facebook_pixel

Jízda tankem

Jízda tankem je originální dárek, který potěší srdce těch, které to táhne k zeleným baretům, vůni zeminy, adrenalinovým zážitkům pod širým nebem a k přátelům na život a smrt. Vyzkoušejte jízdu tankem ještě tento rok! Zakupte si adrenalinovou jízdu tankem se Stips.cz

Lokalita

Hledat do ceny (Kč)

Pro koho

Stips gift
Bonusové dárky

Víme, na kolik je příjemné dostávat dárky a proto každý den připravujeme pro vás nové bonusy. Nenechte si ujít unikátní a časově omezené akce.

Zážitky jako dárky

Tisíce zážitků po celé ČR jedině u nás!

  • k-nakupu-vzdy-neco-navic
    K nákupu vždy něco navíc
  • ceny-drzime-bez-navyseni
    Ceny držíme bez navýšení
  • 10-darky-v-jednom
    10 dárků v jednom
  • Dárkové balení zdarma

Co to je tank a jak ho zkloubit s dárkem?

Tank je silné bojové vozidlo s pásy, věží a kanónem, které je určené k zničení pozemních sil nepřítele. Nejsou určeny k nepřetržitému boji, protože potřebují častou údržbu a časté doplňnování munice a paliva. Neodmyslitelná součást tanku – pás, neboli housenkový pás byl vyvinutý v roce 1770 Richardem Edgeworthem. Ale s první myšlenkou na tank přišel Leonardo da Vinci. Tank dostal název podle projektu, podle kterého byl sestrojen. V první světové válce byly tanky použity pro zrychlení zejména pozemních, zákopových bojů. V druhé světové válce už byly vedeny celé tankové bitvy, například bitva u Kurska. S nadsázkou se dá řici, že kdyby dnes lidé jezdili v tancích, asi by to byl ten nejbezpečnější dopravní prostředek, a to je důvod proč jezdit v tanku. Když přihlédneme k dlouhé, zajímavé a mnohdy i krvelačné historii tanků, pak je jízda tankem vhodným dárkem pro chlapy. Jízda tankem jako dárek je dále vhodná pro všechny nadšence do historie.

Druhy tanku

Druhů nebo typů tanků je celá řada. Je několik dělení. První vychází z hmotnosti tanků. Tanky se dělí na lehké, střední a těžké. Lehké tanky sloužily hlavně za 2. Světové války, kde byly používány univerzálně. Střední tanky se postupně začaly použítav místo lehkých tanků a těžké tanky se používaly hlavně k prolomení pozemních bojů. Dalš dělení je podle zemí, které je používaly. Nejznámnější jsou tanky německé, sovětského svazu a samozřejmě i československé, které byly vyváženy.

Jak jezdit v tanku a kdy si zajezdit v tanku?

Každého, kdo měl možnost vyzkoušet si jízdu tankem, hned při příchodu k tak mohutnému stroji, zamrazí. Řídit tank je snadné, jen to chce trochu odvahy. Nejtěžší krok je vlézt si do tak impozantního stroje. Pak už jde vše jak po másle a jízda tanku v terénu může začít. Tank se řídí stejně jako auto, jen nemá volant, ale řídící páky. Jsou dvě, na každý pás jedna.

Kam na tanky?

Na tanky se nechodí jako pro houby do lesa. I když i v lese můžete objevit dosud neobjevné. V tanku, ale i v jiných vojenských autech se projedete v tankodromu. Tankodrom je tréninkový prostor, kde se nemusíte bát, že někoho ohrozíte. Obzvlášť v deštivém počasí zažijete pravou extrémní jízdu tankem. Armádní jízda tankem byla součásti branné povinnosti. Pokud jste prošvihli brannou povinnost, pak v tankodromu ucítíte atmosféru té doby.

Pro koho je jízda tankem určená?

Jízda tankem pro děti je nejčastěji zážitkem pro celou rodinu, protože kdo z nás by do tanku pustil děti o samotě. Jízda tankem je vhodná pro všechny věkové kategorie a není zde ani žádné zdravotní omezení. Upozornila bych jen na klaustrofobii, protože kabina tanku je opravdu malá.
Neváhejte a vezměte svoje blízké na projížďku obrněným králem!