Místo toho, abyste se prodírali davem lidí ve veřejné dopravě nebo řešili problémy s parkováním, představte si, že kloužete po klidné vodě, vstřebáváte panorama města a těšíte se na vzrušující dobrodružství, které vás čeká v zoologické zahradě. Odpovědi na nejčastější dotazy najdete v příspěvku.

Jak dlouho trvá plavba po Vltavě z centra Prahy do zoo?

Doba trvání plavby se může lišit, ale obvykle to trvá přibližně 75 minut. Doporučujeme zkontrolovat konkrétní jízdní řády a časy odjezdů u provozovatele plavby. https://www.paroplavba.cz/plavby-do-zoo

Kde mohu nastoupit na plavbu po Vltavě v centru Prahy?

Pravidelná lodní linka vyplouvá z Rašínova nábřeží a doveze Vás do přístaviště lodí na Císařském ostrově, odkud do Zoo dojdete po nové lávce pro pěší.

Jak často jezdí plavby po Vltavě do pražské zoo?

Obvykle je to 3 krát za den. Plavební řád je možné zkontrolovat na stránkách provozovatelé

Je nutné rezervovat lístky na plavbu po Vltavě do zoo předem?

Vstupenky je možné zakoupit online. Vyhnete se tak frontě a budete je mít přímo v ruce. Kombinovanou jízdenku se vstupenkou nelze koupit on-line na stránkách, ale pouze v pokladně PPS na nástupišti č. 2 na Rašínově nábřeží mezi Jiráskovým a Palackého mostem.

Mohu si vzít jídlo nebo pití na palubu během plavby?

Občerstvení a nápoje si můžete vzít s sebou na plavbu po řece. Užijte si cestu a výhledy a zakousněte se do svého oblíbeného sendviče nebo čokolády. Provozovatel poskytuje možnost si zakoupit občerstvení i na palubě. Jsou k dispozici i WC.

Je plavba po Vltavě vhodná pro rodiny s dětmi?

Ano, plavby po řece jsou ideální pro celé rodiny. Cesta do zoo i zpět se stane výjimečným zážitkem, a děti i dospělí budou na takto strávený den ještě dlouho vzpomínat.

Které památky nebo pamětihodnosti mohu očekávat během plavby po Vltavě?

Užijte si dechberoucí výhledy na ikonické pražské památky, jako jsou vltavské mosty (Palackého most, Jiráskův most, most Legií, Karlův most a další) a ostrovy, nový Trojský most, Letenské sady a Metronom. Plavba nabízí také nádherný výhled na Pražský hrad.

Zdroj: MAPA PLAVBY

Další inspirace: