Talk show patří mezi nejsledovanější programy současné televizní produkce. Zábavným způsobem podávají vhled do širokého spektra témat od politiky po showbyznys prostřednictvím rozmanité škály hostů.

Po celém světě jich existují tisíce! My vám přinášíme pár zajímavostí o těch, které považujeme za nejslavnější.

James Corden a jeho Late late show

James Corden není moderátorem této slavné talkshow televizní stanice CBS příliš dlouho, 23.3.2015 vystřídal v moderátorském křesle Craiga Fergusona, díky němuž se tato show dostala na přední příčky sledovanosti.

Do pořadu James mezi rozhovory s celebritami a novináři kreativně zapojuje rozličná hudební vystoupení a bláznivé soutěže. Show má bez reklam asi 40 minut a každé vysílání sleduje více než 1,5 milionu diváků. Show byla nominována na mnoho cen a získala prestižní ocenění, jako jsou Creative arts Emmy, televizní Cenu kritiků a Prime time Emmy ocenění.

The Graham Norton Show

Tuto show moderuje oceňovaný komik Graham Norton. Hosté jsou usazeni společně na pověstném červeném gauči a hovoří o trendech, novinkách, celebritách a různých dalších tématech.

Graham Norton ze své show udělal jeden z nejsledovanějších pořadů v británii vůbec. Do hlediště se pravidelně sjíždějí diváci z celého světa aby spatřili své oblíbené celebrity z blízka. Show je proložena různými "fun fact" pasážemi, komediálními vystoupeními samotných hostů, těsně před koncem diváky vždy čeká hudební číslo a úplně na konci jich několik dostane šanci osobně se setkat s hosty, pokud je zvládnou rozesmát svou komickou historkou v takzvaném "červeném křesle". Když ne, červené křeslo se převrátí a diváka vyklopí zpět do hlediště.

The Ellen DeGeneres Show

Ellen pustila svou první show do světa v září 2003 a první hostkou byla Jennifer Aniston, která se do show pravidelně vrací. Od roku 2003 bylo odvysíláno už více než 3000 epizod. Motto Ellen DeGeneres je "be kind" a celá show je postavena na pozitivitě a snaze bořit společenské stereotypy. V každé epizodě Ellen s hosty zpívá, tančí, zapojuje diváky do her a připravuje na hosty různé komické naschvály.

Jedna z nejsledovanějších epizod, která byla též oceněna GLADD Media Award, zachycovala svatební den Ellen s její dlouholetou partnerkou Portiou de Rossi. Show si hned několikrát za léta své existence odnesla také Daytime Emmy Award.

The Oprah Winfrey Show

Oprah Winfrey je často titulována jako jedna z nejinspirativnějších ženských celebrit vůbec. Show skončila v roce 2011 po více než 20 letech v éteru, ale stále je považována za jednu z nejlepších, která kdy byla vysílána. Důvodem je samozřejmě zaměření show na inspirativní příběhy obyčejných lidí a rozhovory, které mají za úkol pozvednout náladu sledujících.

The Oprah Winfrey Show je hodnocena jako nejslavnější a nejsledovanější v americké historii talk show. Mnozí spekulují, že je jen otázkou času, kdy Oprah Winfrey ohlásí kandidaturu na prezidentku USA. Víc netřeba dodávat.