facebook_pixel

Vánoce v různých státech světa

Mirka Krupova

Vánoce, Vánoce přicházejí… sledování Popelky, cpaní se bramborovým salátem a zkoušení všech ponožek, co jste dostali pod stromeček. Tak nějak vypadají Vánoce u nás doma. Známe jistě všichni, jak záhadně Ježíšek tyto ponožky naděluje. 😀 Cinkání zvonečku zrovna v době, když si táta zrovna nutně musel odskočit, je trošku zvláštní náhoda. No řekněte! Víte ale, jak nosí dárky k Vánocům třeba jultomte ve Švédsku? Na čem si o Štědrém večeru pochutnávají gróňané? Či jakou tradici štěstí vedou o Vánocích v Anglii? V tom případě čtěte dále…

Vánoce ve světě

vanocni stromecek USA
Žádní sobi! Svezte se s Jultomte a jeho sáněmi taženými kozou! Jultomte (vánoční skřítek) je malý dědeček, s obří červenou čepicí a dlouhými vousy, rozdávající dárky pro děti ve Švédsku. Ti mu na oplátku a posilněnou vaří sladkou ovesnou kaši.

Gróňané si zase na štědrovečerní stůl přichystávají vybrané rybí speciality. Je-li vám po chuti velrybí kůže s proužkem velrybího tuku, či rozkládající se syrové maso aukse (drobný pták), pak víte, kam na Vánoce zajet. Nejlepší dárek pro ženy k Vánocům však bude grónská tradice, kdy na Štědrý den ženy pouze odpočívají, za to muži posluhují a vše připravují. Rozmazlovat svou ženu můžete ale i příjemnějším způsobem. Sladké masáže (čokoládová, medová) či den krásy v salónu… Vyberte si z naší nabídky a dostanete Váš vybraný dárek stylově i vánočně zabalen!
Vanocni jidlo na Vanoce
Anglické Vánoce skýtají jiná tajemství. Každé přání se vám zde splní, jestliže se přidáte k tradici míchání vánočního pudinku. Celá rodina postupně míchá pudink, během čehož mu zašeptáte své nejtajnější přání. Tajnou ingrediencí nakonec je prstýnek, mince či náprstek. Nálezci bude přát štěstí po zbytek roku. Proto když toužíte po adrenalinovém zážitku, zašeptejte ho místo pudinku našim poradcům a najděte spolu ten nejvhodnější zážitek právě pro vás!
vanocni veletrh
Věděli jste, že na východě je jedno z nejpravoslavnějších míst? Oslavte Vánoce na Ukrajině v lednu, či volnější pravoslavné Vánoce v Rusku, mixující se s katolickými (západními) Vánocemi. Svátky zimy tak můžete oslavit celkem až 4-krát, jelikož ortodoxní ukrajinské a ruské Vánoce se slaví postaru na Nový rok, zatímco západní tradice slaví tradičně 24. -25. prosince a poté ještě Nový rok. Během tohoto všeho veselí v Rusku určitě nezmrznete! A když přece jen trochu ano, naše lázeňské balíčky vám vrátí teplou krev do žil.
vanocni stromecek v obchodnim dome
Za velkou louží se slaví americké Vánoce v rodinném kruhu u sálajícího krbu, na kterém visí punčochy čekající na Santu Clause. Vánoce v USA jsou jako z amerických filmů. Myslíte však, že v Brazílii také jedí krocana? Pokud ano, mýlíte se! Nadívaný páv je pravou místní pochoutkou. Na Havaji zase očekávají Vánoční loď, namísto cinkání sobího spřežení. Za dokonalou kombinací jídla a plavby nemusíte tak daleko! Stips.cz Vás vezme do času luxusu díky plavbě po Vltavě a servírovanými specialitami.

Vánoce u sousedů

Vanocni vyzdoba
Nechce se vám jezdit daleko? Zajeďte na Vánoce do Rakouska. Speciálně Vánoce ve Vídni doslova obejmou vánoční atmosférou a s horkou botičkou plnou svařáku si užijete každý moment tohoto města Vánoc!
vanocni veletrh v ruznych zemi
Vánoce v Německu či Vánoce na Slovensku jsou velmi podobné Vánocům v Česku. Odpočítávání adventních neděl, zdobení stromečku… Věděli jste ale, že právě v Německu vznikla tradice vánočních stromečků? Nebo že Slováci mívají opravdu hojnou štědrovečerní hostinu o devíti chodech? O Vánocích v Polsku můžete dokonce vidět Ježíška přijíždět na oslíkovi.

Světové Vánoce

Teplomilové si také přijdou na své. Oslavte Vánoce na Kanárských ostrovech či Vánoce v Dubaji procházením se po pláži a popíjením koktejlů. Santa tančící břišní tance, dokonale vyzdobené kostely a dokonce postní období zažijete o Vánocích v Egyptě.
vanocni vyzdoby
Jediné, co si přejete je uniknout z toho vánoční šílenství? Vánoce v Thajsku, Japonsku či Číně splní vaše nevánoční očekávání. V těchto zemích se Vánocům nepřikládá tak velký význam jako u nás. Zato oslava příchodu Nového lunárního roku je spektakulární a neměli byste si ji nechat ujít!
Kde si letos uděláte dovolenou přes Vánoce? Vydáte se za svitem polární záře pojídat ryby a ovesnou kaši? Vánoce u moře, jistě také nejsou k zahození. Nebo nakonec vyhraje klasika – české Vánoce 🙂
Vánoce v Itálii jsou příkladem, kdy čas strávený s rodinou je ten nejdůležitější! Takže ať už budete na Vánoce ve Francii v Alpách či v pohodlí domova, sdílejte je s láskou se svými nejbližšími 🙂
Vanocni Veletrh Stips
Co nejkrásnější vánoční zážitky Vám přeje tým Stips.cz!

Okomentovat