Česká republika je bohatá na vodní zážitky, které nabízejí nezapomenutelná dobrodružství a relaxaci. Historické vodní cesty jsou jedinečným způsobem, jak se přenést do minulosti a prozkoumat bohatou historii z jiné perspektivy. Výletní plavby v ČR jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí objevovat krásy českého přírodního dědictví z pohodlí lodi. Každý region České republiky nabízí své vlastní unikátní lodní zážitky. Bez ohledu na to, zda se nacházíte v blízkosti malebných jezer, řek nebo přehrad, můžete být jisti, že najdete vyhlídkové plavby, které vám umožní objevit okouzlující krajinu a památky.

Historické vodní cesty: Putování časem.

Ponořte se do minulosti a vydajte se po historických vodních cestách, které vás přenesou do doby dávno minulé. Plavba po těchto cestách vám umožní objevit skryté historické památky, užít si autentickou atmosféru a vydejte se na romantickou plavbu po malebných hradech a zámcích. Například na Vltavě můžete prozkoumat starobylá města:

 • Český Krumlov. Historie Českého Krumlova se začala psát v polovině 13. století. Tehdy byla na vysoké skále nad řekou Vltavou na příkaz jednoho z vítkovických knížat postavena tvrz, kolem níž postupně vznikla osada Latrán. Během své mnohasetleté historie přešlo krumlovské panství několikrát do rukou různých majitelů. Po Vítkovicích je ovládali Rožmberkové, císař Rudolf II, Eggenberkové a Schwarzenberkové. Za každé z těchto dynastií bylo město přestavěno. Největšího rozkvětu dosáhlo za Rožmberků. Dnešní podobu získal Český Krumlov v 18. století.
 • Hluboká nad Vltavou.První zmínka pochází z roku 1253. Tvrz, která stála na místě dnešního hradu, se nazývala Frognburg. Od té doby obranná stavba vystřídala mnoho majitelů a byla několikrát přestavěna podle módy a měnícího se stylu. Teprve poté byl středověkému hradu přidělen název Hluboká nad Vltavou, který se zachoval dodnes. Gotický hrad postavený Otakarem II. byl během své existence přestavěn v renesančním slohu, na počátku 18. století pak v barokním stylu. Téměř 300 let, od roku 1661 do roku 1947, byl objekt ve vlastnictví Schwarzenbergů, kteří hrad obnovili v gotickém slohu.

Vyhlídkové plavby pro rodiny: Zábava pro malé i velké.

Vyhlídkové plavby jsou také ideální volbou pro rodiny s dětmi. Děti budou nadšené z jízdy po vodě a výhledů na okolní krajinu. Některé plavby jsou speciálně navrženy s ohledem na potřeby rodin, a proto nabízejí různé aktivity pro děti, jako jsou dětské animační programy, hledání pokladů či naučná dobrodužství. Vyberte si plavbu, která splňuje potřeby celé rodiny a vydejte se společně na nezapomenutelné dobrodružství.

Vyhlídkové plavby v Česku jsou skvělým způsobem, jak trávit čas na vodě.

Vyhlídkové plavby v Česku jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí prozkoumat krásu naší země ze zcela nové perspektivy - z vody! Můžete si vychutnat panoramatický výhled na malebné přírodní scenérie, historické památky a úchvatné městské panorámy, zatímco si užíváte příjemnou plavbu po řekách, jezerech a kanálech.Ať už se rozhodnete pro romantickou plavbu po Vltavě v Praze, relaxační výlet na Lipno, nebo objevování krás Moravy na vodě, vyhlídkové plavby vás určitě nezklamou. Budete mít příležitost ochutnat místní gastronomii, poslouchat zajímavé příběhy průvodce a vytvořit si nezapomenutelné zážitky s přáteli a rodinou.

Fotografování z paluby lodi: Zachytěte úžasné okamžiky na vyhlídkových plavbách v Česku.

Fotografování z paluby lodi při vyhlídkových plavbách je skvělým způsobem, jak zachytit úžasné okamžiky a krásy české přírody a památek. Na těchto plavbách se můžete nejenom uvolnit a odpočinout si, ale také vytvořit jedinečné a nezapomenutelné fotografie.

 • 1. Využijte ranní a večerní světlo.Ranní a večerní světlo dodá vašim fotografiím atmosféru a náladu. Vydejte se na vyhlídkovou plavbu brzy ráno nebo pozdě odpoledne, kdy je světlo měkčí a teplejší. Fotografujte ranní mlhu nad vodou nebo západ slunce nad krajinou.
 • 2. Hrajte si se stínem a odrazy.Stíny a odrazy na vodní hladině mohou dodat vašim fotografiím zajímavý prvek. Hrajte si s kompozicí a zkuste zachytit odrazy budov, stromů nebo lidí na hladině. Vytvoříte tak jedinečné a kreativní snímky.
 • 3. Experimentujte s různými ohnisky. Vyzkoušejte fotografování z různých ohnisek a zkuste zachytit široké záběry i detaily. S širokoúhlým objektivem zachyťte celou scénu, zatímco s teleobjektivem se zaměřte na zajímavé detaily, jako jsou okolní budovy nebo ptáci na obloze.
 • 4. Sledujte pohyb lodě.Sledujte pohyb lodě a využijte ho pro dynamiku ve vašich fotografiích. Vyfotografujte záběry pohybující se lodi z různých úhlů a zachyťte rychlost a sílu vody, která se kolem lodi rozlévá.
 • 5. Nebojte se experimentovat s úhly a perspektivou.Neomezujte se jen na klasické záběry a perspektivy. Využijte možností, které paluba lodi nabízí, a experimentujte s různými úhly a perspektivou. Zkuste fotografovat z ptačí perspektivy, nebo se klasickým scénám podívejte z jiného úhlu.

Adresy výletních plaveb v České republice.

 • Lipno nad Vltavou – vyhlídkové plavby na největší přehradě v Česku.

  Lipno nad Vltavou je ideální destinací pro vodní rekreaci a vyhlídkové plavby na největší přehradě v Česku. Na palubě lodi můžete relaxovat a obdivovat krásy okolního přírodního parku. Zároveň nezapomeňte na fotoaparát, abyste zachytili nezapomenutelné okamžiky. Více informací naleznete zde: Lipno nad Vltavou

 • Hluboká nad Vltavou – vodní romantika už na první pohled.

  Hluboká nad Vltavou je dalším malebným místem pro vyhlídkové plavby. Vodní romantika zde začíná již na první pohled, ať už se jedná o nádherný zámek nebo okolní krajinu. Na palubě lodi si můžete užívat vodní relaxaci, rekreaci a zároveň fotografovat malebné scenérie.Více informací naleznete zde:Hluboká nad Vltavou

 • Pardubice – osobní výletní čluny a vodní dobrodružství.

  Pardubice nabízejí možnost vyhlídkových plaveb na osobních výletních člunech. Vydáte-li se na vodu v Pardubicích, zažijete vodní dobrodružství spojené s relaxací a krásnými fotografiemi. Využijte tuto příležitost a vytvořte si skvělé vzpomínky.

 • Jizerské nádrže – přehradní vodní útvar plný překrásné přírody.

  Jizerské nádrže představují nezapomenutelnou destinaci pro vyhlídkové plavby. Na lodi si můžete užívat klidnou vodní hladinu, obklopeni zelenými lesy a malebnou krajinou. Zde si nejen užijete vodní relaxaci, ale budete mít také možnost fotografovat nádherné scenérie přírody.

 • Vyhlídkové plavby v Česku jsou skvělým způsobem, jak trávit čas na vodě. Nabízí vám vodní relaxaci, rekreaci a zároveň příležitost vytvořit úžasné fotografií z paluby lodi. Česká republika je bohatá na malebná místa, která stojí za to objevit z vody. Vydejte se na výletní plavbu a zažijte nezapomenutelné zážitky.