facebook_pixel

Návod na balení dárků (krok za krokem)

Jana Prascakova

Dárky darujeme u různých příležitostí během celého roku – či už to jsou narozeniny, svátky, výročí, nebo o Vánocích. Balení dárků je činnost, která jednoduše k celé této radostné události obdarovávání patří. V následujícím příspěvku Vám proto chceme ukázat základní postup, jak svoje dárky zabalit nejen rychle, ale především hezky a zajímavě.
Podle našeho jednoduchého návodu se naučíte zabalit klasický hranatý dárek a při trošce cviku můžete Vaše zručnosti postupně aplikovat i na dárky všemožných rozměrů.

Délka trvání: 10 – 15 minut
Materiál: dárkový papír, nůžky, lepící páska, dárková stužka, jeden pár šikovných rukou a samozřejmě Váš dárek 😀

Krok 1: Všechen potřebný materiál k balení dárků si rozložte na čistý a rovný povrch. Zkontrolujte, zda jste z dárku nezapomněly odstranit všechny cenovky, případně čárové kódy.

Návod na balení dárků (krok za krokem)

Krok 2: Uložte dárek na rub balicího papíru tak, aby spodní strana krabičky byla otočená k Vám, teda směrem nahoru. Zároveň si po stranách nechte dostatek místa na zabalení stran dárku. Následně ustřihněte požadovanou velikost papíru.

Návod na balení dárků (krok za krokem)

Krok 3: Přeložte horní část dárkového papíru přibližně do půlky spodní strany balíčku a připevněte ji lepící páskou.

Návod na balení dárků (krok za krokem)

Krok 4: Krok 3 zopakujte a udělejte to samé se spodní částí dárkového papíru a přeložte ho přes spodní stranu balíčku tak, aby přesahovala přilepenou hranu horní části dárkového papíru.

Krok 5: Složte přečnívající strany papíru po stranách nejprve z vrchu a pak zahněte zbývající rohy po obou stranách a upevněte je lepící páskou.

Návod na balení dárků (krok za krokem)

Krok 6: Zbylý papír urovnejte a ještě jednou přehněte a následně přilepte nahoru. Opakujte to samé i na druhé straně dárku.

Návod na balení dárků (krok za krokem)

Krok 7: Ustřihnete delší část dárkové stužky, přidržte ji podél zabalené krabičky a opatrně otočte.

Krok 8: Následně překřižte oba konce a uvažte hezkou mašličku – mašlička by se měla nacházet na vrchní straně balíčku, kde nenaleznete stopy po záhybech papíru a lepící pásce.

Návod na balení dárků (krok za krokem)

Krok 9: Pokud Vám konce mašličky přečnívají, můžete je pomoci nůžek dekorativně zvlnit (rychlým  tahem směrem od mašličky až ke konci)

Návod na balení dárků (krok za krokem)

Krok 10: Úžasný dárek je na světě! 😀

 

Ještě pár tipů na závěr:

  1. Při nákupu dárkového papíru si všimněte jeho rozměrů, aby Vám vystačil na zabalení celého dárku.
  2. Pokud máte dárek nepravidelných tvarů, uložte ho předem do krabičky, prázdná místa vyplňte měkkým papírem a pak zabalte do dárkového papíru.
  3. Při samotném balení použijte matnou lepící pásku.

Okomentovat

Top zážitky