facebook_pixel

[Podzimní soutěž s Stips.cz] Kam v Praze? Na Náplavku!

Lukas Zelenka

Nevíte, kam v Praze na rande, na pivo nebo na koncert? Kde v klidu posedět s přáteli nebo kam se vydat jen tak na procházku s dětmi? Rašínovo nábřeží, Hořejší nábřeží a přilehlé okolí nabízí mnoho možností nejen v sezóně. A vybere si opravdu každý.

Soutěžní otázka:

Kdy končí sezóna výletních lodí na Náplavce?

Nápovědu najdete v následujícím textu. Výherce obdrží poukaz na luxusní oběd na Vltavě pro dvě osoby. Odpovědi posílejte prostřednictvím soutěžního formuláře, který naleznete na konci článku.

Soutěž bude probíhat do 30.11.2018

Přejeme Vám hodně štěstí 🙂

Tým Stips.cz

Historie Náplavky

Okolí Vltavy se během staletí měnilo k nepoznání. Řeka na jedné straně představovala dopravní tepnu a stálý zdroj pitné vody, zároveň ale i odpadní stoku a stále hrozící nebezpečí ve formě ničivých povodní. Její pobřeží bylo periferií Prahy, kde se soustředila hlavně výroba. Kolem řemeslných staveb, hlučných mlýnů, skladišť a chudinských čtvrtí se pak plavilo dříví – jak to palivové, tak to určené ke stavebním účelům. Z Prahy se po proudu Vltavy posílaly další komodity, jako třeba sůl.

Fridrich vyhled na prazsky hrad z naplavky nabrezi
Riegrovo nabrazi naplavka pohled na reku

Postupné rozšiřování splavných úseků Vltavy pokračovalo ve 13. století stavbou jezů a propustí, vrcholilo pak v první polovině 19. století, kdy se na řece začaly častěji objevovat parníky a rozšiřovala se dálková lodní doprava. V druhé polovině 19. století se zvýšení provozu podepsalo na obrazu dnešní Náplavky nejvíce. Začala výstavba současné podoby Rašínova nábřeží a na druhé straně řeky vyrostl smíchovský pivovar. Po přelomu století pak následovala výstavba vyšehradského tunelu a první části Hořejšího nábřeží.

Jak vypadá Praha z paluby výletní lodi?

Dnešní Náplavka? Lodě, akce, trhy!

Už na první pohled zaujmou návštěvníka Náplavky přistavené lodě. Na jejich palubách ale nenajdete pouze různé druhy piv, koktejlů a pochutin, ale i výstavy, koncerty nebo bleší trhy. Můžete si zde zapůjčit třeba kayak nebo paddleboard, na palubě jedné z lodí zahrát beach volleybal… Nebo máte snad chuť na divadlo? Na Náplavce žádný problém! Rozhodně se vám nepodaří vyčerpat všechny možnosti za jedno odpoledne. Pokud nechcete jen tak bloudit a zacílit na konkrétní akci, doporučujeme navštívit web pražské náplavky, kde najdete seznam událostí v přehledných kategoriích. Na Náplavce se pravidelně pořádají i akce pro děti, takže se zde zabavíte s celou rodinou.

Pokud toužíte potěšit své chuťové pohárky nebo nakoupit čerstvé lokální suroviny, nezapomeňte na pravidelné farmářské trhy! Každou sobotu od 8:00 do 14:00 se můžete procházet kolem stánků a zakoupit všechno od mléčných výrobků, pečiva a vajec přes uzeniny, čerstvé ryby a zeleninu až po vína, domácí marmelády nebo řezané květiny. Výběr je opravdu široký, prodejci jsou vstřícní a často vás nechají před nákupem i ochutnat.

Nejlepší výhled? Od večeře z výletní lodi

Nejlepší pohled na pražské břehy je bezpochyby z paluby výletní lodi. I tady je z čeho vybírat. Chcete se vydat s přáteli na plavbu večerní Prahou a užít si u toho šálek kávy? Nebo chystáte nezapomenutelné rande a zvolíte romantickou večeři ve dvou? Hudební doprovod bývá standardem a většinou nechybí ani široká nabídka jídel a nápojů. Co vás ale ohromí především, je atmosféra večerní nasvícené metropole.

vyletni lode naplavka pohled v noci Praha
vyhled z vyletni plavby naplavka praha v noci

Pohled od hladiny Vltavy na pražské dominanty v doprovodu živé hudby a chutného jídla je jeden ze zážitků, které si budete chtít pravidelně zopakovat. Výletní lodě navíc jezdí i v zimních měsících, takže si ho můžete dopřát po celý rok. Pokud se na loď chystáte ve dvou, ceny se pohybují už od 580 korun, takže se opravdu nejedná pouze o předraženou zábavu pro turisty.


Najdete v katalogu Stips.cz:

vecerni plavba po vltave z naplavky

HODINOVÁ PLAVBA VEČERNÍ PRAHOU PRO 2 OSOBY

Kde jinde to hýří romantikou víc než na příjemné vyjížďce lodí? Vlny rozproudí atmosféru a na tu správnou notu vás naladí nasvícené budovy, které se elegantně tyčí nad hladinou řeky.

580 Kč

plavba se salkem kavy praha na naplavce

PLAVBA PO PRAZE SE ŠÁLKEM KÁVY PRO 2 OSOBY

Na kávu a zákusek chodí každý. Vyšvihněte se a dejte svému okolí vědět, že umíte být originální! Pozvěte drahou polovičku, kamarádku či zkrátka milou společnost a vychutnejte si svou kávu na palubě lodi s výhledem na kouzelné pražské panorama.

1100 Kč

luxusni obed na vltave naplavka praha

LUXUSNÍ OBĚD NA VLTAVĚ PRO 2 OSOBY

Klasické restaurace se vám přejedly? Pak přesuňte svou schůzku na palubu lodi. Bohatý výběr skvělého jídla, úchvatný výhled na pražské památky a netradiční gurmánský zážitek si vás získá.

1500 Kč

vecere na vltave v praze

ROMANTICKÁ VEČEŘE NA VLTAVĚ PRO 2 OSOBY

Tříchodové menu, skvělé pití a klidná plavba po Vltavě v doprovodu nasvícených majestátních budov historické Prahy. Jedinečná večeře na Vltavě je správnou volbou pro speciální okamžiky s vašimi nejbližšími.

3980 Kč


Soutěžní odpovědník

* povinná pole
Váš e-mail nikomu nedáme! Pročtěte si podmínky ochrany osobních údajů.

Okomentovat