facebook_pixel

Balení dárků – krok za krokem

Jana Prascakova

Dárky darujeme k různých příležitostem během celého roku – ať už to jsou narozeniny, svátky, výročí, nebo VánoceS pomocí dárku děláme radost těm, kterým radost udělat chceme, dáváme jimi druhým najevo, že nám na nich záleží a vážíme si jich. Dárky však udělají větší radost ve chvíli, kdy je na chvilku obestřeme tajemství, kdy obdarovaný ihned neví, co dostal. K tomu je zapotřebí dárek řádně a úhledně zabalit. Jak na to? Poradíme vám.

Jak jsem si řekli, balení dárků je něco, co jednoduše k obdarovávání patří a vylepší to celkový dojem. Zrovna vám však balení dárků nikdy nešlo a vyhýbáte se mu jako čert kříži? Nebojte, ukážeme vám základní postup, jak svoje dárky zabalit nejen rychle a jednoduše, ale především hezky. Celý postup jsme vám také nafotili, protože víme, že podle obrázku se vše dělá lépe. 🙂

Délka trvání: 10 – 15 minut
Připravte si: balící papír, lepící pásku, dárkovou stužku, vaše šikovné ruce a to nejdůležitější – dárek 🙂

Krok 1: zabalení dárku

Vezměte si všechny potřebné materiály, které jsme zmínili výše a k balení dárků jsou nepostradatelné a položte si je na čistý a rovný povrch. Nezapomeňte se ujistit, že jste z dárků odstranili cenovky! Je trapas, když někdo rozbalí dárek a hned se k tomu dozví, kolik stál. Navíc to kazí atmosféru předávání dárků. Až budete mít vše nachystané, můžeme začít.

Návod na balení dárků (krok za krokem)

Krok 2: zabalení dárku

Začneme vyměřením požadované velikosti papíru. Položte dárek na rub balícího papíru tak, aby spodní strana krabičky směřovala nahoru. Nezapomeňte si nechat dostatek místa po stranách, abyste mohli zabalit dárek nejenom ze shora a zezdola, ale i z boků. 😉

Teď můžete ustřihnout papír do požadované velikosti, jakou budete na balení dárku potřebovat.

Návod na balení dárků (krok za krokem)

Krok 3: zabalení dárku

Přeložte horní část dárkového papíru přibližně do půlky spodní strany dárku a připevněte ji lepící páskou. Nemusíte být naprosto přesní, ale zkuste pásku přikládat pěkně rovně, ať to hezky vypadá. Balení dárků je ostatně hlavně o estetice, že?

Návod na balení dárků (krok za krokem)

Krok 4: zabalení dárku

Krok 3 zopakujte a udělejte to samé se spodní částí dárkového papíru. Přeložte ho přes spodní stranu dárku tak, aby přesahovala přilepenou hranu horní části dárkového papíru.

Krok 5: zabalení dárku

Složte přečnívající strany papíru po stranách. Začněte nejprve z vrchu a pak zahněte zbývající rohy po obou stranách a upevněte je lepící páskou.

Návod na balení dárků (krok za krokem)

Krok 6: zabalení dárku

Zbylý papír urovnejte, ještě jednou přehněte a následně přilepte nahoru. Opakujte to samé i na druhé straně dárku.

Návod na balení dárků (krok za krokem)

Krok 7: zabalení dárku

Teď ustřihněte delší část stužky, přidržte si ji podél zabaleného dárku a opatrně otočte.

Krok 8: zabalení dárku

Překřižte oba konce a uvažte hezkou mašličku. Pokud vám mašlička nepůjde, můžete uvázat uzlík. Je i více způsobů, jak si poradit při balení dárku se stužkou.

Návod na balení dárků (krok za krokem)

Krok 9: zabalení dárku

U posledního kroku dekorativně zvlňte konce mašličky nebo konce uzlíku (rychlým tahem od uzlíku až ke konci například pomocí sevřených čepelí nůžek).

Návod na balení dárků (krok za krokem)

Krok 10: A je hotovo!

Krásně zabalený dárek je dokončený a vy ho můžete předat oslavenci! 🙂 Tak co? Když se vám hlavou honila otázka: „Jak zabalit dárek?“, domnívali jste se, že to bude složitější, že?

Níže jsme vám našli ještě jedno užitečné video, kde se můžete na balení dárku podívat v pohybu. Pod videem najdete ještě pár užitečných tipů. Ať se daří a obdarování jásají radostí!

Pár tipů na závěr:

  • Při nákupu balícího papíru nezapomeňte zkontrolovat jeho rozměr, aby vám vystačil na zabalení celého dárku.
  • Pokud máte dárek nepravidelných tvarů, uložte ho předem do krabičky, pak se vám bude balit mnohem lépe. Prázdná místa v krabičce můžete vyplnit měkkým papírem.
  • Při balení dárku použijte matnou lepící pásku, která nebude tak nápadná jako lesklá.

Okomentovat