facebook_pixel

Letecké zážitky

Kdo z nás alespoň jednou v životě nepomýšlel o tom, jaké je létání? Zažít ten pocit svobody a nespoutanosti je k nezaplacení a je to jeden z důvodů proč darovat letecký zážitek :). Zážitkové lety jsou to pravé ořechové pro ty, kteří se chtějí jednou za čas odlepit od země. Nebuďte přízemní, vzlétněte!

Lokalita

Hledat do ceny (Kč)

Pro koho

Stips gift
Bonusové dárky

Víme, na kolik je příjemné dostávat dárky a proto každý den připravujeme pro vás nové bonusy. Nenechte si ujít unikátní a časově omezené akce.

Zážitky jako dárky

Tisíce zážitků po celé ČR jedině u nás!

  • k-nakupu-vzdy-neco-navic
    K nákupu vždy něco navíc
  • ceny-drzime-bez-navyseni
    Ceny držíme bez navýšení
  • 10-darky-v-jednom
    10 dárků v jednom
  • Dárkové balení zdarma

Co to jsou letecké zážitky?

Letecké zážitky jsou aktivity, které se provádějí nad zemí. Proletět se můžete v balónu, v triskáči, ve vyhlídkovém letadle, v helikoptéře nebo jen tak sami s instruktorem, či paraglidingem. Mnoho lidí, se bojí výšek a má závratě, proto je vhodné potencionálního obdarovaného vyzpovídat dřív, než mu tento dárek koupíme . Tito lidé nejsou ti, s kým můžu letět.Když je bezvětří a nebe bez mráčku, tak je přesně ten čas, kdy je nejlepší počasí na vyhlídkový let. To je však velmi těžké odhadnout dlouhou dobu do předu, proto je vhodné si termín letu objednat maximálně 2 dny dopředu. V naší nabídce naleznete letecké dárky jako seskok s padákem i vyhlídkový let balonem.

Jak probíhá příprava na letecký zážitek?

Konkrétní příprava záleží na druhu zážitkového letu. Některé letecké zážitky jsou bez nutné přípravy jiné se naopak bez přípravy neobejdou. Paragliding je jeden z těch, ke kterým se bez základního seznámení s tímto sportem neobejdete. Výhodou je, že v dnešní internetové době není problém zapsat se na online kurz :).

Let balonem

si zaslouží rozepsání. Jeho historie sahá až do 18. století, kde žili dva bratři Montgolfiérové. Byli to výrobci papíru a dělali ruzné pokusy s různými plyny. Už v té době věděli, že existují lehčí plyny než je vzduch a že teplý vzduch je lehčí než ten sdudený. Proto roku 1783 vypustili první horkovzdušný balón, který měřil 12m a uletěl 2 km, ale byl bez posádky. Po tomto úspěchu byli pozvaní samotným Ludvíkem XVI. na Versailles, kde svůj pokus zopakovali. Ludvík je dokonce jmenoval šlechtici.
První montgolfiéra, jak se horkovzdušným balónům říkalo, s lidskou posádkou vzlétla roku 1783 na pozdim. Let dopadl dobře a od té doby se typy balonu stále vylepšují. V Česku se vyrobil horkovzdušný balón až roku 1983 na počest 200 let od vzniku první montgolfiéry.

Kde můžu létat?

Míst kde létat je v České republice opravdu dostatek. Paragliding můžete vyzkoušet všude, kde to není zakázané a stačí tomu vaše úroveň. Oblíbené místo na seskoky je u Lomnice nad Popelkou zvané Kozákov. Krásný výhled zažijete na Šumavě. Balón může vzlétat ze kteréhokoli místa, které je velké alespoň 50×50 m a kde jsou vhodné povětrnostní podmínky. Horší je to s přistáváním. Pilot balónu nikdy neví, kde přesně přistane, protože záleží hlavně na směru větru a vhodném place na přistání. Pro někoho také může být znepokojující, že balón se nedá řídit. Vše určuje vítr, který se mění s výškou.
Pokud Vás zaujalo téma létaní a zajímá Vás kam pro letecký zážitek, pak určitě k nám, do Stips!