Masáž obličeje se dá stejně jako každá jiná masáž provádět buďto v improvizovaných podmínkách pohodlí domova nebo se můžete nechat svěřit do rukou zkušeného maséra. Je tu však maličká výjimka, a to právě v tom, že tuto masáž je možná i lepší provádět sám sobě, čili bez nutnosti návštěvy masérských studií, ale s nutnou pravidelností - pokud tedy chcete vidět výsledky.

A proč byste vlastně měli obličejové masáži věnovat pozornost?

Její historie sahá až do 3. století v němž jsou dohledatelné první zmínky o tradici této techniky v čínské kultuře a z jejího praktikování pramení mnoho výhod. I když se jedná „pouze“ o masáž obličeje, vliv může mít na naše celkové zdraví i náladu. Jak je to možné? V obličeji a jeho okolí se vyskytuje spletitá síť lymfatických cév, jeden z hlavních odtoků se nachází na spodní části krku, a občas je vhodné síť stimulovat právě masáží, abychom ji více rozhýbali a podpořili její správné fungování. Dále na obličeji najdeme mnoho nervů a nejen mimických svalů, kterými navenek projevujeme naše emoce. Roztomilým vráskám od srdečného smíchu se zřejmě nikdo příliš nebrání, avšak s projevy stresu, nervozity a napětí, obzvlášť pokud je dlouhodobého charakteru už to taková legrace není. A právě vhodnou péčí, hlavně co se týče hydratace, a masáží obličeje, jste schopni si svaly sami uvolňovat, pomáhat jim, aby nebyly v napjatém stavu a kůže se rychleji regenerovala. Výsledkem tak může být uvolnění od stresu, prevence proti bolesti hlavy, či rychlá pomoc při jejím nástupu, redukce tmavých kruhů a pytlů pod očima, zlepšení nálady, v neposlední řadě i detoxikace obličeje a rozproudění obličejové lymfy. Z estetického hlediska samozřejmě praktikujete prevenci proti vráskám. Je však potřeba brát zřetel na to, že jedno náhodné pomasírování za půl roku vás nevytrhne, naopak, je potřeba praktikovat svůj malý rituál ideálně denně, minimálně alespoň několikrát týdně. Záleží také na tom, zda si masáž provádíte pouze rukama, například když si chcete lépe vmasírovat krém či sérum, nebo při ní využíváte i některý z nástrojů… Pojďme se nyní blíže podívat na 2 vychytávky, které jsou vytvořeny přímo na tento typ masáže a jsou k dostání v každé lepší drogerii či e-shopu s kosmetikou.

Face roller

Půvabný nástroj, který se nedávno stal hitem internetu údajně milovaly i čínské císařovny, jimž velmi záleželo nejen na svém vzhledu, ale i na tom, jaký tvar má jejich obličej. Vzhledem k tomu, že tehdy nebyly plastické úpravy na denním pořádku, byla potřebná neinvazivní alternativa schopná viditelných účinků. Dnes sice estetické úpravy jsou možné a dokonce vcelku lehce dostupné, ale pokud vám jde spíše o úpravy preventivního charakteru a zdravého rázu, malá investice do těchto vychytávek se vám může více než vyplatit. Při pravidelném a správném používání je schopný konkurovat liftingu obličeje, postarat se o to, aby vám nenarostla druhá brada, aby se nevyskytovaly kruhy pod očima, kůže na nose byla pěkně vypnutá, celá pleť hydratovaná a správně prokrvená. Při jeho výběru se ale nenechte napálit. Face roller by měl být z pravých přírodních minerálů, nikoli z plastu nebo jiných syntetických materiálů, pokud tedy neuvidíte složení či původ a cena bude podezřele nízká, dejte raději ruce pryč. Běžná cena se pohybuje kolem 600-1000 Kč a je jen na vás, zda si vyberete elegantní hladký Křišťál, jemný Růženín či třeba zelený Jadelit.

Osobně jej nejraději používám po večerní pleťové rutině, po nánosu séra i krému, produkty se lépe vstřebají a pleť se po celém dnu krásně uvolní. Používat se může každý den a čistí se pouze umytím či utřením válečku. Rozhodně jej nevyvařujte ani na nej nepoužívejte čistící chemikálie. V následujícím videu se můžete podívat jak je vhodné jej používat.

Guasha

Obličejová guasha je jen špička ledovce v celé rodině guashí, narazit můžete například i na tělovou a vlasovou. Často ji naleznete ve tvaru připomínající srdíčko, a pro její užívání už je potřeba mít trošku větší povědomí o rozložení obličeje, abyste si podrážděním některých části více neuškodili než pomohli. Guashu také nikdy nepoužívejte na suchou pleť, vždy před masáží aplikujte ideálně oblíbený olej či alespoň krém, aby po pleti plynule klouzala. Oproti face rolleru není vhodná ani ke každodennímu užívání, ideální je používat ji 1-2x týdně, maximálně však 3x. Do masáže je kromě obličeje potřebné zapojit i krk, v případě zájmu můžete pokračovat s celým tělem. Více konkrétních informací, jak masáž krok po kroku provést si můžete přečíst v článku webu Beloved, nebo shlédnout ve videu od společnosti Vemzu (níže). Face roller i Guashu najdete na obou těchto e-shopech.

Cena se obvykle pohybuje kolem 500 Kč, příjemnou možností může být set těchto dvou nástrojů za zvýhodněnou cenu.

Zaujalo vás téma masáží? Věříme, je kouzelné, více si o něm můžete přečíst v článku věnovaném masážím, které vám mohou ulevit od migrény.