facebook_pixel

10 rad, které by každý začátečník paintballu měl znát

Nikolaj Kolesnik

Chcete prohloubit vztahy mezi spolupracovníky? Nebo chcete oslavit narozeniny? A přemýšlíte právě nad paintballem?
První zkušenost s paintballem je tak jedinečným zážitkem, že na něj jen tak nezapomenete.
Nicméně nováčci se mohou cítit v nevýhodě, když hrají proti těm, co už hráli někdy předtím.
Proto pro Vás máme následujících 10 ozkoušených a prověřených rad, po jejichž přečtení se z Vás stanou profíci paintballu!

10 rad, které by každý začatečník paintballu měl znát1. NEBOJTE SE PAINTBALLU

Rána z paintballové zbraně bolí mnohem méně, než si myslíte! Ano, může to štípnout. Ano, může to zanechat drobné modřiny, ale za malinkou chvilku na bolest zapomenete a hned se budete hrnout zpět do hry!
Někteří zelenáči se ze začátku bojí schytat ránu a proto skoro celou hru kempují někde za stromem. Není to špatná cesta, jak strávit první hru, ale vyhýbání se střelám také není dobré.
Protože zkušenější hráči se pohybují mnohem rychleji a na lepší pozici, což Vás dostane do nevýhody. Takže skousněte ránu a udělejte první krok – je to jenom barva!
Jestli se hodně bojíte dostat ránu, vezměte si na sebe nějaké rukavice a extra vrstvy oblečení pod maskáče. Možná vám bude pěkně horko, ale zato alespoň neucítíte štípání od vystřelené kuličky.

10 rad, které by každý začatečník paintballu měl znát2. PAMATUJTE! VŽDY NOSTE MASKU NA HŘIŠTI

Důležitost tohoto pravidla nelze podcenit.
Mít masku na obličeji je ten nejlepší a nejjednodušší způsob, jak si užít první hru v největším pohodlí a bezpečí jak jen to jde.

3. NEVZDÁVEJTE SE SVÉ POZICE, DOKUD NEBUDETE V NEVÝHODĚ

Paintballové zbraně jsou dost hlasité. Když vypálíte, nebuďte šokováni, když budou na oplátku vaším směrem lítat barvy!
Jsou tu jen 3 důvody, proč vypálit ze zbraně:
1) Když vidíte svého soupeře, a víte, že máte tu nejlepší příležitost ho zasáhnout.
2) Když víte, kde je soupeř ukrytý – začněte na něj pálit rány, dáme tím možnost svému týmu dostat se na lepší pozice.
3) Když chcete „probudit“ svou zbraň k životu (před hrou se ujistěte, zda zbraň funguje v pořádku).
Neplýtvejte svou barvou v případě, kdy je nepřítel dobře skrytý, nebo moc daleko. Radši buďte rychlí a potichu, do té doby než najdete dobrou pozici.

4. VIDĚT SOUPEŘE JE VÝHODA

10 rad, které by každý začatečník paintballu měl znátKdyž hráč nevidí svého soupeře, nemůže ho přebít.
Noví hráči drží hlavu dole. To je ale riskantní taktika, protože dovoluje soupeři, aby Vás obklopil rychle a bez vašeho povšimnutí.
Pamatujte! Rychle proskenujte pole, zapamatujte si pozice protihráčů a jejich strategii. Nejlépe to udělejte do tří sekund. Protože jednu sekundu potrvá, než si vás nepřítel všimne, další jednu sekundu zabere pozvednutí paže a třetí sekunda stačí, aby vás pokryli barvou!

5. NEVYSTAVUJTE VĚTŠÍ ČÁST TĚLA, NEŽ MUSÍTE

Když se snažíte omrknout situaci na hřišti, snažte se, aby vás nebylo moc vidět! Snažte se jen nakouknout a střílet.
Když jste v úkrytu a zahlédnete své soupeře, vyskočte z levé strany úkrytu! Nebudou to čekat a vy tak máte šanci je zasáhnout, nebo utéct.

10 rad, které by každý začatečník paintballu měl znát6. MLUVTE SE SPOLUHRÁČI CO NEJVÍCE

Znalost je něco, s čím můžete vyhrát, ale také prohrát hru. Díky komunikaci se sdělují důležité informace mezi spoluhráči.
Komunikace před hrou je zásadní.Vypracováním jednoduchého plánu, jako je rozdělení hráčů na pozice ve hře, dělá tým mnohem efektivnějším.
Komunikace během hry je klíčová! Pošeptejte svůj plán hráči vedle vás před tím, než se dáte do akce, tím Vám budou moci krýt záda, a zahájí krycí palbu. Oznámení o zásahu nepřítele pomůže týmu s orientací, kolik protivníků ještě v poli zbývá.
Nikdy nekřičte „běžím k tamtomu stromu!“ Soupeř má uši taky! Koledujete si o problém.

7. NENAZÝVEJTE SE „MRTVÝ“ PŘÍLIŠ BRZY

Pokud jste zasažen, ale kulička s barvou nepraskne, jste stále ve hře.
Většinou, když začátečník ucítí ránu, myslí si, že je ze hry ven, ale často si už neuvědomí, zda balonek praskl či nepraskl. Často se stává, že balonek s barvou praskne vedle vás a postříká vás barvou, v mnoha případech se to jako vyloučení nepočítá, neztrácejte hlavu, nevzdávejte se a bojujte dál!
V případě pochybností zavolejte rozhodčího.

10 rad, které by každý začatečník paintballu měl znát8. MĚJTE KOŘIST STÁLE NA OČÍCH

Různé paintballové hry mají různé cíle.
Ve většině her to znamená zasáhnout nepřítele barvou a zároveň nebýt zasažen barvou sám. Někdy se musí bránit pozice, zabrat vlajka nebo zachránit rukojmího. Vytvořte si plán, zvolte si týmového vedoucího a společnými silami dosáhnete cíle.

9. NENECHTE SE PŘIŠPENDLIT

Zatímco většina nových hráčů zůstává příliš vzadu, menší počet nováčků mají opačný problém, a to je, že se hrnou příliš rychle dopředu. Můžete se tak vystavit nečekané palbě nepřítele, která Vás doslova přišpendlí k zemi. Vždy si nejdřív promyslete strategii, posunky se domluvte se spoluhráči a takticky se posouvejte dál.

10 rad, které by každý začatečník paintballu měl znát10. UŽIJTE SI TO

Nezapomeňte, že jste přišli na paintball, aby jste si to užili! Paintball je elektrizující zážitek, který může být pro začátečníky trochu strašidelný. Ale když budete následovat těchto 10 rad, naučíte se, jak být lepším hráčem, a hlavně jak si hru pořádně užít a mít z toho nezapomenutelný a úžasný zážitek!

Vyzkoušejte si na vlastní kůži nebo věnujte jako dárek Maxi paintball s neomezenou municí. Chcete si užít promyšlenější hru? Máme pro Vás i paintball se scénářem.

Mysleli jste si, že paintball je příliš drsný pro děti? Nabízíme junior paintball speciálně upravený pro děti. Ve hře jsou k dispozici lehčí zbraně s menšími kuličkami a dobré ochranné prvky pro bezpečí Vašich dětí.

Okomentovat

Top zážitky