Během těchto těžkých chvil je toho na člověka moc. Jak po psychické stránce, tak i fyzické. Některé věci prostě změnit nemůžeme, a tak bychom se na „to“ měli koukat z té druhé stránky. Konečně můžeme dělat činnosti a věci, na které jindy čas není a můžeme se na to vrhnout právě teď. Tedy poté, co se popasujete s každodenními povinnostmi a psaní úkolů s dětmi. Je čas k otevření dlouhodobějších projektů, na které v dnešní uspěchané době není čas. Jakmile se do toho vrhnete, na filmy ani seriály nepomyslíte ;)

Užijte si čas s dětmi

Děti, všichni je známe. Buďto jsou velice čiperní, anebo si hrají na svých zařízeních. Mnoho lidí by řeklo, že jsou naprosto rozdílní, ale není tomu tak. Jedno mají společné, a to čas. Hlavně na rodičích záleží, jak využijí čas se svými ratolestmi, a právě čas je ta veličina, kterou od vás děti chtějí. Každé dítě v hloubi duši sní o stráveném času se svými rodiči, ať už hraním her, nebo stavěním bunkru z dek a židlí. Mnoho rodičů si to neuvědomuje, ale děti nám tím poté vyjadřují lásku, a to prostřednictvím smíchu, který je nenahraditelný. Pojďte si proto užít společné chvíle, když je teď na to trochu času.

Co pro ty naše lumpy ale vymyslet. Určitě se pobaví při vyrábění už třeba halloweenských či vánočních dekorací. Radost budou mít i z tvoření šperků či postaviček z Fimo hmoty, nebo sestavování prasátek z kaštanů a špejlí. Také už je vhodná doba pro vytváření podzimních věnců, se kterými vám také rádi děti pomohou. To bylo ale z kreativního soudku. Děti také baví hry, a to jakékoliv. Můžete pro své ratolesti vymyslet zábavu sami, nebo hrát hry již zajeté. Skvělé hry jsou např. Aktivity, Twister, Dobble, karetní hra UNO, a určitě nepohrdnou stavěním puzzlí s velkým počtem dílků, což je pořádný oříšek pro malé i velké. Klidně s nimi můžete hrát bojovku i celý týden, a oni se vždy budou těšit, až si na ně uděláte čas. Večery zakončete vtipnou historkou z vašeho mládí anebo jim přečtěte pohádku. Uvidíte, že se s vašimi ratolestmi více sblížíte a dají vám neskutečně mnoho lásky.

Seberozvoj

Pokud vám doma neskákají děti na hlavu, najděte si čas hlavně sami pro sebe. Svůj jindy drahocenný čas můžete vynaložit pro seberozvoj a zdokonalit sami sebe. Rozvíjení své osobnosti můžete provádět mnoha způsoby. Jednak formou čtení knih, ale i činnostmi. Forma knih je jasná, vyberete si knihu podle názvu a doufáte, že se dozvíte přesně to, co vám obal knihy napovídá. Tomu však v mnoha případech není a někteří z vás už se třeba napálili, někteří ne, ale my vám i tak s výběrem knihy pomůžeme.

Seberozvoj v oblasti vzdělávání

Jako základní formou vzdělávání je čtení knih. My pro vás máme typ na vzdělávání v oblasti financí, byznysu a podnikání. V tomto ohledu by totiž nikdo neměl mít zaslepené oči. Je mnoho lidí, kteří pochopili, jak peníze a byznys fungují, někdo tomu však ani po přečtení knihy neporozumí. Ale dává to smysl, každý člověk je jiný a každý má jiné priority. To ale neznamená, že by se v tom neměl orientovat. Jako jedna z mnoha skvělých knih je kniha Jak získávat přátele a působit na lidi / angl. How to Win Friends and Influence People / od Dale Carnegie, která vás naučí se vyhýbat sporům, naučíte se dobře komunikovat s lidmi, a měla by vzrůst vaše popularita. Jako další skvělou knihou je kniha Čtyřhodinový pracovní týden / angl. The 4-Hour Workweek / od Timothy Ferriss, která vám otevře oči v organizaci svého času a naučí vás, jak být pracovně produktivní a jak nejvíce využít svůj čas. Kdo má však zájem se uvrtat do víru business života, doporučujeme knihu Bohatý táta, chudý táta / angl. Rich Dad Poor Dad / od Robert T. Kiyosaki, který vám ukáže myšlení „chudých“ a „bohatých“. Robert T. Kiyosaki napsal mnoho knih o seberozvoji, takže byste určitě knihy od tohoto podnikatele a autora těchto knih měli mít u vás v knihovně.

Jako další formu vzdělávání sebe samého můžete najít např. i v hudebních nástrojích. Hudební nástroj je sebevzdělávání, které hřeje na duši jak vás, tak i lidi kolem vás. Nezapomeňte také na učení nebo zdokonalování jazyků, které jsou během o dlouhé trati.

Rozvíjení své duše

O duchovním rozvoji někteří lidé nechtějí ani slyšet. Jsou to zejména osoby, které jsou nevěřící a mají strach upustit od svého ega. Kdo ale po trochu duchovna pátrá, je už v té chvíli na správné cestě. Při rozvoji svého duchovního já se stanete moudrým, klidným, rozvážným a také naučením se být v mnoha životních situacích poctivým. Při dlouhodobém duchovním rozvoji zjistíte, že se neustále vzděláváte a cítíte hlubokou úctu k životu, Pánu, k přírodě, a i k lidem. A toho by si měl každý aspoň trochu vážit. Pokud kolem sebe máte spíše realisty, asi vám při vaší volbě duchovního rozvoje neporozumí.

Jestli si chcete přečíst knížku pro svůj duchovní rozvoj, klidně, knih je nespočet, ale pro začátek vám postačí dát svou duši do klidu, lehnout si a vnímat svět okolo sebe pouze prostřednictvím sluchových aparátů – uší. Pokud si k tomu chcete pustit hudbu, tak zvolte jen jemnou v podobě štěbetání ptáčků, šplouchání moře anebo přímo meditační hudbu. Pro hlubší rozvíjení si ale knihu přečtěte, já vám mohu doporučit knihu s názvem Základní kniha vyššího vědomí od Ken Keyes, Jr., která vám pomůže se odprostit od zvyků a naučí vás užít si chvíli takovou, jaká právě je.

Péče o své tělo

Když se řekne péče o tělo, ženy a muži si hned představí něco jiného. Dává to smysl. Nejdříve to vezmeme pro nadšence do sportů. Když máte tu možnost si i v této době užívat svůj oblíbený koníček, tak super! Ale když milujete fitko, které je teď zavřené, tak co s tím? Nebo žádný oblíbený sport nemáte a nechcete jen tak sedět doma při filmu. Pojďte cvičit! Nic vás nepostaví na nohy tak jako cvičení. Budete se po tom cítit skvěle, nejprve vás to třeba bavit nebude, ale zacvičíte si párkrát, a pak se od toho nebudete moci odtrhnout. Nejenže vás to pěkně nastartuje, ale také něco děláte pro svou postavu. Ať už „tvrdým“ posilováním tzv. krátkých svalů za pomocí činek či vlastní váhy, tak i dlouhých svalů, které upřednostňují spíše dámy. Posilování či jen cvičení je fajn, ale lépe vám to půjde dohromady. Vezměte svou drahou polovičku nebo děti a cvičte dohromady. Užijete si u toho zábavu, to mi věřte. Pokud se vám zamlouvá spíše klidné cvičení, jóga je pro vás jasnou volbou. Na Youtube najdete spoustu videí i s názornou ukázkou.

Teď ale péče o tělo z druhé stránky. Toto bude zajímat spíše dámy. Jak asi i z dřívějška a z dlouhodobého pozorování sama sebe víte, že jak se cítíte vnitru, tak to se ukáže navenek. Buďto náladou, nebo na vaší pleti či celém těle. Pokud máte starosti, prostě to na vás je vidět. A jak to tedy vyřešit? No přeci že si na sebe uděláte čas. Sama pro sebe. Napusťte si horkou vanu, vhoďte do ní šumivou bombu nebo jakýkoliv přípravek pro zvláčnění pokožky, a během napouštění vany si dejte hydratační masku na obličej. Pusťte si relaxační hudbu, nalijte si víno a položte se do vany. Užijte si úžasný relax, buďto sama, nebo k sobě přizvěte svou drahou polovičku. Poté si můžete dát kávový peeling na celé tělo, který, pro lepší efekt krouživými pohyby, vmasírujte.

Využijte čas k užitečným věcem

Nekoukejte celé odpoledne na seriály, ale vrhněte se s chutí do další práce. Nic vám neudělá větší radost, než když si uděláte váš domov o něco hezčí. Klidně se vrhněte do delší rekonstrukce, která vám zabere více času. Nechce se vám do toho, ale čím více to budete odkládat, tím déle se bude oddalovat závěr. Není na co čekat. Začněte hned! Klidně jen vymalujte nebo nalepte nové tapety, ale radost z toho mít budete. No a není to přesně ten důvod, proč se to dělá?

Pokud však máte svůj příbytek vyšperkovaný a nechcete na něm nic zvelebovat, můžete svůj čas využít k předvánočnímu úklidu, do kterého se nikomu z nás nechce. Už kvůli času, protože radši zabalím dárky, než abych gruntovala. Teď mám ale nucený čas, tudíž mi před Vánoci zbyde čas pro mou rodinu. Dalším skvělým využitím času je vždy nekonečné srovnávání fotek z celého roku či dovolených. Jakmile je budete mít srovnané a promazané, už teď můžete začít s tvorbou fotoknihy či kalendáře pro vaše blízké. Nejenže to budete mít hotové v předstihu než v minulých letech, ale už se vám mohou tisknout a dárky můžete mít vyřešené již před davovým šílenstvím. A to se vyplatí!

Když už jsme u těch dárků, tak nákup dárků po internetu nebyl nikdy jednodušší. Vše, ale opravdu vše se začalo dělat online, a dnes už jakýkoliv dárek seženete přes e-shop. A už je nejvyšší čas, protože každý má dost času, vše shánět na poslední chvíli a … znáte to. Takže nečekejte a nakupte dárky už teď, pokud tedy nejste v nakupování dárků na Vánoce během celého roku zběhlí My vám ale můžeme doporučit jednoduchý systém nakupování dárků, přesněji řečeno zážitků, který naleznete na naší stránce stips.cz. Pokud vám systém nákupu nebude jasný již v první chvíli, vše se dozvíte po kliknutí na tlačítko „Jak to funguje“, a tam to máte pěkně podrobně vysvětleno.

Způsobů, co dělat doma během nouzového stavu i během karantény je mnoho. Jako dalším skvělým využitím času je např. aktualizace vašeho životopisu. Mnoho lidí o práci přišlo a budou si muset hledat jiné zaměstnání. No a vyšperkované CV vám pomůže k získání ještě lepší pozice, než kterou jste měli doteď. A když už jste doma, zkoušeli jste otevřít tu novou kuchařku, co jste dostali k loňským Vánocům? Zkuste uvařit novou věc, a zdokonalte se ve vaření či pečení.

Pokud už jste všechny naše nápady stihli udělat, tak vám poradím ještě jednu činnost. Prodejte věci, které již nevyužíváte a nepotřebujete je, protože k tomu se člověk chystá celé roky, a ve výsledku to doma stále leží.