facebook_pixel

2 volně přístupné vyhlídky v centru BRNA

Kateřina Procházková

Nacházíte se v centru Brna a hledáte místa, která vám poskytnou úžasné vyhlídky na město bez placení? V dnešním článku si je blíže popíšeme.

ŠPILBERK

Mapa Špilberk
Jedná se o kopec, na kterém se tyčí stejnojmenný hrad, jenž je jednou z nejvýznamnějších historických dominant města.  Celý komplex se nachází v bezprostřední blízkosti centra Brna. Nejblíže je přístupný směrem od náměstí Svobody z ulice Husova, či Pellicova.  Kromě hradu, který nabízí placené prohlídky, vstup do muzea a možnost vystoupat na věž, se na kopci nachází široké přírodní prostranství. Celé okolí pevnosti je tvořené parkem. V parku je možné využít posezení na lavičkách, na opevnění, podívat se do několika altánků, vidět v ohradě poníky, vystoupat na nejvýše položené body a pohlédnout do širokého okolí Brna.  Špilberk je také ideálním místem k odpočinku, procházkám, k úniku před horoucím letním sluncem, k zážitkům a romantice.

PETROV

Mapa Petrov
Pokud jste již Brno navštívili, určitě vás pohledem zaujala honosná Katedrála svatého Petra a Pavla. Tato katedrála společně s Denisovými sady leží na vrcholku Petrov. Celá oblast je snadno dostupná z hlavního vlakového nádraží, ze Zelného trhu a Šilingrova náměstí. Zatímco katedrála nabízí zpoplatněný vstup na vyhlídkovou věž a výhled na větší část Brna, ze sadů se můžete zcela zdarma podívat na jihozápad města až po budovu hradu Špilberk, která se tyčí téměř naproti. Právě této výhodné polohy sadů využívá pro viditelnost vypuštěných ohňostrojů z  hradu i brněnská společnost Ignis Brunensis. Při pořádání show je zde nejlépe dostupný bod pro noční podívanou za doprovodu hudby.

Mimo jiné se v sadech nachází i místo, odkud lze nejlépe dohlédnout na další dominantu města – Českobratrský evangelický chrám Jana Amose Komenského, nazývaný mezi místními obyvateli jako Červený kostel.

Kdy uvidíte nejkrásnější vyhlídky?

Nejkrásnější vyhlídky se vám naskytnout při západu slunce. Na domech se objevují první stíny a obloha se zbarvuje do růžova. Krásná podívaná je i na noční Brno, kdy město utichá a naopak jinde žije. Ale pozor, jestliže toužíte po klidu, tak ho večer nečekejte. Po setmění park a sady vyhledávají mladí lidé s alkoholem.

Pokud raději trávíte čas mimo centrum města, podívejte se na naše další tipy. Například na článek o Lomu Hády.

Okomentovat