facebook_pixel

Jízda tankem

Jízda tankem je originální dárek, který potěší srdce těch, které to táhne k zeleným baretům, vůni zeminy, adrenalinovým zážitkům pod širým nebem a k přátelům na život a na smrt. Vyzkoušejte jízdu tankem, je to nezapomenutelný zážitek!

Lokalita

Hledat do ceny (Kč)

Pro koho

Stips gift
Nejlepší dárek je zážitek

Je snad něco špatného na tom, udělat opravdovou radost sobě či blízkým?
Není! Rádi vám s tím pomůžeme.

Jízda tankem jako dárek? Ano!

Tank je silné bojové vozidlo s pásy, věží a kanónem, které je určeno ke zničení pozemních sil nepřítele. Nejsou určeny k nepřetržitému boji, protože potřebují častou údržbu a časté doplňování munice a paliva. Neodmyslitelná součást tanku – pás, neboli housenkový pás, vynalezl v roce 1770 Richard Edgeworth. Avšak jako první s myšlenkou stvořit tank přišel Leonardo da Vinci. Tank dostal název podle projektu, podle kterého byl sestrojen. V první světové válce byly tanky používány pro zrychlení, zejména pozemních a zákopových, bojů. V druhé světové válce už byly vedeny celé tankové bitvy. Jízda v tanku je ideálním adreanlinovým dárkem pro milovníky armádní techniky, historie i ty, kteří touží po neotřelém jízdním zážitku.

Druhy tanku

Tanky jsou děleny podle několika vlastností. Dělí se jednak dle hmotnosti na lehké, střední a těžké. Dále podle zemí, ve kterých se používaly, například německé tanky, tanky ze sovětského svazu a československé tanky, které byly dokonce vyváženy.

Jak jízda v tanku probíhá?

Řídit tank je snadné, jen to chce trochu odvahy. Nejtěžší je vlézt do kabiny tohoto stroje. S řízením a ovládáním vás seznámí instruktor. Zda se povezete nebo budete v pozici řidiče, je jen na vás. Pak už nezbývá, než se do toho pustit! Tank se řídí stejně jako auto. Jediným rozdílem je, že v tanku nenajdete volant, ale dvě řídící páky. Každá páka ovládá jeden pás.

Kam na tanky?

V tanku a v dalších vojenských autech se projedete na tankodromu. Tankodrom je tréninkový prostor, kde se nemusíte bát, že někoho ohrozíte. Za každého počasí zde zažijete tu pravou extrémní jízdu! Jízda tankem byla součástí branné povinnosti. Pokud jste ji prošvihli a rádi byste alespoň nakoukli do toho, jaké to bylo, vydejte se na tankodrom a pociťte atmosféru armádního výcviku.

Pro koho je jízda tankem určená?

Jízda tankem je vhodná pro všechny věkové kategorie. Svůj zdravotní stav posuďte sami, počítejte však s polními podmínkami. Minitank můžou řídit děti od 10 let, svést se na pozici spolujezdce můžou v obrněného transportéru nebo v klasickém tanku. Dospělí si typ tanku i pozici v kabině vyberou sami.

Seberte odvahu, nasedněte do obrněného vozidla a pociťte sílu tohoto impozantního stroje!