facebook_pixel

Svatební sezóna se blíží

Marta Kratochvílová

Jaro už je tady a s ním se blíží i svatební sezóna. Teplejší měsíce jsou na svatby ideální. Každý si svatbu lépe užije v teplejším počasí, než v zimě a to jak novomanželé, tak svatební hosté. Nejoblíbenějšími měsíci pro svatby jsou červen, srpen a září, ale i v květnu a dubnu už bývá hezky, teplo a mnoho párů se rozhodne pro tyto teplé jarní měsíce, kdy ještě nebývá tak nesnesitelné horko, jaké je obvykle v měsících letních.

wedding-443600_1280

Naopak nejméně populární jsou leden, únor a březen. Ovšem co si budeme povídat, mimo sezónu vyjde svatba o hodně levněji.

Pokud jste už někdy byli na svatbě někoho blízkého, určitě jste zažili ten předsvatební shon. Nejdříve si na radnici nebo u oddávajícího, pokud se chystáte brát mimo radnici, musíte zajistit datum, potom vyberete místo svatby, místo hostiny.

Nevěsty pak čeká běh na dlouhou trať při výběru šatů. Všude je tak ohromný výběr, ale které jsou ty nejlepší? A samozřejmě se také budete muset dívat na cenu. Nemůžete všechny finance určené na svatbu, utratit za šaty. Ani výběr těch správných bot není snadný. Máte-li družičky, šaty pro ně jsou také oříškem. Oblek pro ženicha bývá mnohem jednodušší záležitostí. Co dál?

bride-2148127_1280

Pak je také nutné zajistit prsteny, sestavit svatební menu, uspořádat zasedací pořádek, natisknout a rozeslat svatební oznámení, zajistit kytici pro nevěstu a pro matky. Dále musíte zajistit výzdobu na auto. O výzdobu stolů ke svatební hostině se už většinou naštěstí postarají tam, kde svatební hostinu chystáte. Ovšem někdy se stává, že si ji musíte zajistit vy sami. V neposlední řade musíte zajistit také fotografa, kameramana a vybrat si, kdo vám půjde za svědky.

Nakonec už je možná lehčí, když si najmete svatební agenturu, která se o vše důležité postará za vás. Ale jsou to zase další finance na víc. Někdy je také důležité zaplatit pronájem pokojů pro hosty v hotelech. Občas si mnozí z vás jistě říkají, jestli všechno to úsilí a peníze za ten jeden načančaný dne slávy stojí za to. Ale vždyť je to jenom jednou za život…. A někdy taky dvakrát, třikrát…

To nejpříjemnější mnohdy přichází až po svatbě – líbánky! Ano, jsou to další peníze, ale tahle investice určitě stojí za to! Užijete si čas strávený s partnerem, poznáte nová místa, krajiny, bude o vás postaráno a vy si můžete jen užívat a odpočívat.

wedding-1246897_1280

Pokud se vám nechce na svatební cestu do zahraničí, máme pro vás několik tipů, kam vyrazit v Čechách. Tato místa jsou vhodná třeba také, pokud slavíte výročí svatby nebo pokud si jen chcete užít společné chvíle ve dvou. Mnoho hotelů, penzionů nebo dokonce zámků nabízí romantické pobyty nebo wellness pobyty. Záleží už jenom na vás, čemu dáváte přednost.

Skvělým zážitkem může být pobyt v hotelu Panská, který je součástí zámeckého resortu Bechyně. Odpočinete si, pochutnáte si na menu s více chody a můžete společně objevovat krásy lázeňského městečka.

wedding-1246897_1280

Okomentovat