facebook_pixel

Jízda tankem

Jízda tankem je originální dárek, který potěší srdce těch, které to táhne k zeleným baretům, vůni zeminy, adrenalinovým zážitkům pod širým nebem a k přátelům na život a na smrt. Ať už je obdarovaný milovníkem vojenské techniky či jen zarytý fanoušek World of Tanks, jízda tankem se mu usadí v paměti i v srdci a ještě dlouho o ní bude rád vyprávět.

Lokalita

Hledat do ceny (Kč)

Pro koho

Stips gift
Nejlepší dárek je zážitek

Je snad něco špatného na tom, udělat opravdovou radost sobě či blízkým?
Není! Rádi vám s tím pomůžeme.

Jízda tankem jako dárek? Ano!

Tank je pancéřem opatřené bojové vozidlo s pásy, věží a kanónem, které je určeno k zničení pozemních sil nepřítele. Nejsou určeny k nepřetržitému boji, protože potřebují častou údržbu a doplňování munice a paliva. Neodmyslitelnou součást tanku – pás, neboli housenkový pás, vynalezl v roce 1770 Richard Edgeworth. Avšak jako první s myšlenkou stvořit tank přišel slavný umělec a vynálezce Leonardo da Vinci.
Tank dostal název podle projektu, podle kterého byl sestrojen. V první světové válce byly tanky používány pro zrychlení, zejména pozemních a zákopových, bojů. Do srdce vojáků, kteří se dřív s něčím podobným neměli šanci setkat, zasévaly hrůzu a někdy stačilo, aby se tank ukázal na bojišti, aby celé jednotky raději ustoupily.
Ve druhé světové válce už byly vedeny celé tankové bitvy, tanky byly mnohem promyšlenějšími a účinnějšími válečnými stroji. Jízda v tanku je ideálním adrenalinovým dárkem pro milovníky armádní techniky, historie i ty, kteří touží po neotřelém jízdním zážitku.

Druhy tanku

Tanky jsou děleny podle několika vlastností. Dělí se jednak dle hmotnosti (a s ní související obrněnosti a palebné síly) na lehké, střední a těžké. Pro zajímavost: Nejslavnějšími středními tanky jsou jednoznačně americký M4 Sherman a sovětský T-34. Tyto tanky jste mohli vidět v mnoha válečných videohrách či filmech a svou slávu si vydobyly během těžkých bojů 2. světové války. Jízda v tancích, jako jsou zmíněné, musí být úžasně zajímavé.

Jak jízda v tanku probíhá?

Řídit tank je snadné, jen to chce trochu odvahy. Nejtěžší je vlézt do kabiny tohoto stroje. S řízením a ovládáním vás seznámí instruktor. Zda se povezete jako spolujezdec nebo budete v pozici řidiče, je jen na vás. Pak už nezbývá, než se do toho pustit! Tank se řídí podobně jako auto. Hlavním rozdílem je, že v tanku nenajdete volant, ale dvě řídící páky. Každá páka ovládá jeden pás.

Kam na tanky?

V tanku a v dalších vojenských autech se projedete na tankodromu. Tankodrom je tréninkový prostor, kde se nemusíte bát, že někoho ohrozíte. Za každého počasí zde zažijete tu pravou extrémní jízdu! Jízda tankem bývala součástí branné povinnosti. Pokud jste ji prošvihli a rádi byste alespoň nakoukli do toho, jaké to bylo, vydejte se na tankodrom a pociťte atmosféru armádního výcviku.

Projet se v tanku je zkrátka nezapomenutelná zkušenost

Ať si chcete užít jízdu v tanku sami, nebo uvažujete o nákupu voucheru na takový zážitek pro někoho z vašich blízkých, který si přeje zažít něco opravdu nevšedního, či je dokonce milovník pásy opatřených obrněnců, není třeba váhat. Vždy se o vás plně postará instruktor a vám či obdarovanému tak zbývá se jen bavit a užívat si ty vzrušující chvíle.

Seberte odvahu, nasedněte do obrněného vozidla a pociťte sílu tohoto impozantního stroje!