaného rošťáka vypustit a to přímo v Praze! Nezní to báječně?


Jednoznačně nejlepším místem pro psy je Libeň. Nachází se zde spousta travnatých ploch a jednou z nich je park Františka Kadlece, který je dokonce oplocen a má několik překážek, přes které si pejskové mohou zazávodit. Tato psí louka je opravdu oblíbeným místem pro všechny pejskaře, zejména pro ty, kteří jsou milovníci agility.U agility parků ještě chvilku zůstaneme, přesuneme se však na oplocené psí hřiště nacházející se naproti Podolské vodárně, nedaleko pravého břehu Vltavy. Jde o vůbec první hřiště s překážkami pro psy v Praze. Vchod do oplocené části je z jedné strany přes dvojitá dvířka. Překážky jsou velmi dobře rozmístěny, takže najednou zde může „trénovat“ i několik psů najednou. Pro páníčky jsou po celém vnitřním obvodu  připraveny lavičky. 

Oblíbeným agility parkem je psí louka na Lehovci v ulici Kukelská, nachází se zde celkem 9 atraktivních „hraček“ z akátového dřeva, na kterých se pejsci mohou vyřádit.
Další známou oblastí je Letná. Park Letná nabízí krásný výhled na Staré Město a mimo jiné i ukrývá psí louku mezi palácem Letná a Kostelní ulicí. Výhodou této louky je to, že se zde váš miláček může ne jen vydovádět, ale i občerstvit z pítka. Pokud dostanete v parku chuť na něco malého, navštivte i se svým psím společníkem kavárnu Pod Lípami, která se nachází necelých 10 minut od psí louky, nebo kavárnu Alchymista, která je od parku Letná 15 minut chůzí. Obě kavány jsou přístupné pro pejsky.

 

Celkem 4 místa, která jsou označena jako psí louky naleznete v Bohnicích. Konkrétně leží na ulicích Katovická, Ratibořská, Ústavní a Hanouškova.Pokud vás již procházky a pobíhání v parcích unavilo, máme tu pro vás inspiraci na dogfriendly kavárny.

Jednou z nich je například Kavárna Místo. Tuto kavárnu najdete jenom kousek od metra Hradčanská, v ulici Bubenečská. Pro pejsky jsou tu připraveny vždy misky s vodou a pro páníčky vydatné snídaně, obědy, dezerty i výběrová káva z pražírny Doubleshot.

Další takovou kavárnou je kavárna Spižírna, která se nachází na Korunní ulici. Mají tu snídaňové meníčko, večerní meníčko a buchty, mají tu teplé domácí buchty. A samozřejmě pejsci jsou tu vítáni.

Do třetice Coffee Room, opět dog friendly!  Tato maličká kavárna se zahrádkou nabízí skvělou kávu, výtečné dezerty a jejich domácí banánový chlebíček s domácím arašídovým máslem a banány.

Naopak místu, kterému je naopak dobré se s psíkem obloukem vyhnout je hospoda Na Pekárně v Čakovičkách, její majitel je vyhlášený odpůrce psů!

Dog friendly kaváren je samozřejmě v Praze spousty. Pokud i vy máte svá oblíbená místa, kam rádi chodíte s pejsky na procházky, určitě nám dejte vědět a třeba se někde společně setkáme.

Okomentovat