Vítejte v rytmickém světě jazzu v Praze! Ať už jste oddaní jazzoví nadšenci, nebo si jen chcete zpestřit večer oduševnělými melodiemi, toto pulzující město nabízí celou řadu útulných zákoutí a pulzujících podniků, které čekají na vaše objevení.

Místa pro jazz a pianovou hudbu v Praze:

 1. Jazz Dock
 2. AghaRTA Jazz Centrum
 3. Reduta Jazz Club
 4. U Malého Glena
 5. Jazz Republic
 6. Jazz and Blues Club Ungelt
 7. Manesova Bar and Books
 8. Café Bar Pilotů

Jazz Dock

 • Adresa: Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka) 150 00 Praha 5 - Smíchov

Jazz Dock je známý jazzový klub nacházející se přímo u Vltavy. Nabízí živou jazzovou hudbu v různých stylech. Klub má příjemnou atmosféru a pravidelně hostí jak místní, tak i mezinárodní jazzové umělce. V Jazz Dock si můžete užít electro-jazz, fusion, blues a další žánry.

AghaRTA Jazz Centrum

 • Adresa: Železná 16, 100 00 Staré Město, Czechia

Jazzový klub byl otevřen 29. září 1991 a je pojmenován podle Davisova alba Agharta, které bylo nahráno v roce 1975. AghaRTA je jedním z nejstarších jazzových klubů v Praze. Nachází se v srdci historického centra, má dlouhou tradici a hostí zkušené jazzové hudebníky.

Reduta Jazz Club

 • Adresa: Národní 116, 110 00 Nové Město, Czechia

Reduta je další slavný jazzový klub v Praze. Může se pyšnit tím, že zde vystupoval i samotný Jaroslav Ježek (český skladatel první poloviny 20. století, klavírista a dirigent, autor jazzové, klasické, příležitostné a filmové hudby). Klub je známý svou autentickou atmosférou a širokou nabídkou jazzových žánrů.

U Malého Glena

 • Adresa: Karmelitská 374/23, 118 00 Malá Strana, Czechia

Tento malý a útulný klub v Malé Straně pravidelně přináší jazzové koncerty. Atmosféra je přátelská a intimní, což umožňuje publiku blízký kontakt s hudebníky.

Jazz Republic

 • Adresa: Jilská 1a, 110 00 Staré Město, Czechia

Jazz Republic se nachází v historickém centru města a je známý svou moderní a stylovou atmosférou. Tento klub často přináší širokou škálu jazzových žánrů, včetně tradičního jazzu, swing, bebopu a dalších. Má prostorný interiér, což umožňuje pohodlné poslechové zážitky.

Jazz and Blues Club Ungelt

 • Adresa: Týnská 632/10, 110 00 Staré Město, Czechia

Ungelt se nachází v samém srdci města, jen kousek od Staroměstského náměstí, a nabízí vynikající program a tak příjemnou atmosféru, že se budete cítit spíše součástí kapely než pouhým návštěvníkem.

Manesova Bar and Books

 • Adresa: Mánesova 64, 120 00 Praha 2-Vinohrady, Czechia

Daleko od turistického ruchu na Vinohradech se nachází bar Mánesova Bar and Books. Představte si to: místo běžných stěn jsou tu útulné regály s knihami a v centru dění stojí klavír, který vytváří dokonalou atmosféru. Zde můžete zhlédnout i burleskní show. A třešnička na dortu: od Riegrových sadů je to jen na skok. Můžete tam zachytit nádherný západ slunce a zbytek večera pak strávit v baru. To zní jako ideální způsob, jak si užít večer, že?

Café Bar Pilotů

 • Adresa: Donská 168/19, 101 00 Praha 10-Vršovice, Czechia

Navštivte CAFE Bar Pilotu - je to knižní, artový a loungeový podnik s místními uměleckými díly, vysokými policemi a skvělým rotorem na baru. Ať už máte rádi koktejly, čepované pivo, nebo jste přišli jen na vinylové či klavírní melodie, čeká vás dobrá zábava. Není to průměrné místo - má svůj jedinečný styl, atmosféru a přitahuje stejné publikum.


Další inspirace: