facebook_pixel

Květen v Brně – vyražte za kulturou!

Renata Blažková

Žijete nebo studujete v Brně? Budete tam trávit alespoň začátek léta?

Stips vám přináší přehled jedinečných kulturních akcí, které můžete v Brně podniknout během května 🙂 

Takže se pohodlně usaďte a vybírejte!

 

11.5.2018 VUT Majáles v Brně

Studentský festival Majáles se těší velké oblibě – a Brno není výjimkou. V areálu Hněvkovského budou od 14:OO hrát kapely na 5 různých stage, takže si určitě vyberete. 

Doprovodný program zajišťuje Zombie Walk a služby čajovny, skate parku, slackline a mnoho dalších atrakcí!

 

Sobota 12.5.2018 je v Brně skutečně našlápnutá – vyberte si z následujících akcí: 

Extreme Food Festival na Lidické

Festival je rozdělen na jednotlivé zóny: Extreme food zóna (pavouci, žáby, štíři, hadi), Exotic food zóna (jídla 12

exotických států), Hmyzí zóna (hmyzí dobroty na talíři) a dolpňková Chillout zóna a Kávová zóna…

Troufnete si?

 

Run Tour Brno na Brněnské přehradě

Zúčastněte se běhu na 5 nebo 10 kilometrů a přispějte na dobrou věc – z každého startovného půjde 50 Kč  na účet Nadace Leontýnka. 

Lužánecký Guláš Fest 2018

V areálu tenisových kurtů BLTC a přilehlém parku Lužánky se bude pořádat každoroční soutěž ve vaření guláše. Přes dvacet týmů se v klání utká, a vy jako veřejná porota budete rozhodovat o tom nejchutnějším pokrmu! 

 

16.5.2018 Dymytry ve Veveří

Při příležitosti 15 let od vzniku kapely vystoupí Dymytry s názvem turné 15 let pod maskou. Pokud jste fanouškem dobrého metalu, rozhodně byste si tuto příležitost neměli nechat ujít. 

 

17.5.2018 Poezie Sylvie Richterové v Knihovně Jiřího Mahena

Kombinované hudebně poetické pásmo prezentuje tři knihy Sylvie Richterové: Slabikář otcovského jazyka, Rozptýlené podoby a Čas věčnost. Pokud si chcete odpočinout a poslechnout si trochu kvalitní poezie, pak je tato akce dělaná přesně pro vás. 

 

18.5.2018 be.Fest v Blansku

Poslechněte si známé i začínající kapely z tohoto regionu. Začínající kapely rovněž soutěží o 20 hodin v nahrávacím studiu – což je skvělá příležitost, jak odstartovat kariéru. 

 

18.-20.5 Burger Festival Brno ve Vaňkovce

Již tradiční akce, na níž si budete moci vychutnat gastronomická díla více než 40 burger profesionálů. Pokud jste vegetariáni nebo vegani – nenechte se odradit! Najde se dost jídla i pro vás. 

 

25.5.-2.6.2018 Vinománie 2018 na Náměstí Svobody

Vinománie 2018: Přehlídka moravských vín nabízí nejen produkty kvalitního vinařství, ale také farmářské a řemeslné. Akce je součástí festivalu zábavy pořádaného v rámci mezinárodní přehlídky ohňostrojů Starobrno Ignis Brunensis. Doprovodný program budou tvořit taneční vystoupení, zábava pro děti a hudební program. 

 

26.5.2018 Tři sestry a Horkýže Slíže: Radegast Tour 2018

V Tvrdonicích si budete moci poslechnout Tři Sestry a Horkýže Slíže. Dopřejte se pořádnou porci punku, punkrocku a hardcore. 

Navštivte náš katalog zážitků

Tohle je výběr nejlepšího kulturního programu pro měsíc květen v Brně. Pokud byste si ovšem mimo těchto akcí chtěli v Brně dopřát také nějaké atraktivní zážitky, navštivte náš katalog a prohlédněte si nabídku v jihomoravském kraji!

Okomentovat