Nevíte co ještě dělat v Praze? Zkuste něco nového a nezapomenutelného – vodní turistiku. Vstupte do světa vyhlídkových tras po Vltavě a objevte kouzlo Prahy z perspektivy vody. Lodní prohlídky vám otevřou dveře k unikátním zážitkům a panoramatickým výhledům na historická místa. Připravte se na dobrodružství, které spojí pohodu s objevováním krás tohoto fascinujícího města.
🔎Historie vyhlídkových plaveb v Praze

Historie vyhlídkových plaveb v Praze sahá do minulosti, kdy se město rozvíjelo podél řeky Vltavy. Klíčové etapy historie vyhlídkových plaveb v Praze:


 1. Počátky:

  První vyhlídkové plavby po Vltavě mohly být spojeny s využíváním řeky pro přepravu osob již v 19. století. Turisté začali objevovat kouzlo Prahy z vody, přičemž lodě sloužily k pohodlnému prohlížení památek na březích řeky.

 2. Meziválečné období:

  V období mezi první a druhou světovou válkou nabrala vodní turistika v Praze na popularitě. Zavedení modernějších plavidel a zlepšená infrastruktura pro lodní dopravu přispěly k rozvoji vyhlídkových tras.

 3. Poválečné období:

  Po skončení druhé světové války a v období komunismu se turistika omezila, ale vodní prohlídky přesto pokračovaly. Vyhlídkové lodě se staly oblíbeným způsobem, jak přiblížit turistům krásy Prahy, zatímco poskytovaly odpočinek od procházek po historických ulicích.

 4. Moderní éra:

  S nástupem moderní doby a turistického ruchu získaly vyhlídkové plavby v Praze nový rozměr. Společnosti nabízející tyto služby investovaly do komfortnějších lodí, moderních technologií a atraktivních tras, aby přilákaly co nejvíce návštěvníků.

 5. Dnešek:

  Dnes jsou vyhlídkové plavby pevnou součástí turistické nabídky v Praze. Lodě jsou vybaveny moderním vybavením, ať už jde o audio průvodce, restaurace na palubě nebo možnosti rezervací online. Vyhlídkové trasy nabízejí jedinečné pohledy na ikonické pamětihodnosti, jako je Pražský hrad, Karlův most a Národní divadlo.
⚓️Vyhlídkové trasy po Vltavě:

Existuje několik oblíbených vyhlídkových tras po Vltavě v Praze, které nabízejí různé pohledy na historická místa a krásy města. Některé z nich zahrnují:


 • Klasická trasa kolem historických památek:

  Tato trasa obvykle zahrnuje plavbu pod Karlův most, kolem Pražského hradu, Národního divadla a dalších historických památek. Je to skvělý způsob, jak vidět nejvýznamnější místa města během jediné plavby.

 • Trasa kolem ostrova Kampa:

  Tato trasa vás provede okolo malebného ostrova Kampa, který je známý svým klidným prostředím a malebnou architekturou. Při této plavbě si můžete vychutnat krásu pražských uliček a mostů z vody.

 • Trasy kolem Letenských sadů:

  Plavba směrem k Letenským sadům vám umožní vidět Prahu z vyšší perspektivy. Tato trasa nabízí krásné výhledy na město a je oblíbená mezi těmi, kteří hledají klidnější a relaxační zážitek.

 • Kombinované trasy s pěší prohlídkou:

  Některé vyhlídkové plavby mohou být kombinovány s pěší prohlídkou, kde si můžete prohlédnout některé z nejznámějších památek na březích řeky a poté pokračovat v plavbě.

 • Večerní Trasy s Osvětlením Památek:

  Večerní vyhlídkové trasy jsou magické, protože město začíná svítit. Během večerních hodin jsou historické památky osvětleny, což vytváří romantickou atmosféru. Večerní plavby jsou oblíbené zejména u těch, kteří chtějí zažít kouzlo noční Prahy z vody.
🚢Vyhlídkové plavby v Praze od Stips

Naše vyhlídkové plavby nejsou pouze o panoramatických pohledech na krásy Prahy z vody, ale také o nezapomenutelné atmosféře, komfortu a celkovém zážitku na palubě. Každá plavba je navržena tak, aby splňovala vaše očekávání a přinášela vám maximální pohodlí a radost.


 • Pohádková vyhlídková plavba do Čertovky
 • Ne nadarmo se říká této městské části Pražské Benátky. Klid a romantika obklopuje středověké domy rostoucí jakoby přímo z vody a k tomu navíc živý výklad lodního kapitána. Popusťte uzdu Vaší fantazie při plavbě na ekologických lodích Elvíra, Horymír nebo solární lodí Elektronema.

 • Vyhlídková plavba po Vltavě se sklenkou prosecca pro 2
 • Jak vypadá skvěle strávené odpoledne ve dvou? Ničím nerušené, strávené poklidnou vyhlídkovou plavbou po Vltavě, kterou doplňuje úchvatný panoramatický výhled na historické centrum Prahy. A sklenka prosecca (nebo džusu) s drobným občerstvením v podobě misky vybraných sýrů pro dokreslení pohodové atmosféry. Sněte s očima otevřenýma dokořán - během plavby se mají na co těšit.

 • Plavba po Vltavě s večeří a živou kapelou
 • Při vyhlídkové plavbě po Vltavě se můžete těšit na pestrou večeři formou teplého i studeného rautu, kde si vybere každý podle své chuti. K dispozici je i široký výběr chutných nápojů. K poslechu vám bude hrát živá hudba a během 3 hodinové plavbě po Vltavě s večeří se pokocháte výhledem na Pražský hrad, Karlův most, Rudolfinum a další skvosty Prahy. Loď na své cestě propluje také zdymadlem.

 • Velká vyhlídková plavba po Vltavě pro dva
 • Udělejte si výlet na lodi a spatřete pražské památky, tak jak jste je ještě neviděli. Touto plavbou se Vám naskytne jedinečná příležitost si vše vychutnat bez spěchu a tlačenice, jen tak si budete plout a kochat se. Čeká Vás majestátní dvouhodinová plavba z Dvořákova nábřeží až po Vyšehrad a ještě kousek dál.