facebook_pixel

Street food v Praze

Kateřina Mejsnarová

Určitě to všichni známe. Prochozené odpoledne po památkách krásné Prahy. Co si však počít s prázdným žaludkem a myšlenkou, že už mekáč nemůžu ani vidět. Kde teď narychlo najdu nějakou dobrou restauraci, když už mám tak obrovský hlad a nechci čekat 30 minut, než mi donesou jídlo? Odpověď zní jednoznačně Street food!

Street food je obecně řečeno místo, kde naleznete různé druhy jídla z různých krajů světa. Nalezneme tu např. mexickou a indickou kuchyni, vietnamskou a nesmí chybět ani nejrůznější mořské plody. Ryze českou kuchyni zde však nehledejte. Rychlé restaurace tu jsou ve formě stánku. Nákup probíhá rychle a občerstvení máte hotové coby dup. Velkou výhodou je možnost posadit se přímo mezi stánky, kde je pro vás připravené posezení. Samozřejmě si své jídlo můžete sníst i u stolečků připravených pro konzumaci jídla ve stoje. Ve většině případů je ve street foodech puštěna příjemná hudba, takže si své jídlo vychutnáte opravdu dobře. Nákup probíhá formou malých stánků, kde naleznete nespočet různých jídel. Jakmile si své jídlo vyberete, můžete se posadit ke stolečku, nebo si jídlo sníst ve stoje. Velkou výhodou je WC přímo v areálu street foodů, které jsou samozřejmě zadarmo. Pojďme si tedy říct, kam určitě zavítat na dobré jídlo.


Manifesto Florenc

Toto úžasné místo sídlí na jedné z nejfrekventovanějších stanic pražského metra na Florenci. Pěšky ze stanice metra se tam dostanete za 5 minutek. Tento street food je přímo pod rychlostním okruhem ulice Wilsonova. Díky příjemné hudbě připomínajicí festivalové hity není hluk ze silnice slyšet, takže si můžete sílu okamžiku užít naplno.
Kryté posezení je řešeno pomocí velkých deštníků, popřípadě plachet, které jsou stylově řešeny. Večerní posezení si určitě užijete díky visícím světýlkům, které navodí intimní a útulnou atmosféru. Jestli máte v plánu sem vyrazit s celou vaší partou, svůj stůl si můžete klidně zarezervovat.
Díky širokému sortimentu nabízených kuchyň z celého světa si zde vybere opravdu každý. Za občerstvení však zaplatíte 200 – 400Kč na osobu podle zvoleného jídla. Pitní režim můžete doplnit např. u jediného českého stánku s pivem Pilsner Urquel, kde si můžete dát točený Birell Pomelo & Grep, který není běžně k sehnání, a navíc je opravdu osvěžující. Je tu také mnoho stánků, které nabízejí pouze nápoje jako např. míchané koktejly, nejrůznější druhy vín a samozřejmě pivo.
S hotovostí zde však nezaplatíte. Fungují tu pouze terminály na platby kartou.
Velkou výhodou je, že si s sebou můžete vzít i svého čtyřnohého miláčka. Co si s sebou však nebrat? Krabičku cigaret ani elektronickou cigaretu.

 • Lokalita: centrum – Florenc (Praha 8)
 • Druh jídla: asijské, mexické, italské, americké, indické, francouzské.
 • Druh jídla: těstoviny, veganské, vegetariánské, mořské plody, ryby, kuřecí, sladké, atd.
 • Cena: 200 – 400Kč
 • Otevírací doba: denně 11-22hod

Manifesto Florenc mapa.

Manifesto Smíchov

Stejná společnost, stejné jídlo, rozdílné místo. Tak by se jednoduše dal popsat Manifesto na Smíchově. Od svého bratra na Florenci se liší jen nepatrně, ale pocitově je útulnější. Najdete jej mezi Národním domem na Smíchově a Smíchovskou tržnicí.
Přímo v areálu je mnoho bohaté zeleně a připadáte si tam pohodlně. Rozhodně tu najdete více klidu oproti Manifestu na Florenci. Intimní atmosféru zde navodí opět světýlka rozvěšená na plachtách po celém areálu.
V jednom se ale hodně liší, a to je bazének v areálu. V bazénku si můžete během odpolední siesty smočit nohy a vypít svůj drink, a přitom si připadat jako na koupališti či někde v oáze. Stánky tu jsou méně vzdušné a mají mohutnější konstrukci než na Florenci. Rozhodně je to ale místo, kam se stavit, když máte hlad a chcete se zrelaxovat od městského ruchu. Obavy o počet míst k sezení nemusíte mít, vejde se sem opravdu hodně lidí.

 • Lokalita: Smíchov
 • Druhy jídel: mexické, americké, středomořské, burgery, veganské & vegetariánské, mořské plody, sladké, atd.
 • Cena: 200 – 400Kč
 • Otevírací doba: Po-Ne 11-22hod


Manifesto Smíchov mapa

PARKet

Tento street food je jako jediný z dnešních představovaných street foodů pod střechou v budově, a tedy plně krytý. Najdete ho v nákupním centru Stromovka ve 2. patře. Najdete zde spojení barbecue, čerstvých ryb, gruzínské kuchyně a nesmí chybět ani sladké dobroty. Můžete si sem klidně přijít posedět jen na čaj s fair trade kvalitou, a přitom si zapůjčit knihu v knihovničce přímo u posezení.
Jestli se sem chystáte autem, parkování je přímo v centru zdarma na 2 hodiny.
Při nepříznivém počasí je v blízké vzdálenosti Národní galerie Praha – Veletržní palác, ve které je stálá expozice Umění 19., 20. a 21. století.

 • Lokalita: centrum Stromovka (Holešovice)
 • Druhy jídel: gruzínské, barbecue, ryby, vafle a dortíky
 • Cena: 160 – 290Kč
 • Otevírací doba: denně 9 – 21hod


PARKet mapa

Přístav 18600

Chtěli byste sedět přímo u Vltavy a zároveň si u toho sami grilovat nejrůznější dobroty? Tak rozhodně zavítejte sem!
Přístav 18600 sídlí v dříve zatopeném Karlíně a od té doby nedaleko vyrostlo pár bytových jednotek s nádherným výhledem na vodu. Toto místo není tak úplně tradiční street food, ale ve své podstatě je. Stojí tu jeden stánek, u kterého se objednávají drinky a pivo. Přímo v tomto stánku máte možnost si zapůjčit gril, ke kterému si přinesete buď své jídlo, nebo tu existuje možnost si předem objednat bedýnku s masem určenou na onen gril.
Bedýnku si můžete navolit podle sebe, nebo už je dopředu namíchána např. pro 5 či 10 osob. V areálu jsou velké betonové stoly i s lavičkami, ke kterým si můžete přinést svou Shishu a strávit tu hezké odpoledne s pohledem na Vltavu, kde párkrát propluje parník.
Velkou výhodou je zde stylové dětské hřiště zhotoveno z potrubních betonových trubek, takže s sebou můžete vzít i své ratolesti. Zábavu si zde užijí i dospělí, kteří rádi hrajou beach volejbal. Míč je možné si zapůjčit opět ve stánku s nápoji.
V areálu se také pořádají nejrůznější koncerty, promítání filmů a všelijaké akce.

 • Lokalita: Karlín
 • Druhy jídel: barbecue
 • Otevírací doba: denně 12 – 22:30hod
 • Objednávka bedýnky s masem na gril na webových stránkách www.jatyapreclik.cz


Přístav 18600 mapa.

Úplné novinky v roce 2020

Zahrada Savarin

#nadrinknaprikopy #zahradasavarin
Tento street food se nachází v bezprostřední blízkosti Václavského náměstí a otevření proběhlo v polovině června. Zahradu Savarin není vidět hned z ulice Na Příkopě, ale musí se projít do vnitrobloku paláce Savarin mezi domy. Dříve byste tu našli restauraci Kolkovnu, dnes už venkovní i vnitřní posezení ideální pro velkou partu přátel. Útulnou atmosféru zajistí světýlka pověšená středem areálu až k východu na ulici Na Příkopě. Na samotném konci areálu najdete velký bar, kde si můžete objednat nejrůznější drinky a pivo.
Atmosféra je tu příjemná a určitě se tu budete cítit dobře. Hraje zde samba, takže si připadáte jako na dovolené u moře. Prostě pohoda a klid.
Jestli chcete mít jistotu místa pro vaši partu, klidně si zarezervujte svůj stůl dopředu, ale míst k sezení je tu dost 
Výhodou je Wi-fi zdarma, takže tu můžete surfovat po internetu až do zavíračky. V areálu je WC zdarma samozřejmostí.

 • Lokalita: Vnitroblok paláce Savarin (Praha 1)
 • Druhy jídel: mexické, asijské, burgery, langoše
 • Cena: 85 – 260Kč
 • Otevírací doba: denně 11 – 22hod


Zahrada Savarin mapa.

Terasy Harfa

#podotevrenymnebem
Tato naprostá novinka multifunkčního místa nabízí street food, nejrůznější nápoje, a hlavně zábavu na střeše galerie Harfa přímo pod širým nebem. Otevřena je na zkušební dobu od začátku letošní června a do budoucna se můžete těšit na nespočet akcí. Přímo v areálu Teras je umístěna stage, takže tu můžete očekávat koncerty, divadelní představení a další akce zaměřeny pro děti.
Naleznete zde široký sortiment kuchyň z celého světa a koktejlový bar, který určitě stojí za to navštívit. Příjemnou podvečerní atmosféru zajistí světýlka rozvěšená všude po celé terase.
Spolu se street foodem je na střeše Harfy Dinopark a dětské hřiště, takže sem určitě vezměte své děti, které vám za to budou vděčné.
Jestli se budete chystat na nějaký koncert či hokejové utkání do O2 arény, zastavte se tu na dobré jídlo a pohodové místo. Je to hned vedle.

 • Lokalita: galerie Harfa (Praha 9)
 • Druhy jídel: mexické, středozemní, české polévky, hranolky, sladké, atd.
 • Otevírací doba: 10 – 22hod
 • Otevírací doba: denně 11 – 22hod

Pozn.: Tyto fotky vznikly v době, kdy ještě Terasy Harfa nebyly otevřené, takže jsem nemohla zjistit cenovou politiku ani vyfotit veškeré stánky otevřené.Terasy Harfa mapa.

Za vytvoření fotografii chceme poděkovat www.kamafoto.cz

Víte, o čem bychom měli napsat příště? Dejte nám vědět! -> klik na „Okomentovat“
Jestli se vám článek líbil a inspiroval vás, napište nám to do komentáře, budeme rádi.
Příští týden opět ve středu se můžete těšit na další článek o Praze.
Sledujte nás na Facebooku i na Instagramu, ať vám neutečou žádné novinky!

Okomentovat