facebook_pixel

Balení dárků – krok za krokem

Jana Prascakova

Dárky darujeme k různým příležitostem během celého roku – ať už to jsou narozeniny, svátky, výročí, nebo Vánoce. S pomocí dárku děláme radost těm, kterým radost udělat chceme, dáváme jimi druhým najevo, že nám na nich záleží a vážíme si jich. Dárky však udělají větší radost ve chvíli, kdy je na chvilku obestřeme tajemstvím, kdy obdarovaný ihned neví, co dostal. K tomu je zapotřebí dárek řádně a úhledně zabalit. Jak na to? Poradíme vám.

Jako příklad k balení dárku jsme si vzali naše zážitky v dárkové krabičce, podle které vám postup následně vysvětlíme a tento návod můžete využít na jakýkoliv jiný dárek libovolné velikosti. Celý postup jsme vám také nafotili, protože víme, že podle obrázku se vše dělá lépe. 🙂

Délka trvání: 10 – 15 minut

Připravte si: balící papír, lepící pásku, nůžky, dárkovou stužku, vaše šikovné ruce a to nejdůležitější – dárková krabička 🙂

Krok 1: Příprava

Vezměte si všechny potřebné materiály, které jsme zmínili výše a které jsou k balení dárku nepostradatelné a položte si je na čistý a rovný povrch. Až budete mít vše nachystané, můžeme začít.

Balení dárků krok za krokem_1

Krok 2: Vyměření

Začneme vyměřením požadované velikosti papíru. Velikost balícího papíru na zabalení by měla být dvakrát tak delší a širší jako samotná krabička. Tužkou a podle pravítka, kvůli větší přesnosti, si označíte místa, která odstřihnete.

Teď můžete ustřihnout papír do požadované velikosti, jakou budete na balení dárku potřebovat.

Balení dárků krok za krokem_2

Krok 3: Zabalení stran I.

Položte krabičku na balící papír na výšku spodní stranou. Přeložte boční část dárkového papíru přibližně do půlky strany krabičky a připevněte ji lepící páskou. Nemusíte být naprosto přesní, ale zkuste pásku přikládat pěkně rovně, ať to hezky vypadá. Balení dárků je ostatně hlavně o estetice, že?

Balení dárků krok za krokem_3

Dále budeme pokračovat podobně, akorát druhou stranu dárkového papíru lehce přehneme, aby hrany byly hezky rovné a zabalení působilo solidním dojmem. Přeložíme stranu dárku tak, aby přesahoval přilepenou hranou horní části dárkového papíru a zafixujeme izolepou.

Balení dárků krok za krokem_4

Krok 4: Zabalení stran II.

Vyměříme si na šířku palců, přibližně tři centimetry, přesahující boční strany balícího papíru a odstřihneme. Kratší hrany přehneme dovnitř a jednu stranu vložíme k druhé, tu přehneme a upevníme izolepou. Stejný postup opakujeme na straně druhé.

Balení dárků krok za krokem_5

Krok 5: Zdobení stužkou

A aby jsme vizáž naší dárkové krabičky dostali do dokonalosti, tak k tomu nám poslouží jednoduše stužka. 🙂
Buď si hotovou koupíme a přilepíme a nebo si ji sami uvážeme. Pojďme na to!

Balení dárků krok za krokem_6

Krok 6: Zdobení stužkou II

Odstřihneme delší část stužky, přidržíme si ji podél zabaleného dárku a opatrně otočíme. Překřížíme je a z druhé strany přibližně v jedné třetině delší strany uvážeme hezkou mašličku. Pokud vám mašlička nepůjde, můžete uvázat uzlík. S další odstřiženou částí stužky mašli pohodlně uvážete. Dekorativně můžete zvlnit konce mašličky nebo konce uzlíku (rychlým tahem od uzlíku až ke konci například pomocí sevřených čepelí nůžek).

Balení dárků krok za krokem_7

Krok 7: A je hotovo!

Krásně zabalená dárková krabička je dokončená a vy ji můžete předat oslavenci! 🙂 Tak co? Když se vám hlavou honila otázka: „Jak zabalit dárek?“, domnívali jste se, že to bude složitější, že?

Balení dárků krok za krokem_8

Níže jsme vám našli ještě jedno užitečné video, kde se můžete na balení dárku podívat v pohybu. Pod videem najdete ještě pár užitečných tipů. Ať se daří a obdarování jásají radostí!

Pár tipů na závěr:

  • Při nákupu balícího papíru nezapomeňte zkontrolovat jeho rozměr, aby vám vystačil na zabalení celého dárku.
  • Pokud máte dárek nepravidelných tvarů, uložte ho předem do krabičky, pak se vám bude balit mnohem lépe. Prázdná místa v krabičce můžete vyplnit měkkým papírem.
  • Při balení dárku použijte matnou lepící pásku, která nebude tak nápadná jako lesklá.

Okomentovat