Skip to Content

Filtr zážitků

V jaké cenové relaci?

K jaké příležitosti?

Pro koho?

Jak byste popsali obdarovaného?

Vyhlídkový let: Lednice a Pálava 45 minut.

 • 5
 • 3 Hodnocení
 • 75
 • Jihomoravský kraj, Brno, Letiště Vyškov 75

Zámek, hrad a vinice

Trasa: LETIŠTĚ VYŠKOV – ZÁMEK LEDNICE – HRAD DĚVÍN – AREÁL PÁLAVA – LETIŠTĚ VYŠKOV Objevte krajinu jižní Moravy spolu s jejími skvosty! A které to na tomto vyhlídkovém letu malým letadlem na 45 minut budou?

Zámek Lednice

Nachází se v obci Lednice na pravém břehu Dyje, přibližně 12 km východním směrem od Mikulova. Spolu se svou rozlehlou zahradou patří mezi nejkrásnější zámecké komplexy v České republice. Lednické panství získali roku 1249 Lichtenštejnové a patřilo jim bezmála 700 let. Do dnešní podoby byl zámek upraven při rozsáhlé rekonstrukci v polovině 19. století. Sloh napodobuje anglickou tudorovskou gotiku. Byl zrekonstruován původní renesanční zámek ze 16. století. Rozsáhlý skleník, který  přiléhá k zámku z pravé strany byl přistaven v období mezi lety 1843 až 1845. Nachází se v něm i nejvzácnější česká skleníková rostlina, strom 300–500letého cykasu Encephalartos altensteinii.

Hrad Děvín

První zmínky o hradu pocházejí z roku 1222, a to pod slovanským jménem Dewiczky. Původní hrad byl z velké části ze dřeva. V polovině 14. století pak byl přestaven na zděný gotický hrad. V roce 1645, to znamená během třicetileté války, byly Dívčí hrady dobyty Švédy, kteří celý komplex vyplenili a spálili.

Zámek Mikulov

Zámek, původně zeměpanský hrad, jenž byl Přemyslem Otakarem II. v roce 1249 udělen Lichtenštejnům, stojí na výrazném skalním útesu a tvoří již několik století nepřehlédnutelnou dominantu Mikulova. A tohle všechno si budete moci prohlédnout na vyhlídkovém letu na 45 minut buďto z letadla Cessna 207 pro 5 osob nebo Cirrus SR 20 pro 3 osoby podle toho, jaká bude aktuální obsazenost letu. Každé sedadlo je umístěno přímo u okna – proto je zaručen ničím nerušený výhled po celou dobu vyhlídkového letu. Pilot vám bude k dispozici i před letem a během letu bude zodpovídat vaše dotazy. Máte též možnost doprovodu osob neúčastnících na samotném letu až k letadlu (letiště si běžně za tuto výhodu účtují poplatek, nebo je doprovod k letadlu zakázán).

Průběh zážitku:

Po ověření voucheru následuje krátká předletová instruktáž a pak nasednete do letadla a už si jen budete vychutnávat výhledy na krajinu pod vámi. Startuje se z letiště Vyškov. Doba pojíždění letadla po letišti se do doby trvání vyhlídkového letu nepočítá.

Lokalita:

 • Jihomoravský kraj, Brno, Letiště Vyškov 75

Zážitek obsahuje:

Místo u okna v letounu Cessna 207 pro 5 osob nebo v letounu Cirrus SR 20 pro 3 osoby Vyhlídkový let na 45 minut Služby pilota Parkování zdarma na soukromém parkovišti u letiště Wifi na letišti zdarma Dětské hřiště zdarma Možnost doprovodu osob neúčastnících na samotném letu až k letadlu Možnost si neomezeně pořizovat videa a fotografie

Zážitek neobsahuje:

Dopravu na místo Doprovod více osob

Sezóna:

Celoročně s ohledem na počasí

Počasí:

V případě nepříznivých meteorologických podmínek a plné neobsazenosti letounu může být let odložen na jiný, vámi vybraný termín.

Diváci:

Na letišti neomezeně

Poznámka:

Při plné obsazenosti je váhový limit 100 kg/osoba. Voucher platí pro 1 osobu – pilot k vám přidá ještě další cestující.

†- SWISSGREEN a.s. (29271797) †

Jihomoravský kraj, Brno, Letiště Vyškov 75

Veřejná informace

Hodnocení zážitku

 • image

  Viktor

  02.11.2020

  Morava z ptačí perspektivy je opravdu nádherná.

 • image

  Jan Oldman

  08.09.2020

  Nádherný výhled a rozmanitá krása přírody na krásné jižní Moravě.

 • image

  Patrik Sýkora

  30.07.2020

  Výlet nad Pálavou jsme si s přítelkyní velice užili. Pohled na moravu z výšky byl nezapomenutelný. Skvělá komunikace a rychlé dodání zážitku. Děkujeme :)

Místo konání zážitku