Dárky darujeme k různým příležitostem během celého roku – ať už to jsou narozeniny, svátky, výročí, nebo Vánoce. S pomocí dárku děláme radost těm, kterým radost udělat chceme, dáváme jimi druhým najevo, že nám na nich záleží a vážíme si jich. Dárky však udělají větší radost ve chvíli, kdy je na chvilku obestřeme tajemstvím, kdy obdarovaný ihned neví, co dostal. K tomu je zapotřebí dárek řádně a úhledně zabalit. Jak na to? Poradíme vám.

Jako příklad k balení dárku jsme si vzali naše zážitky v dárkové krabičce, podle které vám postup následně vysvětlíme a tento návod můžete využít na jakýkoliv jiný dárek libovolné velikosti. Celý postup jsme vám také nafotili, protože víme, že podle obrázku se vše dělá lépe. 🙂

Délka trvání: 10 – 15 minut

Připravte si: balící papír, lepící pásku, nůžky, dárkovou stužku, vaše šikovné ruce a to nejdůležitější – dárková krabička 🙂

Krok 1: Příprava

Vezměte si všechny potřebné materiály, které jsme zmínili výše a které jsou k balení dárku nepostradatelné a položte si je na čistý a rovný povrch. Až budete mít vše nachystané, můžeme začít.

Krok 2: Vyměření

Začneme vyměřením požadované velikosti papíru. Velikost balícího papíru na zabalení by měla být dvakrát tak delší a širší jako samotná krabička. Tužkou a podle pravítka, kvůli větší přesnosti, si označíte místa, která odstřihnete.

Teď můžete ustřihnout papír do požadované velikosti, jakou budete na balení dárku potřebovat.

Krok 3: Zabalení stran I.

Položte krabičku na balící papír na výšku spodní stranou. Přeložte boční část dárkového papíru přibližně do půlky strany krabičky a připevněte ji lepící páskou. Nemusíte být naprosto přesní, ale zkuste pásku přikládat pěkně rovně, ať to hezky vypadá. Balení dárků je ostatně hlavně o estetice, že?

Dále budeme pokračovat podobně, akorát druhou stranu dárkového papíru lehce přehneme, aby hrany byly hezky rovné a zabalení působilo solidním dojmem. Přeložíme stranu dárku tak, aby přesahoval přilepenou hranou horní části dárkového papíru a zafixujeme izolepou.

Krok 4: Zabalení stran II.

Vyměříme si na šířku palců, přibližně tři centimetry, přesahující boční strany balícího papíru a odstřihneme. Kratší hrany přehneme dovnitř a jednu stranu vložíme k druhé, tu přehneme a upevníme izolepou. Stejný postup opakujeme na straně druhé.

Krok 5: Zdobení stužkou

A aby jsme vizáž naší dárkové krabičky dostali do dokonalosti, tak k tomu nám poslouží jednoduše stužka. 🙂 Buď si hotovou koupíme a přilepíme a nebo si ji sami uvážeme. Pojďme na to!

Krok 6: Zdobení stužkou II

Odstřihneme delší část stužky, přidržíme si ji podél zabaleného dárku a opatrně otočíme. Překřížíme je a z druhé strany přibližně v jedné třetině delší strany uvážeme hezkou mašličku. Pokud vám mašlička nepůjde, můžete uvázat uzlík. S další odstřiženou částí stužky mašli pohodlně uvážete. Dekorativně můžete zvlnit konce mašličky nebo konce uzlíku (rychlým tahem od uzlíku až ke konci například pomocí sevřených čepelí nůžek).

Krok 7: A je hotovo!

Krásně zabalená dárková krabička je dokončená a vy ji můžete předat oslavenci! 🙂 Tak co? Když se vám hlavou honila otázka: „Jak zabalit dárek?“, domnívali jste se, že to bude složitější, že?

Níže jsme vám našli ještě jedno užitečné video, kde se můžete na balení dárku podívat v pohybu. Pod videem najdete ještě pár užitečných tipů. Ať se daří a obdarování jásají radostí!

Pár tipů na závěr:

  • Při nákupu balícího papíru nezapomeňte zkontrolovat jeho rozměr, aby vám vystačil na zabalení celého dárku.
  • Pokud máte dárek nepravidelných tvarů, uložte ho předem do krabičky, pak se vám bude balit mnohem lépe. Prázdná místa v krabičce můžete vyplnit měkkým papírem.
  • Při balení dárku použijte matnou lepící pásku, která nebude tak nápadná jako lesklá.