Při plavbě po Vltavě se můžete těšit na nezapomenutelný zážitek, který vám umožní obdivovat město z jedinečné perspektivy. Jednou z nejpopulárnějších atrakcí je prohlídka památek Vltavy z paluby lodě. Tato jedinečná možnost vám umožní spojit příjemnou plavbu po Vltavě s obdivováním historických budov a krás města.

Pozor! Na našich webových stránkách najdete mnoho různých a zajímavých nabídek týkajících se výletů lodí. Doporučujeme vám, abyste se podívali a vybrali si tu nejlepší možnost pro vás!

  1. Karlův most.
  2. Pražský hrad.
  3. Vyšehrad.
  4. Rudolfinum.
  5. Tančící dům.
  6. Národní divadlo.

Karlův most.

Během výkladové plavby po Vltavě se často přiblížíte k Karlovu mostu, což vám umožní získat úchvatný pohled na jeho architekturu a atmosféru. Průvodce na lodi vám sdělí mnoho zajímavých informací o historii mostu a jeho symbolickém významu pro Prahu. Karlův most je gotický most postavený v 14. století a je pojmenován po českém králi Karlu IV. Most je dlouhý přes 500 metrů a původně sloužil jako spojení mezi Pražským hradem a Starým Městem. Na mostě najdete 30 soch světců a mnoho turistů se sem dostává, aby si prohlédli tyto unikátní sochy.Fotografování Karlova mostu z vykládací lodi je také skvělým způsobem, jak zachytit jeho krásu ze zcela nové perspektivy. Tyto fotografie se stanou nezapomenutelnou památkou na váš pobyt v Praze a budou skvělým materiálem pro sdílení na sociálních sítích. Podpalubím Karlova mostu procházejí také některé historické tunely, které jsou pro veřejnost však zavřené. Tyto tunely sloužily jako spojení mezi dvěma stranami řeky Vltavy a dříve zde byly obchody a řeznictví. Možná si o nich ale můžete něco více přečíst v některé z místních knihoven v Praze. Karlův most a jeho okolí nabízejí jedinečnou atmosféru a historický kouzelný pocit. Je to zcela určitě místo, které stojí za návštěvu pro všechny, kteří navštíví Prahu.


Pražský hrad.

Pražský hrad je jedna z nejvýznamnějších památek v Praze a celé České republice. Nachází se na levém břehu Vltavy a dominuje nad celým městem. Svého času sloužil jako sídlo českých králů a v současnosti je sídlem prezidenta republiky. Pražský hrad je složen z několika paláců, kostelů a zahrad. Je rozložen na rozloze přes 7 hektarů a jeho rozloha ho řadí mezi největší hradní komplexy na světě. Hlavní atrakcí hradu je svatovítská katedrála, která se nachází na nejvyšším bodě celého hradu. Je považována za jednu z nejvýznamnějších gotických staveb v Evropě.Celkově lze říci, že Pražský hrad je nejen symbolem Prahy, ale i celé České republiky. Jeho návštěva je nezapomenutelným zážitkem a stojí za to jej zařadit do svého seznamu míst, která musíte vidět.


Vyšehrad.

Vyšehrad byl založen na přelomu 10. a 11. století a původně sloužil jako opevněné hradiště. Postupem času se stal součástí Pražského hradu a dodnes je symbolem české historie a kultury. Jeho dominantou je bazilika sv. Petra a Pavla, která je považována za jeden z nejvýznamnějších českých kostelů. Na Vyšehradě se také nacházejí další historické památky, jako například Tábor, Rotunda sv. Martina či Slavín, kde jsou pohřbeny významné osobnosti české historie. Prohlédnutí Vyšehradu z paluby je nezapomenutelný zážitek, který nabízí úchvatné výhledy na panoráma Prahy. Existuje několik lodních společností, které pořádají okružní plavby po Vltavě a zahrnují i zastávku u Vyšehradu. Výhoda prohlídky z paluby lodi spočívá v tom, že si můžete vychutnat krásu Vyšehradu z pohodlí sedadla a zároveň si prohlédnout další atrakce, které se nacházejí podél řeky, jako například Pražský hrad, Karlův most nebo Letenské sady. Tato jedinečná perspektiva z paluby nabízí nejen skvělé fotografické příležitosti, ale také zároveň umožňuje lépe ocenit celou velikost a architektonickou krásu Vyšehradu. Na palubě lodi si můžete relaxovat a sledovat Prahu, jak se před vámi rozprostírá, zatímco průvodce poskytuje zajímavé informace o historii a významu tohoto významného místa.


Rudolfinum.

Rudolfinum je ikonická stavba, která se nachází v centru Prahy, na pravém břehu Vltavy. Jedná se o nádherný koncertní sál a výstavní prostor, který je nejen symbolem české kultury, ale i jedním z nejvýznamnějších architektonických skvostů z přelomu 19. a 20. století. Rudolfinum bylo postaveno v letech 1876-1884 na místě bývalého královského konírna. Navrhli jej slavní čeští architekti Josef Zítek a Josef Schulz. Stavba se vyznačuje německou renesanční architekturou s prvky neorenesance a je pojmenována po rakouském arcivévodovi Rudolfu Habsburském. Hlavní dvě budovy Rudolfina, Dvořákova a Sukova síň, jsou pojmenovány po slavných českých hudebnících.A co se týče názoru na Rudolfinum z paluby? Právě z paluby lodě se nabízí jedinečný pohled na tuto nádhernou stavbu, která se tyčí na břehu Vltavy. Prohlížení Rudolfina z paluby lodi je jedním z nejromantičtějších způsobů, jak obdivovat tuto architektonickou perlu. Při plavbě po Vltavě můžete sledovat, jak Rudolfinum postupně vyrůstá před vašima očima a tvoří nádherné panorama spolu s ostatními pražskými památkami.


Tančící dům.

Tančící dům v Praze je unikátní moderní architektonická stavba nacházející se na nábřeží Vltavy. Jeho nezaměnitelný design a netradiční tvar přitahují pozornost návštěvníků z celého světa. Tančící dům vznikl v roce 1996 a je dílem světoznámých architektů Vlada Miluniće a Franka Gehryho. Stavba zaujímá dominantní pozici na pražském panoramatu a svým názvem odkazuje na dvě abstraktní postavy, které jsou symbolizovány dvěma částmi budovy - mužskou a ženskou. Tento architektonický skvost je příkladem dekonstruktivistické architektury, která se vyznačuje hravým a nepravidelným designem. Tančící dům je kombinací organických tvarů, křivek a pravoúhlých prvků, které spolu vytvářejí dynamický a pohyblivý dojem. Tančící dům je také domovem různých obchodů, restaurací, kanceláří a luxusního hotelu. Navštívení tohoto unikátního místa vám poskytne skvělou možnost nejen obdivovat jeho architekturu, ale také si vychutnat kvalitní gastronomii či si dopřát příjemný pobyt. Při návštěvě Prahy byste rozhodně neměli vynechat Tančící dům. Jeho moderní a neobvyklý vzhled je fascinující a přináší do historického centra Prahy zajímavý kontras.


Národní divadlo.

Národní divadlo je jednou z nejvýznamnějších kulturních institucí v Praze a České republice. Tato budova je známá svou impozantní a nádhernou architekturou, která představuje vrchol českého neorenesančního stylu. Národní divadlo bylo založeno v roce 1868 a od té doby se stalo symbolem českého umění a národního hrdosti. Jeho stavba byla financována díky dobrovolným sbírkám mezi občany. Otevřeno bylo v roce 1881 a od té doby slouží jako domov pro český balet, operu a divadlo. Vstoupit do Národního divadla je jako vstoupit do části české kulturní historie. Jeho interiér je bohatě zdobený a nabízí nezapomenutelné umělecké zážitky. Zatímco operní a baletní představení se odehrávají na hlavní scéně, divadlo nabízí také menší scény, na kterých se konají různé divadelní představení a koncerty.


Další inspirace: